POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon mar 18, 2024 20:00 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

w tym aparacie " z zegarem", czyli analogowym, może zaszwankować choćby wężyk, łączący poszczególne elementy. Moja wetka też z takiego korzysta, ale to jest aparat przypisany do niej, nikt inny go nie używa. I nie, to nie jest najbardziej wiarygodny sprzęt. Tak, jak u ludzi. Pomyśl - ludzkie ucho/palec nie jest najbardziej czułym przyrządem. Tyle, że te nowoczesne, elektroniczne, są bardzo drogie. I zwyczajnie weta na to nie stać.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15082
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon mar 18, 2024 20:43 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

Powracając do tematu karm, o kontrowersyjnych składnikach
https://www.przewodnikpokarmach.pl/koty ... rowersyjne

Na samym dole strony jest lista karm i można się o każdej doczytać ciekawych rzeczy
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14721
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon mar 18, 2024 21:07 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

izka53 pisze:w tym aparacie " z zegarem", czyli analogowym, może zaszwankować choćby wężyk, łączący poszczególne elementy. Moja wetka też z takiego korzysta, ale to jest aparat przypisany do niej, nikt inny go nie używa. I nie, to nie jest najbardziej wiarygodny sprzęt. Tak, jak u ludzi. Pomyśl - ludzkie ucho/palec nie jest najbardziej czułym przyrządem. Tyle, że te nowoczesne, elektroniczne, są bardzo drogie. I zwyczajnie weta na to nie stać.


A mi wet wpieral, ze ten co ma jest wiarygodny.
Mówiłam, ze miał badane ciśnienie i ze było ok.
Powiedział, zw skoro ma tarczyce więc badane ciśnienie na tych innych aparatach, są niewiarygodne.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7146
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon mar 18, 2024 21:08 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

mziel52 pisze:Powracając do tematu karm, o kontrowersyjnych składnikach
https://www.przewodnikpokarmach.pl/koty ... rowersyjne

Na samym dole strony jest lista karm i można się o każdej doczytać ciekawych rzeczy


Super, dziękuję. Będę czytać.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7146
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 10:49 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

Dzień dobry.
Wczoraj Biszkopcik był badany, właśnie otrzymałam wyniki. :(

Obrazek


Obrazek

Jak wspominałam kiedyś, od odejścia Ciastusi, rozszalała się tarczyca (była unormowana) -przez prawie rok brał bardzo wysokie dawki Apelki.

W marcu miał badania. Ale chciałam zrobić (po obniżeniu dawki Apelki, do wyjściowej) przebadać ponownie T4 i wet (inna) zasugerowała żeby rozszerzyć tarczycowe.
Niestety wątroba w tych wynikach wyszła gorzej.
Tarczyca dalej wysoka jak w marcu..

Dodatkowo wysoka ligaza dggr

Mam dorobić inny parametr za 170 zł

Znowu weci badania . Powtórzyć USG (muszę jechać do innego miasta, tam gdzie było robione USG i echo).

Mam pojechać gdzieś (chyba Rzeszów) i robić USG, bo powiedziała że skoro brak Apelke i nadal bierze (choć mala dawkę) , to podejrzewa najgorsze. :(

Fosfor też się podniósł.


Proszę, powiedzcie co z takimi wynikami?

Apetyt ma mizerny ostatnio.
Schudł bo mniej je.

Zapraszam na vintedowa sprzedaż z linku.
Potrzebuje zbierać na leczenie. I diagnostykę.
Spłukalam się.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7146
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 11:04 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

Mam pytanie, odnośnie pobrania i przygotowania krwi, do badania do labu wysyłkowo.

Jak wygląda procedura?
Pierwszy raz wczoraj, spotkałam się z czymś, z czym nigdy wcześniej się nie spotkałam.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7146
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 12:02 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

gatiko pisze:Mam pytanie, odnośnie pobrania i przygotowania krwi, do badania do labu wysyłkowo.

Jak wygląda procedura?
Pierwszy raz wczoraj, spotkałam się z czymś, z czym nigdy wcześniej się nie spotkałam.

Skad jestes, gatiko? Bo widziałam, ze z Podkarpacia. Nie wiem jak krew, ale kiedys Benka rope z płuc wysylalismy normalnie w probowce kurierem. Mimo, ze mialo byc jakos na nastepny dzien to bylo opoznienie dzien czy dwa, ale wyniki przyszly i zareagowal na antybiotyki wskazane w wyniku, wiec chyba misja sie powiodla.

Na Kocią Łapę

Avatar użytkownika
 
Posty: 94
Od: Wto kwi 02, 2024 10:34

Post » Wto kwi 30, 2024 12:03 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

Ja tylko dodam z doświadczenia żeby spróbować tarczycę badać w innym labie, niestety od dawna wiadomo że vetlab co do tarczycy nie jest kompletnie wiarygodny i często zawyża. Może nie aż tak, bo tutaj ewidentnie raczej się coś dzieje z tarczycą, ale żeby mieć takie "pewne" wartości spróbowałabym w innym labie.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 266
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto kwi 30, 2024 12:34 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

Na Kocią Łapę pisze:
gatiko pisze:Mam pytanie, odnośnie pobrania i przygotowania krwi, do badania do labu wysyłkowo.

Jak wygląda procedura?
Pierwszy raz wczoraj, spotkałam się z czymś, z czym nigdy wcześniej się nie spotkałam.

Skad jestes, gatiko? Bo widziałam, ze z Podkarpacia. Nie wiem jak krew, ale kiedys Benka rope z płuc wysylalismy normalnie w probowce kurierem. Mimo, ze mialo byc jakos na nastepny dzien to bylo opoznienie dzien czy dwa, ale wyniki przyszly i zareagowal na antybiotyki wskazane w wyniku, wiec chyba misja sie powiodla.


Podkarpacie, tak.
Chodzi mi o pobranie krwi i procedura cala z probowka
.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7146
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 12:35 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

Zeeni pisze:Ja tylko dodam z doświadczenia żeby spróbować tarczycę badać w innym labie, niestety od dawna wiadomo że vetlab co do tarczycy nie jest kompletnie wiarygodny i często zawyża. Może nie aż tak, bo tutaj ewidentnie raczej się coś dzieje z tarczycą, ale żeby mieć takie "pewne" wartości spróbowałabym w innym labie.

W marcu miał robione w idexx. Też mocno zawyżone było.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7146
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 12:41 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

gatiko pisze:
Zeeni pisze:Ja tylko dodam z doświadczenia żeby spróbować tarczycę badać w innym labie, niestety od dawna wiadomo że vetlab co do tarczycy nie jest kompletnie wiarygodny i często zawyża. Może nie aż tak, bo tutaj ewidentnie raczej się coś dzieje z tarczycą, ale żeby mieć takie "pewne" wartości spróbowałabym w innym labie.

W marcu miał robione w idexx. Też mocno zawyżone było.


Oh, okej :( Procedura wysyłania próbek jest przeróżna i chyba zależy od labu, po prostu kurier zabiera próbówki i badają jak przywiezie, czasem badają od razu, czasem próbka jest przeleżana, nie mamy na to wpływu niestety...

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 266
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto kwi 30, 2024 13:11 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

Zeeni pisze:
gatiko pisze:
Zeeni pisze:Ja tylko dodam z doświadczenia żeby spróbować tarczycę badać w innym labie, niestety od dawna wiadomo że vetlab co do tarczycy nie jest kompletnie wiarygodny i często zawyża. Może nie aż tak, bo tutaj ewidentnie raczej się coś dzieje z tarczycą, ale żeby mieć takie "pewne" wartości spróbowałabym w innym labie.

W marcu miał robione w idexx. Też mocno zawyżone było.Probowki


Oh, okej :( Procedura wysyłania próbek jest przeróżna i chyba zależy od labu, po prostu kurier zabiera próbówki i badają jak przywiezie, czasem badają od razu, czasem próbka jest przeleżana, nie mamy na to wpływu niestety...

To ja wyjaśnię, o co mi chodzi
Pierwszy raz, od kiedy się badamy, widziałam że wetka pobrała krew. Probowki położyła na stole Coś tam potem nimi poruszala i zostawiła je leżące na stole
Lezaly tak sobie z pół godziny. Później na pewno włożone do koperty dla kuriera. No i kurier miał je zabrać do 2,5 godz min.


W innych miejscach, pobierali, poruszali probowka i wkładali je pionowo do takich pojemniczkow. Podpisywali
, potem odwirowali. No i dalej już nie wwidziam co się działo.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7146
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 14:02 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

zobacz, jakie mamy podejście do tarczycy - u Was jest 6 i mówisz, że wysokie (no bo obiektywnie jest wysokie), u nas 5,4 i cieszę się, że tak nisko. :mrgreen:

gatiko pisze:Mam pojechać gdzieś (chyba Rzeszów) i robić USG, bo powiedziała że skoro brak Apelke i nadal bierze (choć mala dawkę) , to podejrzewa najgorsze. :(


nie rozumiem...Mycha bierze apelkę trzy lata i wiadomo, ze będzie brać do końca życia, co tu podejrzewać. Guzy są i nie znikną. U nas pomiar T4 został - na moją prośbę - wykonany na miejscu, aparatem Idexxu, bo vetlabowi też nie wierzę.

Żeby nie ta lipaza, to wyniki całkiem dobre.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15082
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kocilla de Mru, shakhy i 21 gości