POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon mar 18, 2024 20:00 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

w tym aparacie " z zegarem", czyli analogowym, może zaszwankować choćby wężyk, łączący poszczególne elementy. Moja wetka też z takiego korzysta, ale to jest aparat przypisany do niej, nikt inny go nie używa. I nie, to nie jest najbardziej wiarygodny sprzęt. Tak, jak u ludzi. Pomyśl - ludzkie ucho/palec nie jest najbardziej czułym przyrządem. Tyle, że te nowoczesne, elektroniczne, są bardzo drogie. I zwyczajnie weta na to nie stać.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15085
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon mar 18, 2024 20:43 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

Powracając do tematu karm, o kontrowersyjnych składnikach
https://www.przewodnikpokarmach.pl/koty ... rowersyjne

Na samym dole strony jest lista karm i można się o każdej doczytać ciekawych rzeczy
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14721
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon mar 18, 2024 21:07 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

izka53 pisze:w tym aparacie " z zegarem", czyli analogowym, może zaszwankować choćby wężyk, łączący poszczególne elementy. Moja wetka też z takiego korzysta, ale to jest aparat przypisany do niej, nikt inny go nie używa. I nie, to nie jest najbardziej wiarygodny sprzęt. Tak, jak u ludzi. Pomyśl - ludzkie ucho/palec nie jest najbardziej czułym przyrządem. Tyle, że te nowoczesne, elektroniczne, są bardzo drogie. I zwyczajnie weta na to nie stać.


A mi wet wpieral, ze ten co ma jest wiarygodny.
Mówiłam, ze miał badane ciśnienie i ze było ok.
Powiedział, zw skoro ma tarczyce więc badane ciśnienie na tych innych aparatach, są niewiarygodne.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7152
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon mar 18, 2024 21:08 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

mziel52 pisze:Powracając do tematu karm, o kontrowersyjnych składnikach
https://www.przewodnikpokarmach.pl/koty ... rowersyjne

Na samym dole strony jest lista karm i można się o każdej doczytać ciekawych rzeczy


Super, dziękuję. Będę czytać.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7152
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 10:49 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

Dzień dobry.
Wczoraj Biszkopcik był badany, właśnie otrzymałam wyniki. :(

Obrazek


Obrazek

Jak wspominałam kiedyś, od odejścia Ciastusi, rozszalała się tarczyca (była unormowana) -przez prawie rok brał bardzo wysokie dawki Apelki.

W marcu miał badania. Ale chciałam zrobić (po obniżeniu dawki Apelki, do wyjściowej) przebadać ponownie T4 i wet (inna) zasugerowała żeby rozszerzyć tarczycowe.
Niestety wątroba w tych wynikach wyszła gorzej.
Tarczyca dalej wysoka jak w marcu..

Dodatkowo wysoka ligaza dggr

Mam dorobić inny parametr za 170 zł

Znowu weci badania . Powtórzyć USG (muszę jechać do innego miasta, tam gdzie było robione USG i echo).

Mam pojechać gdzieś (chyba Rzeszów) i robić USG, bo powiedziała że skoro brak Apelke i nadal bierze (choć mala dawkę) , to podejrzewa najgorsze. :(

Fosfor też się podniósł.


Proszę, powiedzcie co z takimi wynikami?

Apetyt ma mizerny ostatnio.
Schudł bo mniej je.

Zapraszam na vintedowa sprzedaż z linku.
Potrzebuje zbierać na leczenie. I diagnostykę.
Spłukalam się.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7152
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 11:04 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

Mam pytanie, odnośnie pobrania i przygotowania krwi, do badania do labu wysyłkowo.

Jak wygląda procedura?
Pierwszy raz wczoraj, spotkałam się z czymś, z czym nigdy wcześniej się nie spotkałam.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7152
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 12:02 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

gatiko pisze:Mam pytanie, odnośnie pobrania i przygotowania krwi, do badania do labu wysyłkowo.

Jak wygląda procedura?
Pierwszy raz wczoraj, spotkałam się z czymś, z czym nigdy wcześniej się nie spotkałam.

Skad jestes, gatiko? Bo widziałam, ze z Podkarpacia. Nie wiem jak krew, ale kiedys Benka rope z płuc wysylalismy normalnie w probowce kurierem. Mimo, ze mialo byc jakos na nastepny dzien to bylo opoznienie dzien czy dwa, ale wyniki przyszly i zareagowal na antybiotyki wskazane w wyniku, wiec chyba misja sie powiodla.

Na Kocią Łapę

Avatar użytkownika
 
Posty: 106
Od: Wto kwi 02, 2024 10:34

Post » Wto kwi 30, 2024 12:03 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

Ja tylko dodam z doświadczenia żeby spróbować tarczycę badać w innym labie, niestety od dawna wiadomo że vetlab co do tarczycy nie jest kompletnie wiarygodny i często zawyża. Może nie aż tak, bo tutaj ewidentnie raczej się coś dzieje z tarczycą, ale żeby mieć takie "pewne" wartości spróbowałabym w innym labie.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 268
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto kwi 30, 2024 12:34 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

Na Kocią Łapę pisze:
gatiko pisze:Mam pytanie, odnośnie pobrania i przygotowania krwi, do badania do labu wysyłkowo.

Jak wygląda procedura?
Pierwszy raz wczoraj, spotkałam się z czymś, z czym nigdy wcześniej się nie spotkałam.

Skad jestes, gatiko? Bo widziałam, ze z Podkarpacia. Nie wiem jak krew, ale kiedys Benka rope z płuc wysylalismy normalnie w probowce kurierem. Mimo, ze mialo byc jakos na nastepny dzien to bylo opoznienie dzien czy dwa, ale wyniki przyszly i zareagowal na antybiotyki wskazane w wyniku, wiec chyba misja sie powiodla.


Podkarpacie, tak.
Chodzi mi o pobranie krwi i procedura cala z probowka
.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7152
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 12:35 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

Zeeni pisze:Ja tylko dodam z doświadczenia żeby spróbować tarczycę badać w innym labie, niestety od dawna wiadomo że vetlab co do tarczycy nie jest kompletnie wiarygodny i często zawyża. Może nie aż tak, bo tutaj ewidentnie raczej się coś dzieje z tarczycą, ale żeby mieć takie "pewne" wartości spróbowałabym w innym labie.

W marcu miał robione w idexx. Też mocno zawyżone było.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7152
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 12:41 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

gatiko pisze:
Zeeni pisze:Ja tylko dodam z doświadczenia żeby spróbować tarczycę badać w innym labie, niestety od dawna wiadomo że vetlab co do tarczycy nie jest kompletnie wiarygodny i często zawyża. Może nie aż tak, bo tutaj ewidentnie raczej się coś dzieje z tarczycą, ale żeby mieć takie "pewne" wartości spróbowałabym w innym labie.

W marcu miał robione w idexx. Też mocno zawyżone było.


Oh, okej :( Procedura wysyłania próbek jest przeróżna i chyba zależy od labu, po prostu kurier zabiera próbówki i badają jak przywiezie, czasem badają od razu, czasem próbka jest przeleżana, nie mamy na to wpływu niestety...

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 268
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto kwi 30, 2024 13:11 Re: Biszkopcik -wyniki -pomocy. PILNE

Zeeni pisze:
gatiko pisze:
Zeeni pisze:Ja tylko dodam z doświadczenia żeby spróbować tarczycę badać w innym labie, niestety od dawna wiadomo że vetlab co do tarczycy nie jest kompletnie wiarygodny i często zawyża. Może nie aż tak, bo tutaj ewidentnie raczej się coś dzieje z tarczycą, ale żeby mieć takie "pewne" wartości spróbowałabym w innym labie.

W marcu miał robione w idexx. Też mocno zawyżone było.Probowki


Oh, okej :( Procedura wysyłania próbek jest przeróżna i chyba zależy od labu, po prostu kurier zabiera próbówki i badają jak przywiezie, czasem badają od razu, czasem próbka jest przeleżana, nie mamy na to wpływu niestety...

To ja wyjaśnię, o co mi chodzi
Pierwszy raz, od kiedy się badamy, widziałam że wetka pobrała krew. Probowki położyła na stole Coś tam potem nimi poruszala i zostawiła je leżące na stole
Lezaly tak sobie z pół godziny. Później na pewno włożone do koperty dla kuriera. No i kurier miał je zabrać do 2,5 godz min.


W innych miejscach, pobierali, poruszali probowka i wkładali je pionowo do takich pojemniczkow. Podpisywali
, potem odwirowali. No i dalej już nie wwidziam co się działo.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7152
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 14:02 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

zobacz, jakie mamy podejście do tarczycy - u Was jest 6 i mówisz, że wysokie (no bo obiektywnie jest wysokie), u nas 5,4 i cieszę się, że tak nisko. :mrgreen:

gatiko pisze:Mam pojechać gdzieś (chyba Rzeszów) i robić USG, bo powiedziała że skoro brak Apelke i nadal bierze (choć mala dawkę) , to podejrzewa najgorsze. :(


nie rozumiem...Mycha bierze apelkę trzy lata i wiadomo, ze będzie brać do końca życia, co tu podejrzewać. Guzy są i nie znikną. U nas pomiar T4 został - na moją prośbę - wykonany na miejscu, aparatem Idexxu, bo vetlabowi też nie wierzę.

Żeby nie ta lipaza, to wyniki całkiem dobre.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15085
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto kwi 30, 2024 16:12 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

izka53 pisze:zobacz, jakie mamy podejście do tarczycy - u Was jest 6 i mówisz, że wysokie (no bo obiektywnie jest wysokie), u nas 5,4 i cieszę się, że tak nisko. :mrgreen:

gatiko pisze:Mam pojechać gdzieś (chyba Rzeszów) i robić USG, bo powiedziała że skoro brak Apelke i nadal bierze (choć mala dawkę) , to podejrzewa najgorsze. :(


nie rozumiem...Mycha bierze apelkę trzy lata i wiadomo, ze będzie brać do końca życia, co tu podejrzewać. Guzy są i nie znikną. U nas pomiar T4 został - na moją prośbę - wykonany na miejscu, aparatem Idexxu, bo vetlabowi też nie wierzę.

Żeby nie ta lipaza, to wyniki całkiem dobre.


To ja nie ogarniam w takim razie aktualnych parametrów tarczycy.
Ile mamy w końcu? I jaka jest norma?
Jak zadzwoniła do mnie, to powiedziała że są tragicznie wysokie. T4 i jakiś tam inny też

W idexx mieliśmy w marcu 109.4 nmol/l norma 10 . 3-60.5 nmol/l
Powiedziała że teraz są gorsze i dlatego trzeba zrobić USG bo ma pewnie nowotwor , skoro Apelka nie działa.
My się leczymy 4 rok

Lipaza dggr może być wysoka od wątroby?

Mam zbijać fosfor? Czym?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7152
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 17:15 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

gatiko, ja Cię przepraszam, ale ta wetka średnie pojęcie ma.
Pisałam Ci, że Mycha ma guzy, co nie oznacza, że ma nowotwór. Te guzy okresowo się uaktywniają, wyrzucają większą ilość tyroksyny, bez względu na przyjmowanie apelki. I wtedy poziom T4 wzrasta.
Normy poziomu tyroksyny są nadal takie same, tylko ja jestem przyzwyczajona do dużo wyższych wartości, dlatego te trochę ponad 5 uważam za niskie.

Na tematy wątrobowe się nie wypowiadam, bo akurat to u nas idealne.

są wyłapywacze fosforu

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15085
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 12 gości