<3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw mar 10, 2022 12:49 Re: Nowe wyniki obniżony fosfor . Nadciśnienie.

jak dla mnie 165 to nie jest bardzo wysokie ciśnienie u zestresowanego kota. No i trzy pomiary to trochę mało. Prawidłowo wykonuje się 10 pomiarów i wyciąga z nich srednią. Dobrym miejscem na pomiar jest też ogon, tak mniej wiecej w polowie wysokości
My dziś mamy echo serca, ostatnie ciśnienie, dwa tygodnie temu, było 220.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15035
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw mar 10, 2022 14:51 Re: Nowe wyniki obniżony fosfor . Nadciśnienie.

Ja nie wiem... ręce opadają.
Tam, gdzie bylo te 200 , to było mierzone na ogonku.

A te przedostatnie i ostatnie, to na łapce.
Ona mówiła,że jest wysokie, bo jest 185 I że nawet przy stresie, jest za wysokie, bo powinno być 120

A echo, co ile robicie ? Napisz , co u Was, co słychać, jak kotki się czują ?
Pozdrawiam :201461

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw mar 10, 2022 18:11 Re: Nowe wyniki obniżony fosfor . Nadciśnienie.

wybacz, wiem, ze dawno nie pisałam, ale z moim zdrowiem też nie jest ciekawie, czasem po prostu tylko czytam, a na pisanie nie mam siły.
Poprzednie echo (pierwsze), było pod koniec kwietnia ub roku, dziś, a następne mamy zrobić za pół roku, bo niestety serducho pada pomalutku. Mamy cechy wtórnego HCM, jest niewielki przerost, pogrubienie ścian. Wdrożony dodatkowy lek, atenolol, za trzy tygodnie kontrola ciśnienia.
Mnie obie wetki tłumaczą, że tak do 160 (średnia) u kota w stresie jeszcze nie jest powodem do paniki, ale do obserwacji. Wiadomo - wartości skrajne są inne, u nas sięgało pod 260. To już jest strach wielki, bo zagraża odklejeniem siatkówki.
Dlatego ten drugi lek.
Temat Gucia jest dużo dłuższy, ale niestety, nie teraz

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15035
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt mar 11, 2022 7:49 Re: Nowe wyniki obniżony fosfor . Nadciśnienie.

Rozumiem.
Przykro, że masz kłopoty, zyczę dużo zdrowia i zaglądaj do nas :-) Jak znajdziesz checi i siłę, dawaj znać jak się miewacie.

Pytam o echo, bo u nas bylo pół roku temu, wszystko było dobrze i kazał zrobić za pół roku znowu. Czyli wypada na "już". i znowu USG.
Nie wiem, czy faktycznie tak trzeba często ? Kiciuś leczy się na tarczycę.

Hmm, czyli z tym ciśnieniem u nas, to jak jest ? Mi mówią,że wysokie, stanowczo.
Leki są faktycznie potrzebne ?
Nie wiem czy wspominałam wyżej gdzieś, znalazłam wyniki kotki, sprzed kilku lat. Też jechaliśmy dość daleko do weta. Miała badania robione, usg i ciśnienie. Wyszło 170
ale wetka nie mówiła,że trzeba leki. Mówiła,że jest wysokie,ale bierze dużo na karb stresu.

260 to dużo, fakt.
Kicia nie idzie na leki, nie działają, czy co ?

Zdrówka, ucałowania dla miśków <3

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon kwi 04, 2022 9:52 Re: Nereczki, prosimy o pomoc <3 Mamy usg

gatiko pisze:Byłyśmy na badaniu ciśnienia. Kotka dzisiaj była wyjątkowo zestresowana. Cała się trzęsła, fuczała, nie można jej było uspokoić.
Ciśnienie mierzone inaczej niż poprzednio. Mankiet na łapce. Mierzone 3 razy
Nie dało się zmierzyć. Pompowało, ale w czasie, jaki jest na pomiar, nie wskazywalo nic...
Zmiana łapki, zmiana mankietu. No i wynik w załączniku.
Podawać benakor w takich dawkach jak był. Dodatkowo badanie ciśnienia jeszcze kilka razy co 3-4 dni. Tak zalećił.

Krewka sprawdzona.
Fosfor poniżej.
Czy ja mam coś z tym zrobić ? I co ? Co podawać?
I co podawać na ochronę nerek ?

Podaje dalej Vivomixx 112
W sumie nie wiem jakie mają być dawki, bo na forum znalazłam,ale jakoś niespójnie idzie.
Wet mówił,że cała może być kapsułka.
W aptece, jak usłyszała to mało nie padła. Ale potem niby doszła do wniosku,że jest ok.-cala.


Obrazek
Obrazek



Byliśmy na kontroli powyższych badań.
Podawałam na początku dziennie , całą kapsułkę Vivomix 112 dziennie, zrobiłam kontrolne badania, obniżyła się crea, mocznik ( i spadł fosfor).

Do kolejnej kontroli, czyli do dzisiaj, podawałam Vivomixx 112 poł kapsułki dziennie.
Okazuje się,ze fosfor dalej niski , wzrosły crea i mocznik.
Ciśnienie teraz, jest znowu za niskie.
Podawany był od początku lutego, Benakor 1/4 tabl dziennie. Ma być teraz 1/4 co dwa dni.
Na wzrost nerkowych, zalecona dieta renal, niskobiałkowa . Koniecznie i póki co tyle. Czemu fosfor spada, nie mają pojęcia.

Biszkopcik ma znowu nieco wysokie ciśnienie. I póki co, nie wiem... kontrola za 2 tygodnie.

Ogólnie sprzęt do mierzenia ciśnienia jakiś zrąbany. A to powietrze uciekało,a to mankiet za duży, a to łapka za cienka,a to na ogonku nie pokazuje.


Obrazek


Czy ktoś może coś poradzić, dać jakieś wskazówki, odnośnie wyników ?
Ciśnienie odręcznie napisane , trzeba kliknąć na zdjęcie i zjechać w dół.
:201461 :201461

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon kwi 04, 2022 13:28 Re: Niskie ciśnienie , nowe wyniki.Vivomixx nerki Prośba o p

Na temat niskiego fosforu coś było w necie bo jak wtedy pisałaś to ja znalazłam
Przy niskim cis tez mogą nerki dostawać
Niedotlenione

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon kwi 04, 2022 14:06 Re: Niskie ciśnienie , nowe wyniki.Vivomixx nerki Prośba o p

anka1515 pisze:Na temat niskiego fosforu coś było w necie bo jak wtedy pisałaś to ja znalazłam
Przy niskim cis tez mogą nerki dostawać
Niedotlenione

Noż kurde.... a wet nic nie mówił. Żaden. Jedynie,że "można " suplementować,ale póki co, nie widzą konieczności.

I panikowała nad crea.

I nie wiem, ten Vivomixx ( teraz mam 450 ), podawać np 2x dziennie, tak żeby wyszła kapsułka 112 ? No albo raz dziennie, jakby odpowiednik kapsułki 112.
Kicia waży, 3650
Nie wiem. wczęsniej podawałam przez tydzień po kapsułce i parametry sie obniżyły.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon kwi 04, 2022 14:52 Re: Niskie ciśnienie , nowe wyniki.Vivomixx nerki Prośba o p

Norma u kotów: 3,0-6,8 mg/dl.
Podwyższone stężenie (hiperfosfatemia) może wstępować przy chorobach przewlekłych nerek, a także przy zaburzeniach pracy przytarczyc. Obniżone stężenie fosforu (hipofosfatemia) natomiast występuję przy nadczynności przytarczyc czy cukrzycy.9 wrz 2020
Dalej jest jakiś artykuł ale nie umiem wkleić
Tego leku od mocznika nie podawałam

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon kwi 04, 2022 19:25 Re: Niskie ciśnienie , nowe wyniki.Vivomixx nerki Prośba o p

Ok, dzięki.
Jednak sama nic nie wyczaruje w temacie.
Może ktos jeszcze odniesie się do tematu wyników.
No i kurcze, co z tym ciśnieniem.?
Za dwa tygodnie znowu mamy badać obydwojgu.
Czy badać znowu nerkowe kici?

Co z vivomixem...

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Śro maja 11, 2022 14:44 Re: Niskie ciśnienie , nowe wyniki.Vivomixx nerki Prośba o p

Witam,
pomoże ktoś ?
Robiłam badania , wrzuciłam wyżej ( miesiac temu), są nowe dzisiaj.
Kicia dostaje na ciśnienie lek i vivomixx



Obrazek

Odnośnie ostatniego badania, była mega zestresowana, kłuta 6 razy. , krew nie chciała lecieć. Krzyk, płacz. I niewiele piła wcześniej.

Ciśnienia tym razem, nie dało się zmierzyć.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw maja 12, 2022 11:01 Re: Prośba o pomoc

Kreatynina i mocznik stabilne, troszkę niższe niż w poprzednim badaniu (BUN z poprzedniego badania to po przeliczeniu mocznik 95,65 md/dl (44,7 x 2,14))
No i fosfor "wskoczył" w widełki normy :ok:
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt maja 13, 2022 5:45 Re: Prośba o pomoc

fili pisze:Kreatynina i mocznik stabilne, troszkę niższe niż w poprzednim badaniu (BUN z poprzedniego badania to po przeliczeniu mocznik 95,65 md/dl (44,7 x 2,14))
No i fosfor "wskoczył" w widełki normy :ok:

Dzięki kochana za odzew :-)
Tylko zobacz, że są inne "widełki w normach" pomiędzy ostatnimi labami. I czy tam krea jednak nie urosła ( od poprzedniego ?).
Ponoć mocznik wzrósł .

Co zrobić,żeby te parametry obniżyć ? Jadę z vivomixem.
Kazała mi oczywiście dawać karmę nerkową.
Ja podaję, od dawien dawna polecaną tutaj,Czyli normalną, z obniżonym fosforem.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie sty 14, 2024 21:33 Re: POMOCY trzustka

Witam serdecznie
Proszę o jakieś informacje względem leczenia trzustki
Jutro zaczynamy kroplówki
Ponoć kicia ma zostać 3 godz i tak przez kilka dni
Martwię się ,bo kicia jest przyzwyczajona do mnie i nie bywa w obcych miejscach
Ostatnie częste wizyty u weta ,bardzo ją wykończyły i jest mocno zestresowana
Nigdy tak wcześniej nie było
Boje się o nią jak zareaguje na pozostanie w gabinecie bez możliwości żebym ja była przy niej
Kicia „za chwilę „kończy 20 lat

Wrzucę wyniki
Lipaza podwyzszona

Amylaza poza skalą nie wiadomo ile (pomyliła się i zaznaczyła na zielono)

Kicia jest smutna i apatyczna. Leży, odpoczywa. Dzisiaj była deczko inna, jakby kontaktowa. Siusia, kupka była. (Ostatnio.mialysny epizody zaparciowe.
Po wizycie u weta w piątek, nie chce sama jeść. Karmie ja strzykawka po troszku, mokra karma z enzymami.
Ostatnio edytowano Nie sty 14, 2024 21:51 przez gatiko, łącznie edytowano 1 raz

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie sty 14, 2024 21:47 Re: POMOCY trzustka

Obrazek

Obrazek

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie sty 14, 2024 22:11 Re: POMOCY trzustka

Moge podpowiedziec na bazie mojego, ale to kot z 'przeszoscia' i mlodszy.
Generalne zasady, to unikanie stresu, spokoj, ciepla miejscowka, opioid podawany dopyszcznie w razie potrzeby - trzustka boli.
Przy mdlosciach wchodzila cerenia.
Z zywienia, im prosciej tym lepiej - glownie gotowany do miekkiego/surowy parzony indyk piers, duszona w malej ilosc wody ryba, gourmet/tunczyk w wodzie na dosmaczenie i zapach. Karmienie z reki, strzykawka, kazdy sposob, by cos sie dostalo do kociego zoladka.
Przy zaostrzeniach bieganie z miska po xx razy, zmiany na swieze porcje, cieple, pachnace.
Kroplowki, weci tylko w sytuacji, gdy kot odwodniony, Tym bardziej, ze mamy wyjatkowo kiepska opieke wetow.

Mziel dosc dobrze opisywala swoje sposoby na trzustkowca. Na poczatek nieco gluta z siemienia lnianego (bez ziaren), rozdrobniony indyk z wywarem i platkami ryzowymi dla zlagodzenia, przetarty da sie podac strzykawka.
Ostatnio edytowano Nie sty 14, 2024 22:15 przez FuterNiemyty, łącznie edytowano 1 raz

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości