Nowy chory kotek. Bardzo złe wyniki

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie lut 15, 2015 23:22 Nowy chory kotek. Bardzo złe wyniki

Czuję się strasznie osamotniona, właśnie wróciłam do miasta z moim chorym kotem - leczę go sama (tzn. podaję leki i kroplówki), bo kot jest bardzo agresywny i nie ma możliwości podawania leków przez weterynarza. Dziś drugi dzień nie udało mi się podać kroplówki, wyleżał może ze 2 minuty pod nią. Z tego, co mówili weterynarze wyniki są bardzo złe: kreatynina 597, mocznik 3,64, fosfor 3,19. Cały czas negocjuję w sobie na ile mogę go zmuszać (do jedzenia, picia, brania leków, do zastrzyków...), a na ile przy takich wynikach robić tylko tyle na ile mi pozwoli? Kot ma 7 lat, wszystkie organy poza nerkami zdrowe (nerki bardzo powiększone 11x6 cm, struktura zatarta). Piszę tu, żeby się pożalić, podzielić tym, czuję bezsilność, chociaż bardzo się staramy go ratować.

CzarnyDiabełek

 
Posty: 2
Od: Nie lut 15, 2015 23:11

Post » Pon lut 16, 2015 9:12 Re: Nowy chory kotek. Bardzo złe wyniki

Nie znam się . Ale wiem jak trudno walczyć z kotem . Wklej proszę wyniki a dziewczyny na pewno odezwą się. Trzymam kciuki!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lut 16, 2015 20:32 Re: Nowy chory kotek. Bardzo złe wyniki

fosfor ma w normie,morfologię i siki badałas?
"koty śpią z ludżmi,gdy tylko jest to możliwe,
w pozycji tak niewygodnej dla ludzi,
jak to tylko mozliwe dla kota"

franeczka2

Avatar użytkownika
 
Posty: 301
Od: Czw cze 07, 2012 16:56

Post » Wto lut 17, 2015 23:18 Re: Nowy chory kotek. Bardzo złe wyniki

Mocz nie był badany, krew i usg. Morfologia była zrobiona, wszystko w normie, poza dwoma rzeczami, które minimalnie poza nią wykraczają (WBC 4,62 (norma od 6.00) i NEU% 83.2 (norma do 78). Tutaj mam, że norma fosfor nieorganiczny to 0.80-1.90, mój kotek ma 3.19. Je słabiutko, kroplówek nie mogę podać pod 3 dni (wytrzymuje około minuty).

CzarnyDiabełek

 
Posty: 2
Od: Nie lut 15, 2015 23:11

Post » Śro lut 18, 2015 10:26 Re: Nowy chory kotek. Bardzo złe wyniki

Badanie moczu jest bardzo ważne. W przypadku diagnostyki chorób nerek istotne jest żeby ciężar właściwy moczu (gęstość względna) zbadany był refraktometrem. Nie zwlekaj z wykonaniem tego badania.
Podaj jednostki, w których badany był fosfor, kreatynina i mocznik.
Z własnego doświadczenia wiem, że niezwykle istotne jest odpowiednie i długofalowe nawadnianie kota.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: tilin i 22 gości