mój kot - ma pnn - PROSZĘ O PORADY

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto maja 28, 2019 21:48 Re: mój kot - ma pnn - PROSZĘ O PORADY

Witam. Update. Kot po wizycie u innego weta miał badania krwi, cewnik, wyszedł bardzo kiepski stan jednej nerki, sporo kamieni, ogólnie lipa. Teraz w domu, jutro powrót na kontrolę i płukanie. A pierwszy wet nie zobaczył niczego na USG, dał nospe i karmę urinary. Dwa dni i kot by nie żył. Jest szansa bo sika z cewnikiem, pije, trzymajcie kciuki. Niestety zaniedbałem kontrole przez dobry z zachowania stan kota i nie pomyślałem o USG wcześniej u kompetentnego weterynarza. Dodam jeszcze że wyciskanie moczu przy tym stanie nerek na pewno nie pomogło.

robroy

Od: Czw sty 29, 2015 21:18

Post » Wto maja 28, 2019 22:00 Re: mój kot - ma pnn - PROSZĘ O PORADY

Badanie moczu mieliście?
Kamienie są w nerkach?

Yocia

Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Śro maja 29, 2019 8:43 Re: mój kot - ma pnn - PROSZĘ O PORADY

Kamienie są. I chyba wodonercze. Badania moczu nie miał bo za mało, ale będzie. Dobra kondycja, sika. Zostaje na kroplówce. Wyniki miał kreatynina 360 i mocznik chyba 80. Zmierzą ile dostaje płynu i ile oddaje

robroy

Post » Pt maja 31, 2019 20:34 Re: mój kot - ma pnn - PROSZĘ O PORADY

Witam. Po trzech dniach nawadniania wyniki podobne, minimalnie wyższe. Dostawał przez jakąś pompę przez cały dzień. Kiedyś miał przez 2 godziny dziennie, ale czy imwolniej tym lepiej? Kondycję ma dobrą, je, sika bez cewnika. Teraz mam dawać podskórnie kroplówki, antybiotyk jeszcze i Lespewet. We wtorek ponowne badania. Poprzednio, 4 lata temu miał przez chyba 9 dni kroplówkę i powoli schodziły wyniki

robroy

Post » Pt maja 31, 2019 20:56 Re: mój kot - ma pnn - PROSZĘ O PORADY

Czyli jakie teraz ma wyniki?
Kamienie są w jednej nerce, w obu czy w moczowodzie?

Yocia

Post » Pt maja 31, 2019 21:21 Re: mój kot - ma pnn - PROSZĘ O PORADY

Kreatynina 4.3, mocznik 89. Kamieni jest kilka chyba, dokładnie nie wiem, na razie chodziło o to żeby udrożnić cewkę i nawadniać. Jedna nerka podobno do niczego, widonercze, kamień chyba blokuje. Przesłałem niestety za duzo czasu bo kot wbrew przewidywaniom żył i miał się świetnie 4 lata. Jak walczyłem o niego pierwszy raz dawałem vetoqinol calopet i chitofos, chyba wrócę do tego. Najważniejsze żeby sie nie zatkał znowu. Wtedy nie dawałem rady sam robić kroplówek podskórnych bo łachudra się wyrywał, podejmę wyzwanie od jutra jeszcze raz.

robroy

Post » Pt maja 31, 2019 21:29 Re: mój kot - ma pnn - PROSZĘ O PORADY

Niestety, ale nerka będzie do kontroli i najpewniej do usunięcia, jeśli faktycznie jest spore wodonercze i druga nerka ok. Na własną rękę nic nie podawaj, zwłaszcza preparatów z minerałami - chitofos jest na bazie węglanu wapnia, a kamienie najczęściej odkładające się w nerkach zawierają w składzie wapń. Przyspieszysz ich powstawanie. Jeśli kot ma za dużo fosforu to trzeba będzie wybrać coś innego.
Odpowiadając Ci na inne pytanie a propo wlewów - tak, takie podawanie płynów przez pompę przez cały dzień jest lepsze niż kroplówka 2h.

Yocia

Post » Sob cze 01, 2019 8:42 Re: mój kot - ma pnn - PROSZĘ O PORADY

Dzięki za podpowiedzi, nie spytałem czy fosfor zbadali, poproszę we wtorek żeby to zrobili.

robroy

Post » Pon cze 10, 2019 14:07 Re: mój kot - ma pnn - PROSZĘ O PORADY

Witam. Zastanawiam się jaka karma karmić kota z pnn i kamieniami. Renal chyba nie jest najlepszy na kamienie i odwrotnie. Inny weterynarz zaproponował żeby dawać renal + urinoloxan, co sądzicie? Renal mi się kończy i muszę coś zamówić

robroy

Post » Pon cze 10, 2019 21:23 Re: mój kot - ma pnn - PROSZĘ O PORADY

Wszystko zależy od składu kamieni.
https://eurologia.pl/g/709,rodzaje-kamicy-nerkowej
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Od: Śro gru 30, 2009 23:05

[poprzednia]