Alusal wycofany ze sprzedaży?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto mar 01, 2016 16:12 Re: Alusal wycofany ze sprzedaży?

fili pisze:Czy wiecie czy w jakiś krajach wodorotlenek glinu jest dostępny w postaci leku dla ludzi?

Na przykład w Polsce :mrgreen:
W lekach przeciwzgagowych jak Alumag, Maalox czy Manti. Fakt, że z dodatkiem wodorotlenku magnezu (tez wyłapywacz fosforu) Zobacz obszerniejszą listę https://www.doz.pl/leki/s1553-wodorotlenek_glinu
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto mar 01, 2016 16:18 Re: Alusal wycofany ze sprzedaży?

Dzieki taizu.
Ale piszą m.in. na stonie felinecrf, że stosowanie wodorotlenku magnezu może prowadzić do powstawania kamicy moczowej.
Alusal był fajny - bo to był tylko wodorotlenek glinu.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto mar 01, 2016 17:13 Re: Alusal wycofany ze sprzedaży?

Może i prawda, tylko, że nie każdego stać na renagel. A pewnie i on ma jakieś niemiłe skutki uboczne, tylko my ich nie znamy
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pt paź 07, 2016 11:56 Re: Alusal wycofany ze sprzedaży?

To stary wątek ale może jeszcze mi ktoś wyjaśni. Czy podawanie takich leków jak alumag, nie wpływa źle na trawienie? Jak sobie biedny kot poradzi bez soku żołądkowego? Martwi mnie też wymagany odstęp 2 godziny między alumagiem a jakimikolwiek innymi lekami. Jeżeli kot je kilka razy dziennie, przy każdym posiłku dostanie alumag, to kiedy mam mu podać 2 x dzienne żelazo, kwas foliowy, wit B6, astragalus, lek na uspokojenie, biopron?
Jak na razie elektrolity ma w normie.
Jeśli nic nie wymyślę, to nadal będę podawać Renagel, ale na dłuższą metę jestem coraz bardziej spłukana przez te leki... :?
I jeszcze jedno pytanie - kupiłam chitosan, sam, nie wiem ile kot mógłby tego jeść, żeby mu pomogło na mocznik. Chitosan jest zawarty w pronefrze i ipakitine, ale nie piszą ile go jest. I czy jak go podam przy jedzeniu to wyłapie tłuszcz z jedzenia i kot będzie głodny (ludzie to używają do odchudzania) ??

Yasmine

 
Posty: 67
Od: Czw lut 28, 2013 21:34

Post » Pt paź 07, 2016 18:15 Re: Alusal wycofany ze sprzedaży?

Alumag itp. cokolwiek zobojętniają kwas żołądkowy, ale nerkowce mają generalnie skłonność do nadkwasoty, więc to w sumie mało przeszkadza. Dwie godziny przerwy między lekiem a innymi lekami to dobry środek ostrożności. Że kłopot... z nerkowcami nic nie jest łatwe :(
Działanie pronerkowe chitosanu jest cokolwiek niesprawdzone. Dawkowanie możesz przeliczyć przez kilogramy. Jak rozumiem, masz lek dla ludzi, czyli średnio na 60 kg ciała. Wylicz, ile dawki na kilogram człowieka i przemnóż przez wagę kota :smokin: Z podanych przez Ciebie leków jeszcze żelazo "wymaga samotności" w podawaniu - czyli bez innych leków
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Na Kocią Łapę i 55 gości