Pytanie o kroplówki

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lip 23, 2021 10:25 Re: Pytanie o kroplówki

Wstępnie możesz kupić wlewniki ( to nie są motylki do kroplówek, fachowo to się jakoś dziwnie nazywa, ale chodzi o wężyk do kroplówki, najpopularniejsza nazwa to właśnie chyba wlewnik) u weta.
Ale ja kopiłam na allegro, po kilkadziesiąt groszy za sztukę, tylko trzeba kupić od razu większą ilość i mieć smart żeby się opłaciło.
Kroplówki tez możesz kupować u weta, tylko że (podobnie jak wlewnik) u weta jest o wiele drożej.
Na receptę można kupić za 6,99 za 500 ml. U weta....na razie znam ceny od 10 do 18 zł za 500 ml :)
Jeśli czeka Cię podawanie kroplówek przez dłuższy czas, to bardziej sie opłaca recepta i allegro.

Nie chcę Cię martwi, ale kreatynina 5,9 wskazuje, że bardzo niewielka część nerek jeszcze pracuje....:(
A jaki jest fosfor?

Być może nefrolog zaordynuje coś lepszego niż leki, które podajesz.

W ogóle, najlepiej jakbyś tu wkleiła całe wyniki
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 31, 2021 19:58 Re: Pytanie o kroplówki

Witaj , dziękuje za odpowiedz .
Niestety okazuje się, ze kroplówki w domu są nie do wykonania .
W spokojnego kota wstępuje diabeł i walczy , drze się , gryzie , wyrywa .
Mniejszym stresem jest wiec wożenie go na wlewy do weta .
Niestety po tygodniu codziennych wlewow , dziś okazało się ze mocznik wzrósł do 250 :(
Rtg pokazało mineralizacje w nerkach i zlog mineralny w moczowodzie . On podobno może być przyczyna poszerzonej miedniczki i wzrostu mocznika . Wskazanie dalsze nawadnianie i leki rozkurczowe .
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić żeby pomoc Myszy :(

Dom Myszy

 
Posty: 32
Od: Sob lip 17, 2021 18:07

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości