Pytanie o kroplówki

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt kwi 15, 2016 18:53 Re: Pytanie o kroplówki

Może raczej ktoś wklei zdjęcie motylka w kocie ? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak kot z tym chodzi przez 2 tyg. (A ten opis powyżej to chyba dotyczy ludzi?)

Sycul

 
Posty: 254
Od: Śro gru 06, 2006 3:57
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Pt kwi 15, 2016 19:44 Re: Pytanie o kroplówki

Sycul pisze:Może raczej ktoś wklei zdjęcie motylka w kocie ? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak kot z tym chodzi przez 2 tyg. (A ten opis powyżej to chyba dotyczy ludzi?)


No nie, też sobie nie wyobrażam kota chodzącego z wkłutym motylkiem :lol:
Używam ich jak zwykłych igieł. Dlatego pisałam, że koszty zabijają. Ale po 10 miesiącach kroplówek 2x dziennie mój kot praktycznie nie ma zrostów, więc się ich trzymam. No i bardzo łatwo podać dodatkowy lek, odłączając kroplówkę, podłączając strzykawkę, a potem znów przepłukując kroplówką.

Theodora

Avatar użytkownika
 
Posty: 1886
Od: Pon kwi 30, 2007 10:49

Post » Pt kwi 15, 2016 19:48 Re: Pytanie o kroplówki

Ponawiam prośbę, ma ktoś może zdjęcie kota z wkłutym motylkiem?

Sycul

 
Posty: 254
Od: Śro gru 06, 2006 3:57
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Pt kwi 15, 2016 19:51 Re: Pytanie o kroplówki

Theodora, masz jakieś zdjęcia lub filmiki jak to robisz?
I czy motylki innych firm niż TERUMO nie są tak dobre?

Sycul

 
Posty: 254
Od: Śro gru 06, 2006 3:57
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Pt kwi 15, 2016 20:04 Re: Pytanie o kroplówki

Sycul pisze:Theodora, masz jakieś zdjęcia lub filmiki jak to robisz?
I czy motylki innych firm niż TERUMO nie są tak dobre?


Nie mam zdjęć, bo operatora aparatu brak, a ja mam zajęte ręce. Kotek nie byłby na tyle uprzejmy, by pozować w trakcie nawadniania :wink:
Próbowałam motylków innych firm - są po prostu tępe. Najgorsze były Romed :x
Dla mnie największym plusem motylków jest ich rozmiar - igiełka jest krótka (19mm), nie wkłuję się zbyt głęboko, a gdy kot się poruszy - krzywdy sobie nie zrobi, oczywiście mój komfort psychiczny też tu gra rolę :wink:

Theodora

Avatar użytkownika
 
Posty: 1886
Od: Pon kwi 30, 2007 10:49

Post » Pt kwi 15, 2016 22:28 Re: Pytanie o kroplówki

Przepraszam,musiałam wyjść i tak szybko skopiowałam ,zeby było wiadome co to motylek.
To tyczy ludzi.
Kotom za każdym razem trzeba wkuwać.
Ale widziałam w lecznicy zakładane wenflony w szyję i inne miejsca /gdzieś koło karku chyba/
Także myślę ,ze to nie było by problemem umocować.

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt cze 11, 2021 21:34 Re: Pytanie o kroplówki

Czy ktoś może wie jak dlugo podaje sie kroplowki kotu, w przypadku ostrej niewydolności lub zaostrzenia przewleklej niewydolnosci nerek?
Moja kotka w najgorszym momencie miała kreatynine 12 i mocznik 260 (mg/dl), teraz ma 4,5 i 110. W sumie dostaje kroplowki od 4 tygodni, obecnie podskornie, 2x50 ml dziennie.
Czy takie intensywne kroplowki ppdaje się dotąd aż oba te parametry przestaną spadać, czy dotąd aż mocznik wróci do normy, a może kreatynina?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie cze 13, 2021 11:41 Re: Pytanie o kroplówki

Do normy mogą nigdy nie wrócić, raczej do momentu aż nie przestaną spadać i to też ostrożnie, bo wbrew pozorom nerki nie lubią intensywnej plynoterapii.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pon cze 14, 2021 10:55 Re: Pytanie o kroplówki

Dziękuję Yocia. Będziemy stopniowo zmniejszać częstotliwość kroplówek.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto lip 20, 2021 20:28 Re: Pytanie o kroplówki

Witam ,

Mój kot choruje na pnn , w tej chwili skoczył mu mocznik i kreatynina . Codziennie jeździmy do wet na wlewy podskórne , co go bardzo stresuje . Jeżeli chciałabym robić wlewy w domu , to czy do zakupu kroplówek , potrzebuje recepty od weta ?

Dom Myszy

 
Posty: 32
Od: Sob lip 17, 2021 18:07

Post » Wto lip 20, 2021 23:40 Re: Pytanie o kroplówki

Tak. Potrzebujesz recepty od weta. I normalnie w aptece możesz wtedy kupić kroplówki. Potrzebujesz też motylków do robienia kroplówek (do kupienia u weta). Swego czasu robiłam w domu kroplówki mojej Tosi.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro lip 21, 2021 14:45 Re: Pytanie o kroplówki

Bardzo dziękuje za podpowiedz , tak zrobię , czy korzystając z okazji , możesz mi proszę podpowiedzieć co jeszcze mogę zrobić żeby pomoc kici ?
Pnn zdiagnozowano u niego rok temu , Myszą jest kotem 10 letnim , rok temu zaczął wymiotować , wówczas wyniki krwi pokazały 280 mocznika i 5,8 kreatynina .Po kroplowkach pod skore i dożylnych , mocznik i kreatynina spadły do mieszczących się w normie (górna granica ).
Kotek przez ten rok przeszedł na renal , dostaje pronefre, florę balance i od czasu do czasu jest nawadniany . Krew i mocz badane co miesiąc , półtora i było ok .
Jakiś czas temu doszedł alugasyrin który miał ograniczyć wymioty .
W ostatnim czasie kotek schudł , nie chce jeść . Badanie krwi pokazało mocznik 160, kreatynina 7,9.
Od kilku dni jeżdżę z nim codziennie na nawadnianie , próbuje go karmić ale to bardzo trudne . Odmawia wszystkiego .
Karmie go na sile .
Wczorajsze wyniki krwi to kreatynina 5,9 , mocznik 155.
Mam wrażenie ze lekarz robi mniej niż można .
Ogranicz się tylko na nawadnianiu .
Jak mam ratować kota ?

Dom Myszy

 
Posty: 32
Od: Sob lip 17, 2021 18:07

Post » Śro lip 21, 2021 16:28 Re: Pytanie o kroplówki

Kot jest po opieką nefrologa? Załóż może odrębny wątek, dołącz wyniki badań. Skąd jesteś? Może ktoś na forum doradzi, do kogo warto iść z kotkiem.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro lip 21, 2021 17:21 Re: Pytanie o kroplówki

Nie ,jest pod opieka lekarza weterynarii.Mieszkam w odległości ok 100 km od Warszawy,udało mi się dziś dodzwonić do Spec vet w Warszawie , niestety do doktor Neska termin najbliższy to grudzień ale zapisaliśmy się do innego nefrologa ze Spec Vet . W piątek jedziemy , może coś pomogą .

Dom Myszy

 
Posty: 32
Od: Sob lip 17, 2021 18:07

Post » Pt lip 23, 2021 10:09 Re: Pytanie o kroplówki

Ja mam raczej małe doświadczenie, jeśli chodzi i koty nerkowe... Moja Tosia przez pewien czas miała gorsze wyniki nerkowe, ale potem wróciły do normy. Ale jest tu podforum: koty nerkowe i cukrzycowe. Zaglądałaś?
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości