Wątek dla nerkowców - IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lip 17, 2015 10:45 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Boo w tej chwili pewnie niekoniecznie będzie pisać na forum.
Przejrzyj sobie jej wypowiedzi, dużo pisała o tym jak prowadzi swojego kota.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pt lip 17, 2015 11:46 Re: Wątek dla nerkowców - IX

od smierci mojego kota mineło 10mcy. A ja mysle o tym dzien w dzien. Nawet przychodza mi takie mysli zeby oddac zwierzaki do schroniska zeby nie patrzec na ich smierc.
Kotka Milka
 

Post » Pon lip 20, 2015 10:21 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Zołza jest u mnie od samego początku niewydolności. W sumie nawet, z dużym prawdopodobieństwem, wiem co i kiedy wywołało albo aktywowało niewydolność nerek. I od samego początku jej stan był pilnie monitorowany, stosunkowo szybko wprowadziliśmy renagel i kroplówki. Wbrew wetom a za radami forum. Myślę, że to jest clou naszego sukcesu.
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

Post » Pon lip 20, 2015 10:30 Re: Wątek dla nerkowców - IX

czyli dajesz tylko to?a jak leczysz anemie?
Kotka Milka
 

Post » Pon lip 20, 2015 10:35 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Tak, Zołzik jest tylko kroplówkowana + lespedol po kroplówce i do tego renagel 2 x 1/8 tabletki.

Zołzik nie ma anemii, nie ma nadżerek, mocznik w górnej granicy normy.
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

Post » Pt lip 31, 2015 12:34 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Hej,

Czy spotkałyście się u waszych nerkowców z podobnym problemem jak ja?
Otóż od pewnego czasu mój Lilutek zaczął codziennie wieczorem załatwiać się na mój fotel sako.
Nigdy wcześniej tego nie robił.
Myślę, że gdyby nastąpiło pogorszenie choroby to raczej posikiwał by cały dzień i by się pokładał po domu tak jak to było wcześniej.
O co mu może chodzić, pr4zecież nic się nie zmieniło w naszym życiu i otoczeniu. :?

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 31, 2015 12:38 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Badanie moczu było?

Maciek miał taką fazę, że zaczął sikać na swoje legowisko. Tylko na jedno, konkretne. Nawet po upraniu, nawet po zmianie miejsca położenia legowiska. Nawet po wyniesieniu na balkon, szedł na ten balkon i tam sikał ;) No więc legowiska się pozbyłam, problem zniknął. Do tej pory nie wiem, o co mu chodziło.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 31, 2015 13:03 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Yagutka pisze:Badanie moczu było?

Maciek miał taką fazę, że zaczął sikać na swoje legowisko. Tylko na jedno, konkretne. Nawet po upraniu, nawet po zmianie miejsca położenia legowiska. Nawet po wyniesieniu na balkon, szedł na ten balkon i tam sikał ;) No więc legowiska się pozbyłam, problem zniknął. Do tej pory nie wiem, o co mu chodziło.



Badanie moczu wskazujące.

Martwiłabym się bardziej o nerki gdyby nie fakt, że on chodzi cały dzień i w nocy pięknie do kuwety a raz dziennie na wieczór musi zasikać sako.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 31, 2015 13:24 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Tak, Maciek też wtedy normalnie chodził do kuwety, ale oprócz tego na legowisko ;)

Może coś jednak się zmieniło? Może Feliway?
Może ma jakiś stan zapalny pęcherza?
Może fotel mu się nie podoba?

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 31, 2015 16:50 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Yagutka pisze:Tak, Maciek też wtedy normalnie chodził do kuwety, ale oprócz tego na legowisko ;)

Może coś jednak się zmieniło? Może Feliway?
Może ma jakiś stan zapalny pęcherza?
Może fotel mu się nie podoba?


Fotek ma już kilka lat a dopiero od miesiąca są kłopoty. To też jest jego ulubiony fotel bo całe dnie w nim śpi.

Kolejne wyniki zrobimy dopiero we wrześniu. Wcześniej godziny pracy mi na to nie pozwalają. :(

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sie 06, 2015 7:54 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Czy ktoś z Was stosował drożdże piwne u kota nerkowego żywionego karmami gotowymi oraz mięsem?
Zastanawiam się nad zakupem n/w drożdży głownie pod kątem poprawienia kociego apetytu oraz wzmocnienia sierści, która ze względu na pnn jest bardzo osłabiona.
http://www.kuchniapupila.pl/kot/zdrowie ... 1743262977
Co prawa w składzie nie ma B12, ale są inne witaminy z grupy B. Ze względu na zawartość fosforu trzeba byłoby trochę zmniejszyć dawkowanie, np. do pół grama dziennie? :roll:
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Nie wrz 13, 2015 16:30 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Dostałam propozycję zrobienia badania przepływu nerek. Próbuję coś poczytać o tym, ale nic nie znajduję na ten temat jeśli chodzi o koty (zwierzęta). Nawet nie wiem na czym to ma polegać i czy to nie jest jakoś inwazyjne. Będę mogła dowiedzieć się od weta czegoś więcej dopiero w tym tyg., ale może Wy coś wiecie na ten temat? Warto to zrobić, wniesie to coś, czy to badanie jest niepotrzebne?
Obrazek
Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe. Peter Albert David Singer

szybenka

 
Posty: 4278
Od: Nie gru 13, 2009 22:16
Lokalizacja: Siedlce

Post » Nie wrz 13, 2015 16:34 Re: Wątek dla nerkowców - IX

To jest po prostu USG dopplerowskie z przepływami - warto zrobić.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie wrz 13, 2015 16:51 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Super - dzięki OKI :)
Jak dotąd robione były zwykłe USG.
Obrazek
Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe. Peter Albert David Singer

szybenka

 
Posty: 4278
Od: Nie gru 13, 2009 22:16
Lokalizacja: Siedlce

Post » Nie wrz 13, 2015 16:53 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Przepływy warto zrobić, jak masz możliwość - u nerkowców zarówno za wysokie, jak i za niskie powinno się korygować.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości