Wątek dla nerkowców - IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro sty 22, 2014 14:45 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Ludzka b12 1000mg w 2ml wet powiedzial zeby dawac o,5 ml raz w tygodniu, na miau czytalam ze mozna podawac codzienie bo nie mozna tego przedawkowac?
zelazo -kazal dawac 3o mg a na miau wyczytalam ze 50 mg na kota dziennie?
Kotka Milka
 

Post » Śro sty 22, 2014 14:54 Re: Wątek dla nerkowców - IX

B12 MOŻNA przedawkować. Jedyna witamina nie do przedawkowania to wit. C.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro sty 22, 2014 15:00 Re: Wątek dla nerkowców - IX

a 30 mg zelaza dziennie to jest dobrze? jak sprawdzic czy przedawkowalam? jakie sa objawy przedawkowania kota?

W chella ferr tez jest b12 jak daje sie 2 kapsułki czyli 3o mg to dobrze?
Ostatnio edytowano Śro sty 22, 2014 15:06 przez Kotka Milka, łącznie edytowano 1 raz
Kotka Milka
 

Post » Śro sty 22, 2014 15:06 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Kotka Milka pisze:(...) jakie sa objawy przedawkowania kota?



Kota nie da się przedawkować.
:lol:

Dawkowanie żelaza:
:arrow: viewtopic.php?p=7508528#p7508528
Najszczęśliwszą nie będę już nigdy, ale dajcie im dom:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=163179

najszczesliwsza

 
Posty: 3004
Od: Nie mar 04, 2012 23:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Śro sty 22, 2014 15:12 Re: Wątek dla nerkowców - IX

najszczesliwsza pisze:
Kotka Milka pisze:(...) jakie sa objawy przedawkowania kota?



Kota nie da się przedawkować.
:lol:

Dawkowanie żelaza:
:arrow: viewtopic.php?p=7508528#p7508528

Piszę 50 mg na dobe chella fer bio complex-to w tej kapsułce juz jest B12 nie musze dawac w zastrzyku?

kot mi rzyga :? catosal juz dostal 3 dni :?
Kotka Milka
 

Post » Śro sty 22, 2014 15:20 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Catosal to jest wit. B12 (+fosforany niewskazane dla nerkowców). Nie dawaj mu naraz Catosalu, B12 i jeszcze z Chelaferem! Pamiętam, że o B12 już kiedyś sobie wyjaśniałyśmy...
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro sty 22, 2014 15:24 Re: Wątek dla nerkowców - IX

sorki nie Catosal ale Cerenie :?
wychodzilo ze B12 ludzkie daje sie 0,5 ml raz w tygodniu ale czytal;am na miau Ze chyba Slonko łódz dawalo codziennie i dlatego zdiwiona jestem
odstawie w iniekcji bede dawac chella ferr 3kaps dziennie tam jest b12

kot mi rzyga i nie chce jesc, odklaczam go a w wymiotach ciagle siersc,daje leki na nadkwasote i duzo kroplowek
Kotka Milka
 

Post » Śro sty 22, 2014 18:45 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Kotka Milka pisze:kot mi rzyga i nie chce jesc, odklaczam go a w wymiotach ciagle siersc,daje leki na nadkwasote i duzo kroplowek


czym odkłaczasz?

Bo mój nerkowiec pasty nie lubi, więc obecnie jest nieodkłaczany, też rzyga kłakami i też się zastanawiam, jak go odkłaczyć, skoro dobrowolnie pasty nie chce, a nie mam siły w niego wmuszać przy tej ilosci prochów, które zjada.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 24, 2014 13:45 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Yagutka pisze:
Kotka Milka pisze:kot mi rzyga i nie chce jesc, odklaczam go a w wymiotach ciagle siersc,daje leki na nadkwasote i duzo kroplowek


czym odkłaczasz?

Bo mój nerkowiec pasty nie lubi, więc obecnie jest nieodkłaczany, też rzyga kłakami i też się zastanawiam, jak go odkłaczyć, skoro dobrowolnie pasty nie chce, a nie mam siły w niego wmuszać przy tej ilosci prochów, które zjada.


A skąd wiecie że rzyga bo kłaki? Może rzyga, bo nerki. Rzyganie jest bardzo niedobre, bardzo ale to bardzo, i ważne jest żeby je opanować. Może np. rzygać, bo ma zatwardzenie (częsty efekt uboczny przy lekach na żołądek)

babazgaga

 
Posty: 237
Od: Czw kwi 29, 2010 20:51
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sty 24, 2014 13:49 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Wiesz, jeżeli rzyga kłakami, to rzyga kłakami.

Rzygi nerkowe są inne, rzygi z przejedzenia też są inne, ja mówię o rzygach z kłakami ;)

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 24, 2014 14:27 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Yagutka pisze:Wiesz, jeżeli rzyga kłakami, to rzyga kłakami.

Rzygi nerkowe są inne, rzygi z przejedzenia też są inne, ja mówię o rzygach z kłakami ;)


Ale każdy rzyg jest niedobry, bo cofa kwas do pysia, że tak obrazowo powiem....

babazgaga

 
Posty: 237
Od: Czw kwi 29, 2010 20:51
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sty 24, 2014 14:36 Re: Wątek dla nerkowców - IX

babazgaga pisze:
Yagutka pisze:Wiesz, jeżeli rzyga kłakami, to rzyga kłakami.

Rzygi nerkowe są inne, rzygi z przejedzenia też są inne, ja mówię o rzygach z kłakami ;)


Ale każdy rzyg jest niedobry, bo cofa kwas do pysia, że tak obrazowo powiem....


Z tym się zgodzę :)

Aczkolwiek z tego, co kiedyś rozmawiałam z wetką (zanim nam kot zachorował), to są koty, które rzygają częściej (z powodu zakłaczenia), a są koty, które rzygają rzadko. I jeżeli taki często rzygający kot będzie chorować na nerki, to będzie rzygać jeszcze częściej - bo raz, będzie rzygać tak jak wcześniej, plus dwa, bo nerki ;)
Z kolei jak rozmawiałam teraz z wetką, to owszem, powiedziała, że każdy rzyg jest niedobry, ale jednak co innego dawać leki przeciwwymiotne na rzygi nerkowe (piana), a co innego dawać po każdym rzygnięciu kłakami. Dlatego ja Cerenię podaję w przypadku rzygów nerkowych, a nie rzygania kłakami. Ale oczywiście chciałabym zminimalizować rzyganie kłakami, stąd moje pytanie wcześniej.

Maciek zawsze był kotem łatwo rzygającym (średnio raz na miesiąc za czasów zdrowego kota), z kolei Eryk ostatni raz rzygał 1,5 roku temu, jak się zakłaczył i od tego czasu spokój.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 24, 2014 18:28 Re: Wątek dla nerkowców - IX

kot rzga nie piana ale jedzeniem (brazowe) lub wlosami
dostaje na obnizenie kwasu solnego w zoladku
odklaczacze probowalam wszystkie:beaphara,husse,bezopet,whiskas gimpet bez rezultatu, naweet sprowadzalam sobie z zagranicy przez wet taki specjalny i on sie sprwadzal ale wycofali a teraz kicha



jestem załamana,moim psem
suka miala zapalenie pęcherza- waleczki tl uszczu w moczu, troche bialka, bakterie e coli
usg nerek ok mocznik kreatynina w normach
żadnych objawow badania robilam ot,tak
dostala na miesiac furagin plus urosept
dzis badanie moczu tluszcz i.ciężar własciwy niski-wczesniej przy infekcji byl wysoki

jestem załamana czy dawać juz karme nerkowa lub jedzenie z alusalem? ile alusalu na 17 kg?
Kotka Milka
 

Post » Pt sty 24, 2014 22:05 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Alusal się daje gdy poziom fosforu w krwi jest zbyt wysoki. Nie daje się go na zapas.
Pies nie musi mieć pnn, może być tak, że infekcja z pęcherza rozszerzyła się na nerki i jest to niewydolność ostra. Najlepiej zbadaj mocz psa na posiew
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Sob sty 25, 2014 10:34 Re: Wątek dla nerkowców - IX

posiew robi się pod mikroskopem? weci patrzy;li pod mikroskop i wyszły waleczki tłuszczu,bakterii podobno nie ma, no i ciężar własciwy spadł z 1,50 do 1,018
cały czas dostaje urosept
co powinnam dawac do jedzenia?
Kotka Milka
 

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości