Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt sie 05, 2022 11:41 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Też się kiedyś spotkałam ze stwierdzeniem u weta, że wyłapuje fosfor, ale nieznacznie. Z chemicznego punktu widzenia wytrąca się po prostu fosforan glinu.

Jeśli masz taką możliwość, to jednak poszłabym w kierunku Renagelu. Możliwe, że wtedy uda się z pronefry zrezygnować.

Erin pisze:Nie, nie mylę.
EOT

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Pt sie 05, 2022 11:45 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Sam Renagel już wcześniej nie działał.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt sie 05, 2022 11:46 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Może da się jakoś pokombinować z niżejfosforowym jedzeniem? Co kot teraz je?

Jak dawkujesz Renagel? Może go zwiększyć?

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Pt sie 05, 2022 11:50 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Z linku o Alugatrinie wklejonym przez Tabo10
Ostrzeżenia i środki ostrożności
"Długotrwałe przyjmowanie dużych dawek leku może doprowadzić do hipofosfatemii (glin zawarty w leku wiąże w jelicie cienkim fosforany, tworząc nierozpuszczalne związki)."
Kezia_mason pisała też w swoim wątku o leku ircvet (zawiera wodorotlenek glinu).
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt sie 05, 2022 12:07 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Znalazłam!

https://www.facebook.com/16377635464967 ... yVyG12LTl/

paranoiczna_paranoja pisze:Pytałam o to naszą nefrolog jakiś czas temu i ona była bardzo podejrzliwa. Szczególnie, że cena wcale nie jest dużo niższa. Tzn jest niższa, ale nie jakoś znacząco. Gdybyś próbowała ściągać bezpośrednio Azodyl ze Stanów, pewnie udało by się to zrobić za cenę Renibusa.

SpecVet kiedyś już badał jakiś zamiennik Azodylu i wyszło na to, że to oszustwo. Gdzieś kiedyś był artykuł na ten temat, ale nie jestem go teraz w stanie znaleźć.

olesia.b pisze:Czy ktoś z Was używał preparatu Renibus Active? Trafiłam na ich stronę szukając informacji o Azodylu i twierdzą, że to jego polski odpowiednik…

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Pt sie 05, 2022 12:47 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Dziewczyny na szybko
Alugastrin - glin wyłapuje fosfor ładnie działa osłonowe a skutkiem ubocznym jest wyłapywanie fosforu
Stosowałam pare razy
Ja się bałam o trzustkę
Na forum jest wątek chyba Edyty i Sebastiana mieli jakiegoś kota na alusalu (glin) kilka lat
Tam podawali dawki wieksze
U mnie ostatnio koty nie mogły brać renagelu - chore jelita,
biegunki
U jednego jechałam alugastrin ale od biegunek zastosowałam kore wiązu czerwonego
Poprawiło się bardzo (jelita)
Fosfor poszybował kot najlepiej wcinał mięso
Później podawałam kore łącznie z alugastrinem
Zawsze jest ryzyko ze coś się będzie dziac ja się bałam p trzustkę
Ale działa alugastrin jako wylapywacz

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt sie 05, 2022 12:54 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

No tak mi się wydawało, że jeszcze kojarzę :wink:
Ale podawałam od czasu do czasu, bo kot nie lubi tego miętowego smaku.
Renagel stosowałam bardzo długo, ale sam średnio działał.
Może dodam Pronefrę, bo Renagel + Nefrokrill też średnio się sprawdzał.
A z karm kić je głównie Ferringę, a to jedna z polecanych dla nerkowców.

Paranoiczna_paranojo, dziękuję za szybką akcjé :ok: :1luvu:
Dane wysłałam na PW.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43


Post » Pt sie 05, 2022 12:56 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Nie wiem cY się zalinkował z tel ale coś owiani być
Ostatnio edytowano Pt sie 05, 2022 12:59 przez anka1515, łącznie edytowano 1 raz

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt sie 05, 2022 12:58 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Dziękuję, może spróbujemy.
Tylko czy można stosować razem z Renagelem?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt sie 05, 2022 13:05 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Można, Mela dostawałam Renagel na fosfor i Alugastrin na żołądek. Pani nefrolog nie miała zastrzeżeń.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Pt sie 05, 2022 13:09 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Poszukaj bo były bezsmakowe -alugastrin na jednych opakowaniach pisało bez smaku a coś było
Czuć miętę
Dla mnie mięta wywołuje ból -mam nadkwasote a to zwiększa wydzielanie kwasu
Niby można na zgagi i żołądki ale trzeba uważać

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt sie 05, 2022 13:36 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ja w ogóle mięty nie lubię, więc nie dziwię się.
Ale chodzi mi bardziej o Renagel i Alusal
Ostatnio edytowano Sob sie 06, 2022 16:00 przez Erin, łącznie edytowano 1 raz
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt sie 05, 2022 13:41 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Alusalu już nie produkują
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob sie 06, 2022 16:01 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czy przy wysokim poziomie fosforu można zwiększyć dawké Renagelu 800 do 1/4 tabletki przy każdym posiłku?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości