Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro lut 27, 2019 17:52 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Moniqueeeee pisze:Nie byłam z kicią u onkologa. Jeden z lekarzy zasugerował, że jeśli nie chcemy podawać kici chemii, należy utrzymać dotychczasowe leczeniem. Podobno nerki są w bardzo złym stanie i podawanie sterydow odpada.


Proponuję, abyś umieściła opis przypadku Twojej kotki na forum w dziale Koty onkologiczne.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Śro lut 27, 2019 18:16 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Powiem tak: jeśli sterydy mają poprawić jej komfort życia i zmniejszyć ból, to może warto je podać?
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro lut 27, 2019 18:21 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Kleo4,jesli kotmiał mocnozagęszczony mocz, to powinien dużo pić i wet miał prawo podejrzewać zapalenie dróg moczowych. Antybiotyk powinien byc dobrany z posiewu, ale wet zaryzykował. Na razie nie ma się co czepiać, obserwuj i dopajaj kota. To pozwala przepłukac układ moczowy.
Wyniki nerkowe nie są takie złe
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Czw lut 28, 2019 6:42 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Erin pisze:Ponownie powtórzę pytanie:

Erin pisze:A można jeszcze coś zrobić, żeby ograniczyć białko w moczu?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Nie mar 03, 2019 9:37 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Mam pytanko...
W ostatnim jonogramie wyszedł nam potas w górnej granicy normy, i magnez w dolnej... Można to jakoś delikatną płynoterapią wyrównać? Jeśli tak to jakim płynem?
Kicia nie jest kroplówkowana bo jest to dla niej olbrzymi stres a wyniki nie są tragiczne, ale czytałam, że wysoki potas może być niebezpieczny, więc może tak chociaż raz w tygodniu ją przepłukać?

Ulotnosc

 
Posty: 32
Od: Czw lip 19, 2018 13:12
Lokalizacja: Legnica

Post » Nie mar 03, 2019 21:44 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Hiperkalemię mogą powodować między innymi:
- nadmiar potasu w karmie (raczej rosliny są wysokopotasowe, nie mięso)i lekach
- przyjmowanie niektórych środków obniżających ciśnienie
- przyjmowanie niektórych środków moczopędnych
- niedobór aldosteronu
Przeanalizuj, może wystarczy wyeliminować coś z tego, co podajecie

https://polki.pl/zdrowie/diagnostyka,z- ... tykul.html

Leczenie raczej z wetem, to już trochę wyższa szkoła jazdy
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon mar 04, 2019 6:46 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Raz jeszcze zapytam, czy można jakoś zmniejszyć białkomocz, oprócz podawania Semintry?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon mar 04, 2019 9:27 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

taizu - dzięki, to mi trochę wyjaśniło zagadnienie, kotka od miesiąca na Semintrze i nagle potas poszybował... No nic, niedługo odbieram wyniki posiewu to również to z wetem omówię.

Erin - internety milczą na ten temat, zapewne dlatego nie uzyskujesz odpowiedzi. Jedyna opcja jaką sugeruje internet to zwiększenie dawki Semintry, ale wszystko zależy od tego jakie kicia ma ciśnienie tętnicze - żeby przypadkiem nie wpędzić kota w niedociśnienie na rzecz zbicia białka.. To zdecydowanie sprawa dla weterynarza. Ja niby swojemu ufam, ale jednak też zawsze staram się zasięgnąć języka w necie, żeby przez swoją ewentualną niewiedzę w jakiejś sprawie nie wyrządził mojej kotce niechcący krzywdy

Ulotnosc

 
Posty: 32
Od: Czw lip 19, 2018 13:12
Lokalizacja: Legnica

Post » Pon mar 04, 2019 21:04 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

U mnie ciezko teraz finansowo
Na miesiac potrzeba mi 90 puszek karmy mokrej
Nawet pakiet smilli mrau jest dla nie zbyt drogi
Zostaja mi takie opcje
Catessy. Wersja bezzbozowa z galaretka
Butchers
Winston
Nawet dla nerkowca
Co wybrac? Wiem to jak miedzy dżuma a cholera

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Wto mar 05, 2019 10:05 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Kasianosal10 pisze:U mnie ciezko teraz finansowo
Na miesiac potrzeba mi 90 puszek karmy mokrej
Nawet pakiet smilli mrau jest dla nie zbyt drogi
Zostaja mi takie opcje
Catessy. Wersja bezzbozowa z galaretka
Butchers
Winston
Nawet dla nerkowca
Co wybrac? Wiem to jak miedzy dżuma a cholera


Zerknij na ten wątek: http://www.kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php?f=20&t=103
Tinka umieściła tam co prawda spis karm odpowiednich dla kotów cukrzycowych, ale oznaczyła dodatkowo, którymi można karmić również koty z PNN. Może znajdziesz coś wg swoich możliwości finansowych.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto mar 05, 2019 10:22 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Feliska97 pisze:
Kasianosal10 pisze:U mnie ciezko teraz finansowo
Na miesiac potrzeba mi 90 puszek karmy mokrej
Nawet pakiet smilli mrau jest dla nie zbyt drogi
Zostaja mi takie opcje
Catessy. Wersja bezzbozowa z galaretka
Butchers
Winston
Nawet dla nerkowca
Co wybrac? Wiem to jak miedzy dżuma a cholera


Zerknij na ten wątek: http://www.kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php?f=20&t=103
Tinka umieściła tam co prawda spis karm odpowiednich dla kotów cukrzycowych, ale oznaczyła dodatkowo, którymi można karmić również koty z PNN. Może znajdziesz coś wg swoich możliwości finansowych.

Zerknełam i pisze o bozicie
410g jest dobra karma???? Ta puszka?

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Wto mar 05, 2019 14:00 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Z tego co widzę to nie nadaje się dla kotów nerkowych. Te, które mogą jeść koty z niewydolnością mają dodany opis " można nią karmić też koty z PNN".
Przykładowo:

Animonda vom Feinsten Adult
drób z cielęciną (7,18) / można nią karmić też koty z PNN
wątróbka drobiowa (7,18) / można nią karmić też koty z PNN
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto mar 05, 2019 14:06 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Acha ok

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Wto mar 05, 2019 18:58 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Pierwsze to dawaj to, co kot zechce jeść, byle z wyłapywaczem.
Wybór mniejszego zła.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro mar 06, 2019 6:31 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ok

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości