Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro sie 23, 2017 8:50 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

marta_kociara - a kiedy dawałaś kroplówkę podskórną i czy po tej stronie ciałka co obrzęknięta łapka?
Może to być niewchłonięty płyn z kroplówki, który spłynął w te okolice. Nic strasznego, zdarza się. Czasami z takich miejsc płyny wchłaniają się kilka godzin.

Theodora

Avatar użytkownika
 
Posty: 1886
Od: Pon kwi 30, 2007 10:49

Post » Śro sie 23, 2017 8:54 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Kroplówka poszła wczoraj wieczorem - i faktycznie, obrzęknięta łapka jest po stronie "balonika" z wlanego płynu...
09.08.2018 zgasło Słońce... Irda, ukochany mój rudzielcze, tęsknię za Tobą każdego dnia... [*]

marta_kociara

Avatar użytkownika
 
Posty: 200
Od: Nie cze 14, 2009 20:49
Lokalizacja: Otwock

Post » Śro sie 23, 2017 9:08 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Jeżeli to niewchłonięta kroplówka, to ten "obrzęk" nie powinien siegać dalej nie do kolana ( nie wiem, czy kot ma kolano, ale chyba wiadomo o co chodzi :wink: ), stópka powinna byc normalna. W takim przypadku ja dałabym następną kroplówkę w mniejszej ilości albo dopiero jutro z rana. Tyle że to ja, po dwóch latach doświadczeń z moim kotem. U Was może byc inaczej.

Theodora

Avatar użytkownika
 
Posty: 1886
Od: Pon kwi 30, 2007 10:49

Post » Śro sie 23, 2017 10:48 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Wielkie dzięki - ja walczę zaledwie od trzech tygodni i tylko dzięki temu forum nie załamałam się w momencie diagnozy u mojej Zorki... Jej "stópka" jest normalna, obrzęk dotyczy wyższej części łapki, bardziej w okolicy pachy... Ocenię sytuację i zobaczę, czy dziś Zorka będzie mieć wolne od kroplówy :) Jeszcze raz wielkie dzięki :) Pozdrawiam.
09.08.2018 zgasło Słońce... Irda, ukochany mój rudzielcze, tęsknię za Tobą każdego dnia... [*]

marta_kociara

Avatar użytkownika
 
Posty: 200
Od: Nie cze 14, 2009 20:49
Lokalizacja: Otwock

Post » Śro sie 23, 2017 18:51 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Yocia, nic p-krwotocznego, nie wiem dlaczego wet nie reaguje jak mówię że potrzeba coś p-krwotocznego bo za chwilę bedzie za późno, co to powinno byc, Yocia? /
Nazajutrz: Czy można uzupełnić krew transfuzją? jest wątek:"Transfuzja u kociąt", tam jeast taki link do banku krwi:
http://www.ratunekdlapsa.pl/
----------
w Krakowie;
http://pl.blastingnews.com/spoleczenstw ... 17567.html
Zadzwoniłam tam; przetaczają całą jednostkę 125 ml, 6 godzin na dożylnej kroplówce z krwi bez narkozy czy "głupiego jasia", wcześniej badanie krzyżowe grupy krwi. Nie podają jeśli jest na granicy, tylko w głębokiej anemii= deficyt.
Ostatnio edytowano Czw sie 24, 2017 18:12 przez Czarnuszek6, łącznie edytowano 5 razy

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sie 23, 2017 21:22 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Odpisałam na Twoje pw.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pt sie 25, 2017 13:31 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Mieliśmy jechać na badania dziś ale kiciuś za słaby, tak oceniam. Odwołałam, ale będzie wet po 17 ej, tylko że jednak z Cyclonaminą a nie Exacylem, a Yociu, pisałaś że Exacyl lepszy ?
Ostatnio edytowano Pon sie 28, 2017 14:21 przez Czarnuszek6, łącznie edytowano 1 raz

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sie 25, 2017 13:46 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Cyclo może być :)
Kciuki za samopoczucie :ok:

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Sob sie 26, 2017 10:08 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Badanie moczu zrobiłam, to nie boli, wet sugeruje że krwiomocz wynika jednak z bardzo złego stanu nerek, na posiew trzeba czekać.
Badanie og. moczu:
Gęstość wzgl. 1,013 /1,025-1,060/
Barwa krwista
przejrzystość mętna
odczyn kwaśny
białko 670,0 mg/dl
Glukoza nieobecna
Ketony nieobecne
Barwniki krwi obecne (++++)
Barwniki żółciowe nieobecne
Urobilinogen w normie
Osad obfity, krwisty S1
Nabłonki wielokątne pojedyncze w prep.
Nabłonki okrągłe pojedyncze w prep.
Leukocyty 0 -1 w p w
Erytrocyty Zaleg.n. gęsto p/ wpw
Opis świeże
wałeczki nie znaleziono
kryształy nie znaleziono
Flora bakteryjna mierna
----------
Receptę na Exacyl dostałam dopiero dzisiaj więc będzie na poniedzialek w aptece a szkoda, bo można go podać podskórnie, mam Cyklonamine ale domięśniowo nie zrobię. Znajoma zachęca mnie że na podst. filmiku na youtube można się nauczyć i łatwo ale ja mam
dośw. w podskórnych.

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob sie 26, 2017 14:16 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

cyc robie podskornie

podawalam jeszcze vitakon wit c ,shilington
Ketka dostala krew ale miala jeszcze w pyśí nowotwor

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob sie 26, 2017 16:01 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Zdobyłam Exacyl, wet mi pow. że to można podskórnie i do kroplówki, a dlaczego twierdzi że Cyklonaminę trzeba domięśniowo tylko? Exacylu , jeśli insulinówką, to mam podawać 0,4, tłok łatwo chodzi. A jeśli do kroplówki to nie zapytałam w końcu jakiej, czy może być do NaCl+ Glukoza 2;1? czystej NaCl unikam. Niedziela rano: zjadł odrobinę, wciąż krwiomocz, coraz słabszy, ale wyskoczył na krzesło i na parapet do słoneczka. Ile razy można zawrócić spod TM? Wiszę nad klawiaturą ...

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sie 28, 2017 9:46 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czarnuszku..... trzymamy kciuki. Nas tu nie było ze 2 lata, bo PNN w miarę opanowana lekami. Teraz duże załamanie (600g w dół), wyniki kiepskie, brak apetytu itp. Już jednego nerkowca mam na TM - za szybko się poddałam, bo nie wiedziałam nic o niewydolności i leczeniu a mój wet też nie wykazuje żadnej inicjatywy w tym kierunku - teraz będziemy walczyć dopóki jest nadzieja że coś pomaga i kot nie cierpi.

asigo

 
Posty: 249
Od: Wto sty 27, 2015 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 28, 2017 11:01 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czarnuszku... :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon sie 28, 2017 14:19 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Dziękujemy. Krwiomocz trwa, Exacyl ?- można zatorować skrzepy tym lekiem i zrobić gorzej. Yociu, ile podałaś Exacylu i z jakim skutkiem? nie było zatorów? kroplówkami krwi nie nadrobię, jedynie nawodnię, a krew rozrzedza się. Musimy się poddać...?! Pobrać z kicia jeszcze 1,5 ml krwi w tej sytuacji aby zobaczyć morfologie i mocznik? nie mam sumienia

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sie 28, 2017 14:26 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

A myślałaś o EPO?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości