Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw sty 02, 2020 19:25 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

W takim razie rozumiem dlaczego taka jest Twoja opinia.
Mój dotychczasowy wet po tych wynikach kazał Amara obserwować.. Tak bym sobie mogła go obserwować aż umrze stąd szybka decyzja o zmianie weta.
Ale przy takim Kocie to okrutnie stresujące

Amar04

 
Posty: 74
Od: Wto wrz 27, 2011 9:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 02, 2020 19:32 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

No, też fajnie :?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw sty 02, 2020 21:20 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Amar04 pisze:W takim razie rozumiem dlaczego taka jest Twoja opinia.
Mój dotychczasowy wet po tych wynikach kazał Amara obserwować.. Tak bym sobie mogła go obserwować aż umrze stąd szybka decyzja o zmianie weta.
Ale przy takim Kocie to okrutnie stresujące


Proszę, tu masz wątek forumowiczki, która uległa namowom : viewtopic.php?f=36&t=191467

Oceń sama :) Każda z nas ma swoje doświadczenia, lepsze i gorsze.
Tak jak już pisałam - nie wiem jak u Klimczak z leczeniem cukrzycy. Na pewno ma w tym doświadczenie dr Neska. U Niej w przychodni można teraz także skunsultować żywienie kota z dietetykiem.
Na pewno jednak nie zwlekałabym z wizytą u nefrologa i nie czekała aż kocie nerki same się uleczą. Pewnie będzie trzeba zweryfikować również leczenie cukrzycy.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw sty 02, 2020 21:48 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Dziękuję Feliska,
Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy!
Przydałby mi się ktoś taki podczas wizyt u weterynarza bo ja dam im sobie wmówić wszystko niestety..

Amar04

 
Posty: 74
Od: Wto wrz 27, 2011 9:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 02, 2020 22:09 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Jak trochę poczytasz na temat tej choroby, nie dasz sobie wszystkiego wmówić.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw sty 02, 2020 22:48 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Amar04, z czasem ogarniesz temat i nikt na wizytach nie będzie Ci potrzebny :-)
Na początek polecam lekturę wątku, który otworzyła pixie65, tj. viewtopic.php?f=36&t=122751 (posty założycielki to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat kocich nerek!) oraz tematów z indexu: viewtopic.php?f=36&t=137673
Poczytaj proszę także o Lancecie zanim wybierzesz się do nich na wizytę. Nigdy nie korzystałam z ich usług, ale mam wiele etycznych wątpliwości co do przeszczepów nerek, których dokonali parę lat temu. Kotu potrzebni są weci, którzy udzielą mu konkretnej pomocy i ogarną go sensownie kompleksowo, niekoniecznie zaś ci "z pierwszysch stron gazet".
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw sty 02, 2020 23:19 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Amar, doczytałam, że kot dostaje Lespewet. Jeśli tak to MUSI więcej pić bądź być dodatkowo nawadniany np. kroplówkami. Nie ma, że kot jest nieobsługiwalny - zawsze znajdzie się jakiś sposób jeśli szuka się rozwiązań :-)
Nie podawaj suchej karmy, a jesli kot ją je to postaraj sie jak najszybciej odstawić.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt sty 03, 2020 6:08 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Kot pije i sika dużo, z tym na szczęście nie mam większego problemu, a karmę suchą odstawilam 8 lat temu. Czasem tylko ze 3 chrupki w nagrodę albo na zachętę do czegoś :)

Amar04

 
Posty: 74
Od: Wto wrz 27, 2011 9:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 03, 2020 8:28 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Jak dużo kot wypija na dobę i ile sika? Jaką dawkę Lespewetu podajesz?
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt sty 03, 2020 8:33 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Wypija ok 150ml +to co w mokrej karmie, czasem i tam doleje dużą łyżkę lub dwie wody, choć często kończy się to protestem.
Nie potrafię określić ilościowo sikow, nigdy ich pod tym kątem nie zbieralam :? ale sika 5-7 razy dziennie i strumień głosny trwa pewnie ze 20 sekund. Tak mogę to opisać :wink:

Amar04

 
Posty: 74
Od: Wto wrz 27, 2011 9:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 03, 2020 8:33 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

A lespewet 2 tabletki dziennie

Amar04

 
Posty: 74
Od: Wto wrz 27, 2011 9:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 03, 2020 9:02 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Jeśli kociak nie dostaje kroplówek to ta dawka Lespewetu jest w mojej ocenie za duża :? Od dawna go podajesz? Ile kot waży?
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt sty 03, 2020 9:08 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Od 2 lat z przerwami, lekarz zalecił najpierw prewencyjne a dawkuje zgodnie z zaleceniem na opakowaniu, tj. 1 tabletka na 3 kg, Amar waży 5,7.
Uważasz że powinnam zmniejszyć?
W badaniach chyba nie wyszło odwodnienie.. O ile w ogóle to masz na myśli? :?:

Amar04

 
Posty: 74
Od: Wto wrz 27, 2011 9:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 03, 2020 9:10 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

A co do kroplowek to taka dziwota dla mnie po tym co tu czytam, że po kroplowce 100 ml(podanej w kilku transzach) w ogóle nie chciał pić przez cały dzień i jeszcze trochę ale też bardzo mało sikal..
Tak to powinno wyglądać?

Amar04

 
Posty: 74
Od: Wto wrz 27, 2011 9:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 03, 2020 9:31 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Na wagę dawka jest ok, ale skoro kot nie dostaje kroplówek to sprawdziłabym jak będzie funkcjonował na 1 tabletce dziennie. Ile wówczas będzie wypijał i sikał. Albo np. zmienić teraz Lespewet na URINODOL (skład: Wyciąg z żurawiny, wyciąg z pietruszki, glukozamina, kwas hialuronowy, maltodekstryna, stearynian magnezu, suszone drożdże piwne). Też będzie działał moczopędnie, ale przy okazji przeciwbakteryjnie i osłaniająco na pęcherz :)

Długo wchłaniała się ta kroplówka, o której napisałaś?
Ostatnio edytowano Pt sty 03, 2020 9:35 przez Feliska97, łącznie edytowano 1 raz
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości