Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt cze 02, 2017 9:18 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Z Duphalyte, jak przypuszczam, chodzi o to, że zawiera aminokwasy czyli w sumie białka.
Typowy problem z nerkowymi kotami: do życia potrzebują białka, białko obciąża nerki. W sumie trzeba podjąć decyzję,zależnie od tego, czego bardziej kot potrzebuje w danym momencie: wyżywienia czy ulgi dla nerek :(
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie cze 04, 2017 17:50 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Kochani nie było mnie trochę, ale wracam, żeby zrobić mały update. Gdybym na początku moich zmagań przeczytała taki post, z pewnością byłoby mi łatwiej - więc piszę.
Kicia sikająca po kanapach, z piaskiem w pęcherzu i złą kreatyniną. Miała pobrany mocz do antybiogramu (z głupim jasiem bo to okropny dzikus i nerwus) i o dziwo wyszło czysto! Czyli piasek (struwity - chyba tak to się zwie?) i kreatynina do poprawy. Jest na lekach (urikrill i takie rybki do wyciskania) od około 3 tygodni. Zero posikiwania, mocz około 2/3 razy dziennie do kuwety. Aż mi się wierzyć nie chce, że pomogło, trochę jestem przerażona odstawianiem leków, boję się, że wszystko wróci jak ostatnim razem... W pt wybieram się na kontrolę, myśle, że wszystko będzie ok, tylko nie wiem jak zapobiegać nawrotom. Słyszałam, że karmy to nie do końca dobry pomysł, szczególnie, że kicia wcina surowe mięcho i wnętrzności :) Jak widzicie, jest nadzieja, koty sikają po meblach od problemów zdrowotnych! (odrobina otuchy dla zbłąkanej, załamanej duszy, która myśli tak jak ja kiedyś, że koty są wredne :)
Oczywiście nie jest tak różowo, mam teraz inne rozterki, kicia nie wychodzi z domu a BARDZO BARDZO chce i żyć nie daje, ale to nie ten dział... :)

martaffe

 
Posty: 49
Od: Pon lut 22, 2016 14:36

Post » Śro cze 07, 2017 9:11 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czy stosowaliście coś na zbicie mocznika, oprócz Azodylu i Biopronu lub 4Lacti?
2 miesiące temu był w normie, teraz znów podskoczył (99).
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro cze 07, 2017 9:44 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ja mam od veta Pronefrę. Wiąże fosfor i toksyny mocznicowe.

marrrtek

 
Posty: 2
Od: Pt kwi 07, 2017 8:33

Post » Śro cze 07, 2017 14:21 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Wiem, że jest coś takiego, ale tutaj bardziej popularny jest Renagel. Pronefra zawiera węglan wapnia, tak jak Ipakitine. U nas w pewnym momencie wapń zaczął rosnąć, więc przeszłam na Renagel.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro cze 07, 2017 20:12 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

marrrtek pisze:Ja mam od veta Pronefrę. Wiąże fosfor i toksyny mocznicowe.

Pronefra na pewno wiąże fosfor z karmy. Wyłapywanie mocznika jest przypuszczalne, a nie stwierdzone
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Czw cze 08, 2017 0:17 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

To co stosujecie na mocznik?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw cze 08, 2017 16:06 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Można próbować Flora Balance, taki polski Azodyl:
http://www.vetfood.pl/produkt/zwierzeta ... ra-balance

Ponoć Enterosgel ma możność pochłaniania mocznika:
http://enterosgel.pl/webpage/co-to-jest-enterosgel.html

Ja podaję jeszcze po kroplówce Lespedol.
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

Post » Czw cze 08, 2017 22:20 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Boo, jak aplikujesz Enterosgel, w jakiej dawce? / U kiciusia pogorszył się stan dziąseł, ropa. Dziś dostał Dexafort i wet. proponuje Convenie, celem jest tylko tymczasowe zmniejszenie tych dolegliwości, czy na Convenie powinnam się nie zgodzić, to antybiotyk długo działający, a w jego stanie to odroczenie wyroku. Mimo to kiciuś robi na panu dr na tyle dobre wrażenie, że nie naciska na TM dotąd. Widzi kiciusia co 2, 3 doby. // Mam poradę: pytać o MARBOCYL // Marbocyl odradzono, "krakowskim targiem" otrzymał Cefaloksyne.// Czuje się lepiej, zaczął jeść, skakać wysoko, łasi się, "rozmawia".
Ostatnio edytowano Pt cze 09, 2017 18:46 przez Czarnuszek6, łącznie edytowano 3 razy

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt cze 09, 2017 11:01 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Zapytam weta o te specyfiki, dzięki.
Lespedol też podaję.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt cze 09, 2017 12:15 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czarnuszek6 pisze:Boo, jak aplikujesz Enterosgel, w jakiej dawce? / U kiciusia pogorszył się stan dziąseł, ropa. Dziś dostał Dexafort i wet. proponuje Convenie, celem jest tylko tymczasowe zmniejszenie tych dolegliwości, czy na Convenie powinnam się nie zgodzić, to antybiotyk długo działający, a w jego stanie to odroczenie wyroku. Mimo to kiciuś robi na panu dr na tyle dobre wrażenie, że nie naciska na TM dotąd. Widzi kiciusia co 2, 3 doby


Ja jeszcze nie stosowałam, choć przymierzam się. Koleżanka, która używała, napisała mi tak:

'nigdzie nie znalazłam oficjalnej informacji, na opakowaniu są dawki dla dorosłych i dla dzieci
wiec dawałam zmniejszoną dziecięca
dzieci mają 2-3 lyżeczki 3 razy dziennie
ja dawałam dwie łyżeczki dwa razy dziennie
do żelu dodawałam troszkę wody
i to do strzykawki'
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

Post » Czw cze 15, 2017 9:22 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czarnuszku jak się macie, całe czas myślę o Was

antila

Avatar użytkownika
 
Posty: 87
Od: Nie gru 26, 2010 17:39

Post » Czw cze 15, 2017 12:02 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

antila pisze:Czarnuszku jak się macie, całe czas myślę o Was

Ja też.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt cze 16, 2017 20:43 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czesc dziewczyny, ratunku! kotek ze strasznymi wynikami :placz: Wyniki z soboty to kreatynina 1021,0,(norma do 168) mocznik 56,6 (norma do 11), fosfor 56,6 (norma do 11). Morfologia ogólna o dziwo dość dobra. Nie ma anemii. No może maleńką. USG robione kilka dni po adopcji (dwa miesiące temu) pokazało zniszczenia nerek i zapalenie zołądka. Kotek jest zatruty mocznikiem, ciągle śpi, nie je, ma zaburzenia równowagi (dzisiaj mniejsze), ale nie wymiotuje, brak nadżerek, siusia, nie ukrywa się, leży cały czas obok mnie z termoforem. Stan pogorszył się w zeszły weekend. Natychmiast wet i pełne badania krwi.
Wcześniej Rufinek miał ciągle podawane kroplówki co drugi dzien, renalvet do wyłapywania fosforu i bioprazol na zołądek. Teraz włączyliśmy Peritol, żeby cokolwiek jadł (karmienie strzykawą to okropny stres ale codziennie wmuszam w niego wymaganą ilość kalorii, wiec kotek nie głoduje), zamieniłam Bioprazol na Famidynę i kroplówkuję codziennie (dwa razy po 100ml). Dzisiaj podałam pierwszą kapsułkę Azodylu. Mam nadzieję, że Rufin, będzie jednym z tych kotów szczęściarzy, na które działa.
I teraz pomocy! Co do jedzenia, STRZYKAWKĄ? Doczytałam, ze Neska mówi o puree z ziemkniaków z masłem i śmietaną. To jako dodatek kaloryczny. Co jako podstawa? Mięsa nie potrafię tak rozdrobnić, zatyka strzykawkę. MUSIMY obniżyć fosfor i mocznik na cito. Proszę o rady. Kot chudy jak szczapa. Każdy utracony gram to śmierć. Już nie wiem co robić. :placz: :placz: :placz:

Fioletowy_Ksiezyc

 
Posty: 49
Od: Wto paź 28, 2008 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 16, 2017 21:28 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Jakieś puszki z niską zawartością fosforu i wapnia - dość dobrze idą przez strzykawkę.
MAC's, Feringa, Granata Pet, Catz Finefood, Dolina Noteci. Dobry jest też sproszkowany tłuszcz wołowy (do kupienia w Zooplusie).
Za kiciusia :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości