Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto sty 26, 2021 14:39 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

gdzie mogę najtaniej kupić Nefrokrill?
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lut 05, 2021 10:56 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

ewa_mrau pisze:gdzie mogę najtaniej kupić Nefrokrill?
---
:smokin:


Kupuję w Animalu na Franciszkańskiej - 1 kaps 2 zł wychodzi :( było taniej kiedyś. :roll:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lut 14, 2021 19:38 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

już mam
dziękuję wszystkim za podpowiedzi
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sie 07, 2021 21:49 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Mój nerkowy kot powinien mieć usunięty osad nazębny. Wetka z Warszawy zaleciła zastosowanie przy zabiegu tzw. protokołu anastezjologicznego nefrologicznego. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Czy tu chodzi o jakąś specjalną kombinację leków, jak najmniej nefrotoksycznych?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto sie 10, 2021 15:34 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Spotkałam się. Na konsultacji dr Klim mówiła o dwóch kroplówkach przed zabiegiem. Takiego sformułowania użyła dr Zielonka i też mówiła o kroplówkach. Co i ile mam nadzieję dowiedzieć się na okresowej kontroli u dr Neski. Zabieg dopiero 3 września.

assumpta

 
Posty: 46
Od: Pt gru 26, 2008 22:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 10, 2021 17:51 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Dziękuję za info. Daj znać, jak będziesz coś wiedziała.
Jeśli ja się dowiem dokładniej też napiszę.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw sie 26, 2021 8:49 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Erin pisze:Mój nerkowy kot powinien mieć usunięty osad nazębny. Wetka z Warszawy zaleciła zastosowanie przy zabiegu tzw. protokołu anastezjologicznego nefrologicznego. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Czy tu chodzi o jakąś specjalną kombinację leków, jak najmniej nefrotoksycznych?

tak. Kot musi być inaczej znieczulany (inny komplet leków). Po zabiegu zamiast zwykłych leków przeciwbólowych powinien dostać Onsior (dla kotów nerkowych właśnie). No i kroplówki po zabiegu,by szybciej zmetabolizować/wydalić pozostałości narkozy z organizmu. Dobry anastezjolog powinien wiedzieć jak znieczulać kota nerkowego i dać wskazówki jak go pielęgnować w okresie okołozabiegowym.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw sie 26, 2021 14:20 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czy ktoś w Poznaniu był u nefrolog Pauliny Strychalskiej? Dostałam do niej skierowanie, kot trzustkowy , z nadciśnieniem.
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Dudusiek

 
Posty: 15
Od: Czw lip 15, 2021 6:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sie 27, 2021 16:40 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Erin pisze:Dziękuję za info. Daj znać, jak będziesz coś wiedziała.
Jeśli ja się dowiem dokładniej też napiszę.


Kot już po zabiegu, zwolnił się termin. Miał usuwany kamień i trzy zęby. RTG w trakcie potwierdziło, że są do wyrwania. Tak, jak napisała tabo10, Onsior przez 3 dni. Jutro kroplówka dożylna, pojutrze podskórna.

assumpta

 
Posty: 46
Od: Pt gru 26, 2008 22:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 28, 2021 8:02 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

assumpta pisze:
Erin pisze:Dziękuję za info. Daj znać, jak będziesz coś wiedziała.
Jeśli ja się dowiem dokładniej też napiszę.


Kot już po zabiegu, zwolnił się termin. Miał usuwany kamień i trzy zęby. RTG w trakcie potwierdziło, że są do wyrwania. Tak, jak napisała tabo10, Onsior przez 3 dni. Jutro kroplówka dożylna, pojutrze podskórna.

A w dniu zabiegu i przed też miał?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob sie 28, 2021 16:42 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Nie, dr Neska, na postawie badania i wyników, stwierdziła, że nie ma potrzeby. Ale przed zabiegiem anestezjolog zapytała o kroplówki i skrzywiła się, że nie miał

assumpta

 
Posty: 46
Od: Pt gru 26, 2008 22:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 30, 2021 9:38 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Moja nerkowa kotka w dniu zabiegu miała kroplówkę i dzień po. Na wszelki wypadek do domu wypisana była z wenflonem.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Sob paź 09, 2021 14:54 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

cześć!
mam kota chorego na niewydolność nerek od 8 miesięcy.Caly czas dostawał kroplowki podskorna co 2 dni ale 2 miesiące temu wet kazała dawać co 3 dni.Od tego czasu kot jest ciągle glodny. Daje mu 2 saszetki Royal Canin ale widzę że jest strasznie głodny.
Czy któraś z Was tak miała?
Wet nie zna przyczyny.

kociaczeq83

 
Posty: 5
Od: Śro paź 21, 2020 9:36

Post » Nie paź 10, 2021 9:22 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

2 saszetki czyli 200 g? To wcale nie jest dużo jedzenia, szczególnie że Royal jest mocno zbożowy i gorzej przyswajalny. U kota nerkowego dobry apetyt to raczej dobry znak :) Nic nie wspomniałaś o wynikach? Jak się układa kreatynina i mocznik? Może mocznik spadł i kota po prostu przestało mdlić?

Możesz spróbować wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne swojego kota i potem porównać z kalorycznością karmy. Jest to dużo bardziej miarodajne niż widełki podawane przez producenta.

Jeśli się martwisz można zbadać T4 (tarczyca) i parametry wątrobowe.

paranoiczna_paranoja

 
Posty: 106
Od: Pon paź 28, 2019 14:47

Post » Nie paź 10, 2021 9:44 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Mocznik i kreatynina spadly w trakcie leczeni niestety nadal są wysokie.
Mocznik 22.3 norma 3.6-10.7 a bylo 50
Kreatynina 317 norma to 27-168 umol/L bylo 590 umol/L 6 miesiecy temu
Inne w normie łacznie z tarczyca i problemami watrobowymi,fosforem i reszta badan. Kot schudl w ciagu 8 miesiecy z 8kg na 6.5 a mial 6kg. Nie chce aby utyl ale tez nie chce go glodzic. Możliwe że byl przewodniony kroplówkami???

tofik83

 
Posty: 4
Od: Pon gru 14, 2020 14:52

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości