Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt maja 12, 2017 18:12 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Asiu, nie odstawiaj Czarnuszkowi chrupek jeśli to jedyna rzecz,którą chce teraz jeść. Próbuj oczywiście zachęcać go do innego pokarmu, najlepiej mokrego, ale nie pozbawiaj kota tego co mu obecnie odpowiada. Najważniejsze żeby w ogóle jadł.
Duphalyte najlepiej podaj na podskórnego "bąbla" z kroplówki. Zacznij lek stopniowo wpuszczać do portu pod koniec kroplówki, tak by mieszał się z płynem.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Sob maja 13, 2017 7:20 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Astor bez większych zmian wczorajszy dzień i pobyt na balkonie go ożywił. Dziś znowu go wypuszczę jak będzie trochę cieplej. Martwię się co będzie dalej, bo czytałam, że w przypadku kotów chorych na nerki stres nie jest wskazany. A tego nie jestem w stanie uniknąć. Za półtora miesiąca urodzę drugie dziecko, będę w szpitalu. Ponadto w tym samym czasie czeka nas jedna przeprowadzka, z końcem roku druga do wymarzonego domu. Wiadomo, że koty przyzwyczajają się do miejsc, a jeszcze teraz ta choroba... :(

pillowww

 
Posty: 8
Od: Śro maja 10, 2017 18:01

Post » Wto maja 16, 2017 9:03 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czarnuszku jak sytuacja?

antila

Avatar użytkownika
 
Posty: 87
Od: Nie gru 26, 2010 17:39

Post » Wto maja 16, 2017 16:37 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

w weekend zwymiotował, dostaje Cerenie co 2 doby, kroplówki udało się dać po 100 ml prawie codziennie ostatnio, w niedziele z Duphalate nie zeszło 100 tylko z 60/70, ja do portu sama nie podam, muszę go trzymać 2 rękami, a z kroplówką szczypało zbyt. Wczoraj dostał 100 Nacl+ Glukoza (Potas ma okey) 2:1, chyba go to postawiło bo dzisiaj bardziej aktywny, wyniósł się spać ode mnie do drugiego pokoju do mamy, taka cena za zabiegi. Je coraz mniej, tzn już prawie tyle co nic, dzisiaj już kupki żadnej nie było, a wczoraj śladowa.
Musiałam zlikwidować żwirek - jadł, to z powodu anemii, ma OkoPlast, ten drewnopodobny ale z klejem brylujący się. Raz siusiu do pustych kuwet, a raz do buta albo na podłogę, ale żwirku dać nie mogę. Masażom i drapanku rytualnym się poddaje, padam od roboty bo wciąż miele te mięska do końca bez celu, przez łzy, ale na mizianie muszę znaleźć siły - to teraz priorytet, ale i tak NIE nadrobię... Brakuje mu drzew, krzaków, ja muszę wydrapać. Mrusia ledwo ledwo, to z osłabienia. Pogoda nam wciąż jeszcze sprzyja, chłodno i deszczowo.

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto maja 16, 2017 21:27 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czarnuszku dużo siły. Przytulaj, drap, miel mięska. On wie, że go kochasz i robisz wszystko, aby było mu lepiej być lub odejść....

antila

Avatar użytkownika
 
Posty: 87
Od: Nie gru 26, 2010 17:39

Post » Śro maja 17, 2017 8:18 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Trzymajcie się!
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro maja 17, 2017 15:33 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Witam wszystkich

Potrzebujemy pilnie pomocy! Mamy 21 letnia biala kotke z problemami tarczycy. Dostaje codziennie Vidalte 15 mg i wet w UK (mieszkamy w Worcester) powiedzial nam ze wyniki sa teraz juz dobre.
Kotek wyglada jednak jak szkielet, ciagle traci na wadze. Miala 3kg (zawsze byla malutka) ale w ostatnich 3 miesiacach stracila pol kilo. Obecnie ma 2,4 kg. Weterynarz zalecil karme renal ale kot jej nie chce jej jesc. Wet podal tez Semintre, mielismy podawac raz dziennie przez 10 dni. Po jednej dawce kot jest strasznie markotny, ma biegunke, nie chce nic jesc.

Wet rozklada rece i mowi ze trzeba kota uspic a jeszcze pare dni temo mowila ze kot bedzie przybierac na wadze.

Przeczytalam w ostatnich 2 dniach caly watek o chorobach nerek i dalej nie wiem co robic. Podac witamine B complex? W jakiej dawce?
Jaka karme jej dawac zeby nie zaszkodzily jej fosforany?

:placz:

Kazda rada na wage zlota!!

Wyniki na zdjeciach tutaj:
http://img.photobucket.com/albums/v618/ ... 133339.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v618/ ... 133352.jpg

Dziekuje!

Rita

realmofzaterra

 
Posty: 2
Od: Śro maja 17, 2017 15:12

Post » Śro maja 17, 2017 16:40 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Przeczytałam właśnie, że Semintra, oprócz redukowania białkomoczu, obniża również poziom kreatyniny. Prawda to czy tylko chwyt reklamowy?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw maja 18, 2017 7:15 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czy mogę podać w kroplówce tą ludzką B12 (cyjanokobalaminę) mimo wszystko? po lekturze na temat szkodliwości tego cyjano, zakupiłam metylokobalaminę w ampułkach i to kiciuś dostawał do picia, ale zostało mi z dawna kilka ampułek B12 tej cyjanokobalaminy, nie wiem czy dając mu to zaszkodzę bardziej niż pomogę?

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw maja 18, 2017 7:18 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

W Milgammmie, którą wet zlecił do podawania w zastrzykach domięśniowych mojej kocie, też jest cyjanokobalamina - więc myślę, że nie zaszkodzisz.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Czw maja 18, 2017 9:09 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Elmuś też dostawał B12 cyjano....

antila

Avatar użytkownika
 
Posty: 87
Od: Nie gru 26, 2010 17:39

Post » Czw maja 18, 2017 10:26 Renagel odsprzedam

Mam po Kici 9 tabletek Renagel, trochę suchej karmy nerkowej i 2 Gerberki.
Całość prześlę za 50 zł z kosztami przesyłki.

Kichka

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Pon paź 17, 2016 10:04

Post » Czw maja 18, 2017 10:41 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Erin: tak. Semintra to lek hamujący podwyższanie się ciśnienia, co w dużym uogólnieniu - ułatwia prace nerkom w pewnych sytuacjach i obniża białkomocz. Poprzez poprawę funkcjonowania nerek poprawiają się wyniki kreatyniny.
Obniżenie kreatyniny nie powinno być odrębnym celem działania, ona sama nie jest trująca, ale jak termometr pokazuje, jaka jest temperatura, tak poziom kreatyniny - jak pracują nerki i wątroba

Czarnuszku: tak, B12 jest niezbędna do produkcji czerwonych krwinek, a ta ludzka jest najmniej obciążająca, bo bez dodatków. Tylko wyliczcie dawkę, ludzkie ampułki nie przystają do dawek dla kota. I trzymajcie się

Realmofzaterra: Semintra obniża ciśnienie, co może powodować senność, zwłaszcza na początku. U kota z nadczynnością może być to dość silny spadek, bo likwidacja nadczynności sama w sobie obniża ciśnienie. Co do biegunki - nie wiem
Dawaj kotu to, co chce jeść, dieta nerkowa jest niesmaczna, a pomaga umiarkowanie. Jeśli kot ma podwyższony poziom fosforu najwyżej dodawaj wyłapywacz. U Was głównie chodzi o to, żeby kot jadł. Jak wątroba działa futrzakowi ok, możesz dawać tłustsze luksusy, np. odrobinę masła. Sa też leki zwiększające apetyt, tak (ubocznie) działają np niektóre leki przeciwalergiczne (peritol) i uspokajające (mirtazepan)
Podaj wszystkie wyniki, jeśli masz
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Czw maja 18, 2017 12:55 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

realmofzaterra - w wynikach sprzed miesiąca widać anemię (erytrocyty, hemoglobina i hematokryt poniżej normy). Czy wet coś na ten temat powiedział?
Bo według mnie kreatynina i SDMA sugerowałyby, że niewydolność nerek nie jest na tyle zaawansowana aby powodować anemię i warto by się zastanowić jaka jest jej przyczyna.
A jak serduszko kotki, ciśnienie? Nie ma problemów z drogami moczowymi? Robiliście badanie moczu, ma białkomocz?
Nie zmieniałabym kotce jedzenia, niech je co chce. Fosfor miała oznaczany?

Czarnuszku - trzymajcie się. Każdy dzień jest cenny... a pożegnania nieuniknione...
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw maja 18, 2017 23:21 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Witam

Dziekuje za odpowiedzi. U nas to juz tragedia. Kot nic nie je. Odstawilam renal i daje wszystko co moge. Kotka nie zjadla nic tylko surowego lososia i kurczaka z rozna tak jak polecila mi podawac nasza wet. Potem wszystko zwymiotowala i jedniczesnie wysikala sie pod siebie. Nigdy tego wczesniej nie robila. Wzywam jutro wizyte domowa bo juz nie wiem co robic. Zamowilam witaminy b kompleks beda w sobote. Wet da jej zastrzyk i poda tez witaminy. Czy istnieje jakis sposob zeby cos zjadla? Bo nie tknela niczego co lubila a dawalam chyba z 10 roznych saszetek. Pomocy!

Pogadam z wetem o wiekszej ilosci badan o ktorych wspominacie.

realmofzaterra

 
Posty: 2
Od: Śro maja 17, 2017 15:12

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości