Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw lut 02, 2017 13:51 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

czy oprócz Peritolu i Relanium są inne leki poprawiające apetyt u kota nerkowego? Na Peritolu jadł chętniej ale mamy rozpad czerwonych krwinek i anemię więc musiałam odstawić, po Relanium kot mi chodzi pijany i praktycznie cały czas śpi a o jedzeniu zapomina :(

Chica_boni

 
Posty: 352
Od: Czw lip 17, 2008 18:39

Post » Czw lut 02, 2017 14:05 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

A Megace?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw lut 02, 2017 15:24 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

U nas Peritol po ok. 6 tyg przestał działać - można próbować po przerwie wrócić - u nas chwilę jakby znów działał, a potem już nie. Po Relanium efekt taki sam jak u Chica-Boni - kot był na takim rauszu że nic nie robił tylko spał. Następna próba - Mirtazapina, ale nie polecam. Trochę kicia zaczęła jeść, ale po ok. 2 tyg stosowania miała atak drgawkowy, który oczywiście mogło wywołać coś innego (choć parametry nerkowe są stabilne, więc sama nie wiem), ale w ulotce ostrzegają przed napadami padaczkowymi. Strasznie żałuję podania tego leku i osobiście nie polecam. Taki atak to jest coś czego się szybko nie zapomina ....
Teraz podajemy Megace - trzeba wziąć pod uwagę, że przy dłuższym stosowaniu może wywoływać cukrzycę i rozważyć za i przeciw. Efekt jakiś tam jest, ale bez szału. Chyba innych opcji już nie ma. A może się mylę? Jeśli ktoś ma jakiś inny pomysł, to będę bardzo, bardzo wdzięczna. Moja kicia od 4 miesięcy je właściwie tylko ze strzykawki. Obie jesteśmy umęczone, choć ja chyba bardziej niż ona ;)

EwaSier

Avatar użytkownika
 
Posty: 88
Od: Pt lis 04, 2016 8:39

Post » Pt lut 03, 2017 11:46 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Witajcie, u nas znowu gorzej, mocznik 240. Do kroplówek się już nie położy, odmówił współpracy. Czy Biopron 9 to tabletki? Fosfor 7,8. Nie mam już Renagelu ale może dam skorupki z jaj na razie ale młynek do kawy mam z kawy? kiedyś możdzierzem próbowałam, to za ostre. Jak nie zacznę dawać dopyszcznie, to Renagel ląduje z niezjedzonymi opcjami w koszu. Nie wyglądał na taki wys. mocznik, bawi się, apetyt w miarę, ale kilka razy zwymiotował w c tygodnia = zrobiłam badania. Dziąsła smarujemy rano OraZn, wieczorem Orozyme, tu jako tako constans, wet zaproponował Pronefre, pow. ze ma z tym db rezultaty./ Pózniej: uprosiłam, położył się...ale z trudem wytrzymał tylko chwilkę na 50 ml Ringera, kłucie na wiwat. Diety nerkowej nie miał, aby zjadł dawałam co zechciał zjeść, nawet białe mięso chude wysokobiałkowe. W pół roku stracił 20 dkg wagi. W 3 lata zostało pół kota 3,7 kg
Ostatnio edytowano Pt lut 03, 2017 21:30 przez Czarnuszek6, łącznie edytowano 2 razy

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lut 03, 2017 19:09 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czarnuszku węglan wapnia kupisz w markecie budowlanym na dziale z akcesoriami do win. Saszetki do odkwaszania wina, nie musisz mielić skorupek. Biopron9 kupisz bez problemu w każdej aptece (na miejscu lub na zamówienie koszt około 25zł) Kroplówki są cholernie ważne, może grubszą igłę, kłucie jedno a szybciej poleci? I może w tym czasie czymś go zajmij? Jakiś smakołyk? Pasta, serek, śmietanka z palca?

Chica_boni

 
Posty: 352
Od: Czw lip 17, 2008 18:39

Post » Pt lut 03, 2017 19:27 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Polski Biopron ma taką dawkę, że trzeba dawać 14 kapsułek dziennie, już kilka razy o tym pisano.
Ja niedawno kupiłam czeski, którego podaje się standardowo 2 dziennie (ja daję 4 dla lepszego efektu). Jeżeli chcesz, mogę Ci 1 opakowanie odstąpić po cenie zakupu (70 zł). W opakowaniu jest 80 kapsułek.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Nie lut 05, 2017 17:29 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Mój Ziutek jest w strasznym stanie
Kroplówki od dwóch tyg
Convenia
Od dawna je tylko Animonde Nieren
Teraz jest juz szkieletem a jest malutki
i wazy około 1 kilograma

Było 7 kreatynina i 450 micznik
Jest 6 kreatynina 334 micznik fosfor 14,5

Oznaczenia biochemiczne
Kreatynina Mocznik
Fosfor Magnez W apń Sód Potas Chlorki
6,1 mg/dl 334,0 mg/dl
14,5 mg/dl 2,7 mg/dl 9,7 mg/dl 152,5 mmol/l 3,76 mmol/l 117,1 mmol/l
Je malutko, pije kuwetkuje niknie
Dostaje Cimplivit pastevvit
Niby wyniki poprawiły sie ale kot jest strzepkiem
Siedzi w budce z termoforem

Ziutek jest Zuzia
9 wiecioletnia kociczka- waga zdrowego Ziutka
tu 2,5 kilo. Teraz kilogram :(
Jestem kotem

Soseki Natsume

lamiglowka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1133
Od: Pt paź 08, 2010 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 05, 2017 18:46 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Bardzo współczuję.
Bardzo wysoki poziom fosforu... dostaje wyłapywacz?
I dlaczego Convenia?
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie lut 05, 2017 19:17 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Lamigłowka, bardzo współczuję. U nas coraz gorzej, stopniowo. Płytki krwi niziutkie. Wyniki wkleiłam na "wyniki - kot nerkowy". Pyt: jak ma się Renagel do Pronefry? PRONEFRA podobno redukuje mocznik, Fosfor przy okazji. Wet mi zaproponował Pronefre. Biopron Premium to połykanie kilku ampułek dziennie, problem. Jeśli dostaje Renagel, czy włączenie Pronefry ma sens? Dziękuję...
-------------
Taizu, czyli nie zamieniać Renagelu na Pronefre, a jako dodatek nie ma sensu. Widziałam i posty pozytywne na temat Pronefry ale też opinie że słaby lek, wet wspomniał o funkcji wyłapywania mocznika, więc "zgłupiałam".
Ostatnio edytowano Nie lut 05, 2017 19:24 przez Czarnuszek6, łącznie edytowano 2 razy

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lut 05, 2017 19:20 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Pronefra to wyłapywacz fosforu na bazie wapnia plus niesprawdzone wiadomości. Nie ma dowodu na wyłapywanie mocznika. Może pomaga, może nie, z naciskiem na to drugie :( Jeśli dajesz Renagel, to niewiele pomoże.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie lut 05, 2017 20:01 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Wuem dlaczego Convenia...bo Wet boi sie bakteryjnego
zapalenia nerek i ropomacicza.

Wylapywacz Ziutek dostawał kiedy jadł
Kurczaka z Renal vet

A teraz je tylko Animonde Nieren
Czy mam do niej dodawać Renal Wet ?
Jestem kotem

Soseki Natsume

lamiglowka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1133
Od: Pt paź 08, 2010 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 06, 2017 6:45 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Biopron premium to łykanie DWÓCH kapsułek dziennie.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon lut 06, 2017 9:46 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Można i jedną, ale działanie będzie słabsze niż dwóch. Pożytek jednak będzie. Dwie kapsułki Biopronu to po prostu równoważnik jednej kapsułki Azodylu
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lut 06, 2017 14:00 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Od kiedy? Bo coś mi się kojarzy 1:1
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto lut 07, 2017 17:35 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Na Kocią Łapę i 114 gości