Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon lis 26, 2018 23:17 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Moze być. 1/8 tabletki. A spróbuj jedzenie stawiać na podwyższeniu albo karmic z ręki, i na razie nie dawaj suchego, w żołądku pęcznieje i może powodować wymioty
U Was w dodatku nie wiem, czy te potężne kroplówki nie zaszkodziły... tu już jestem bezradna trochę
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lis 26, 2018 23:37 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ja podaje przy wymiotach Metoclopramidonum
Przy niektórych schorzeniach jest przeciwwskazany
Mam kociaka z przelykiem olbrzymim i tak jak Taizu radzi musi być karmiony na podwyższeniu ,w pionie
Czytam ze koty dorosłe tez maja takie problemy

anka1515

 
Posty: 4103
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto lis 27, 2018 6:09 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

taizu pisze:Moze być. 1/8 tabletki. A spróbuj jedzenie stawiać na podwyższeniu albo karmic z ręki, i na razie nie dawaj suchego, w żołądku pęcznieje i może powodować wymioty
U Was w dodatku nie wiem, czy te potężne kroplówki nie zaszkodziły... tu już jestem bezradna trochę

Suchego nie daje wcale wszystkie jedza mokre
Co do kroplowek to 250ml dostala tylko w sobote w niedziele nie dalam wogole aa wczoraj 100ml podskornie

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Wto lis 27, 2018 9:00 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czyli to nie przewodnienie, warto wyeliminować podejrzenie, że to refluks
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto lis 27, 2018 9:23 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Mam panzol
Tabletki dojelitowe 20mg
Mam dac 1\8 przed jedzeniem pol godz?

Moge zamowic 250ml jak by mi sie nie udalo wlac tak idealnie pol to chyba nie zrobie wielkiej krzywdy? Łatwo mi lać z 250 niz z 500 bo z 500 to juz wogole hardkor zeby cokolwiek odmierzyc

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Wto lis 27, 2018 10:56 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Właśnie a propos nadkwasoty i zgagi, co polecacie tak najbardziej zastosować? Nie mam w domu nic w tym stylu, więc jak już będę kupować to chciałabym coś najlepszego...
Jestem w trakcie czytania wątków nerkowych, ale to jeszcze bardzo stare wpisy i tam polecają famidyne (czy jakoś tak), ale widzę że już nie do dostania...
A Misza czesto po jedzeniu ma dziwną minę, długo się oblizuje, myje pyszczek, dziwnie przełyka, czasami nawet ma odruch wymiotny ale na szczęście jeszcze bez efektu.
Co podać? Bioprazol? Czy coś bardziej polecacie? I ile tego dać?

Ulotnosc

 
Posty: 32
Od: Czw lip 19, 2018 13:12
Lokalizacja: Legnica

Post » Wto lis 27, 2018 11:39 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Hanulka pisze:
Feliska97 pisze:Hanulka, czy to zawartość fosforu itp. w suchej masie?


kurczę, tak mi się wydaje, prosiłam o podanie brakujących na opakowaniu (poza suchą sterylizowaną, bo do tej wersji karmy, składniki są wymienione) danych tych składników analitycznych, ale jakby co, mogę do nich jeszcze napisać, żeby się upewnić??
dwie ostatnie - delikatessen 200 gr to puszki mokrej koarmy


Raczej to nie jest zawartość składników mineralnych na podstawie suchej materii, a szkoda bo karmy różnią się wilgotnością i tak naprawdę ciężko porównywać je bez tych danych. Stosunek wapnia do fosforu wygląda nie najgorzej bo wynosi 1,2, ale najlepiej byłoby gdyby fosfor był w okolicach 0,20 %.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto lis 27, 2018 11:45 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ulotnosc pisze:Właśnie a propos nadkwasoty i zgagi, co polecacie tak najbardziej zastosować? Nie mam w domu nic w tym stylu, więc jak już będę kupować to chciałabym coś najlepszego...
Jestem w trakcie czytania wątków nerkowych, ale to jeszcze bardzo stare wpisy i tam polecają famidyne (czy jakoś tak), ale widzę że już nie do dostania...
A Misza czesto po jedzeniu ma dziwną minę, długo się oblizuje, myje pyszczek, dziwnie przełyka, czasami nawet ma odruch wymiotny ale na szczęście jeszcze bez efektu.
Co podać? Bioprazol? Czy coś bardziej polecacie? I ile tego dać?


Na nadkwasotę u nerkowca można stosować m.in. famotydynę, ranitydynę, sukralfat bądź pantoprazol (popularny Controloc). O włączeniu któregoś z tych leków porozmawiaj z weterynarzem.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto lis 27, 2018 12:36 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Feliska97 pisze:
Hanulka pisze:
Feliska97 pisze:Hanulka, czy to zawartość fosforu itp. w suchej masie?


kurczę, tak mi się wydaje, prosiłam o podanie brakujących na opakowaniu (poza suchą sterylizowaną, bo do tej wersji karmy, składniki są wymienione) danych tych składników analitycznych, ale jakby co, mogę do nich jeszcze napisać, żeby się upewnić??
dwie ostatnie - delikatessen 200 gr to puszki mokrej koarmy


Raczej to nie jest zawartość składników mineralnych na podstawie suchej materii, a szkoda bo karmy różnią się wilgotnością i tak naprawdę ciężko porównywać je bez tych danych. Stosunek wapnia do fosforu wygląda nie najgorzej bo wynosi 1,2, ale najlepiej byłoby gdyby fosfor był w okolicach 0,20 %.


Szukam teraz takiej karmy, żeby fosfor był poniżej 0,2 w karmie mokrej.. ale poza Terra Felis nie znalazłam jeszcze.. może znasz takie, Feliska97? byłabym wdzięczna za podanie choć firmy, to poszperam..

te parametry, które mi podali, to, jak sądzę, składniki, które powinny być umieszczone na opakowaniach.. przy GPet tak to wygląda... a nie są powszechnie dostępne..
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lis 27, 2018 13:02 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Hanulka pisze:Szukam teraz takiej karmy, żeby fosfor był poniżej 0,2 w karmie mokrej.


https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... har/247822
Fosfor 0.18 %

https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... enal/32225
Fosfor 0.16 %

https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... nal/596663
Fosfor 0.12 %
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23794
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto lis 27, 2018 13:09 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Niestety najczęściej informacje o zawartości składników mineralnych w suchej materii można uzyskać dopiero od producenta.
Hanulka, z karm nieweterynaryjnych dla kotów nerkowych polecam Catz Finefood purr oraz Select Gold (Senior i niektóre Adult, tu trzeba patrzeć na skład) z Maxizoo.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto lis 27, 2018 13:34 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Feliska97 pisze:Niestety najczęściej informacje o zawartości składników mineralnych w suchej materii można uzyskać dopiero od producenta.
Hanulka, z karm nieweterynaryjnych dla kotów nerkowych polecam Catz Finefood purr oraz Select Gold (Senior i niektóre Adult, tu trzeba patrzeć na skład) z Maxizoo.


Feliska97 dziękuję, m.in. CFf już dziś mam w paczce, więc będzie degustacja :lol: oby zasmakowało.. :roll: tę drugą obejrzę..
pisałam tu: info@granatapet.de
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lis 27, 2018 14:04 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Wygląda na mail producenta :-) Hanulka, a możesz dopytać o zawartość składników mineralnych na podstawie suchej materii (metoda DMB)? Może coś odpiszą i wtedy porównamy z CFF :-)
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto lis 27, 2018 14:06 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

ana pisze:
Hanulka pisze:Szukam teraz takiej karmy, żeby fosfor był poniżej 0,2 w karmie mokrej.


https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... har/247822
Fosfor 0.18 %

https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... enal/32225
Fosfor 0.16 %

https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... nal/596663
Fosfor 0.12 %


ana, dziękuję :P
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lis 27, 2018 21:44 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ulotnosc pisze:taizu, dziękuję bardzo :)
A powiedz mi jeszcze proszę, czy przy jej poziomie fosforu i wadze 2,200 odpowiednia będzie 1/8 tabletki podanej w dziennej porcji jedzenia? Tak czytam, że większość chyba podaje lek bezpośrednio do paszczy... A ja obecny wyłapywacz mieszam właśnie z dzienną porcją karmy i kicia sukcesywnie w ciągu dnia zjada całość. Z Renagel'em można postąpić tak samo?


Ja mielę renagel w młynku do kawy (jest bardzo twardy) i dodaję do każdej porcji jedzenia. Kiedy podawałam do pyszczka, nawet bezpośrednio przed, czy po jedzeniu fosfor nie spadał. Teraz spada rewelacyjnie. Przy tym sposobie trochę się marnuje, bo wiadomo, nerkowce mają różny apetyt, czasem nie zjadają do końca, czasem w ogóle odmawiają jakiejś karmy. Jednak warto, bo działa.

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Zeeni i 116 gości