Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon lis 05, 2018 16:52 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czy Semintra jest do zdobycia u nas?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon lis 05, 2018 19:39 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ktos z was wogole podawal sterofundin lub opilyte?
Jak dlugo mozna podawac nacl?
Skoro wet odradza ringer z mleczanem jak zapobiec kwasicy?

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Czw lis 15, 2018 12:32 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Zrobiłam normalne badanie moczu Marcela w laboratorium a nie paskowe. (Pobierałam ze specjalnego żwirku do pobierania moczu). No i wynik jest taki, że to coś z dolnymi drogami moczowymi a nie niewydolność nerek. Mam mu podawać codziennie URINOVET Cat 1 kaps. i tyle.
Co o tym myślicie?

Badanie - Wynik - Norma
Barwa żółta
Przejrzystość dobra
Ciężar właściwy 1,047 - 1,016-1,060
pH 6,5 - 5,0-7,0
Białko 41,9 neg
Glukoza (---)
Ketony (---)
Urobilinogen W normie
Bilirubina (---)
Barwniki krwi (---)
Leukocyty 0-2 wpw 1-4
Erytrocyty 0-2 wpw, świeże i zmienione 0-1
Śluz Nieliczne pasma
Flora bakteryjna nieliczna
Nabłonki Wielokątne pojedyncze
Wałeczki (---)
Kryształy (---)
Osad skąpy

2005 Stosunek białka do kreatyniny
Białko w moczu 41,9 mg/dl
Kreatynina w moczu 292,3 mg/dl
Stosunek białko/kreatynina 0,14 < 0,2 – brak białkomoczu

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Czw lis 15, 2018 12:35 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Zrobiłam normalne badanie moczu Marcela w laboratorium a nie paskowe. (Pobierałam ze specjalnego żwirku do pobierania moczu). No i wynik jest taki, że to coś z dolnymi drogami moczowymi a nie niewydolność nerek. Mam mu podawać codziennie URINOVET Cat 1 kaps. i tyle.
Co o tym myślicie?

Badanie Wynik Norma
Barwa żółta
Przejrzystość dobra
Ciężar właściwy 1,047 1,016-1,060
pH 6,5 5,0-7,0
Białko 41,9 neg
Glukoza (---)
Ketony (---)
Urobilinogen W normie
Bilirubina (---)
Barwniki krwi (---)
Leukocyty 0-2 wpw norma: 1-4
Erytrocyty 0-2 wpw, świeże i zmienione norma: 0-1
Śluz Nieliczne pasma
Flora bakteryjna nieliczna
Nabłonki Wielokątne pojedyncze
Wałeczki (---)
Kryształy (---)
Osad skąpy

2005 Stosunek białka do kreatyniny
Białko w moczu 41,9 mg/dl
Kreatynina w moczu 292,3 mg/dl
Stosunek białko/kreatynina 0,14 norma: < 0,2 – brak białkomoczu

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Czw lis 15, 2018 20:32 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Erin, semintrę dają weci, jest w Polsce dostępna
Marcel2003, zgadzam się, że to wskazuje na problemy z dolnymi drogami moczowymi, nie pnn, ale ten jeden lek to moze być za mało. Zbadałabym mocz na posiew i dała właściwy antybiotyk.Przede wszystkim jednak kota trzeba nawadniać (dopajać), żeby wyplukać z niego co nie trzeba
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro lis 21, 2018 9:44 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ja tu sobie przycupnę. Z pewną taką niechęcią, ale jednak.

Mamy problem z nerami o kota, który nie ma nawet 1,5 roku. Jesteśmy po dwóch USG z przepływami, niby dramatu nie ma, ale widać pozapalne zmiany. Plus powiększoną śledzionę. Plus pogrubiałe jelita. Do tego w badaniach cały czas mamy podwyższoną kreatyninę i mocznik, minimalnie ale jednak. I to po kroplówkach podskórnych. Fosfor w górnym pułapie normy. Reszta jonogramu okej. W moczu bujna flora bakteryjna, ale w posiewie nic nie wyrosło. Cały piaseczek uprzejmie się po kroplówkach wyniósł w pierdut. Przy kolejnej kontroli zmierzymy ciśnienie i zobaczymy, jak tam ta zakichana śledziona.

Powoli godzę się z myślą, że kolega nigdy nie będzie do końca normalny. Zeżarł w swoim krótkim życiu tyle leków, że trudno, żeby się to jakoś nie odbiło na jego zdrowiu. Ale to było być albo nie być, więc...

Z pomocą dietetyka postaramy się przestawić na mokre, a póki nie zacznie żreć takiego z obniżoną zawartością fosforu (wiem, że Catz Finefood Purr jest okej), będziemy dawać renalvet. Nawet barfa nerkowego mogłabym kręcić, gdyby tylko domowe łajzy były uprzejme go żreć.

No i będziemy czyyyyyyyyytać!
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Śro lis 21, 2018 12:42 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Matka Pasztetowa to Ty, Vi? :-)
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Śro lis 21, 2018 13:36 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Feliska97 - Ano ja ;) Matka Pasztetu i jego walniętych nerek...
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Śro lis 21, 2018 15:02 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Podglądam Was skrycie na fb. Ileż przygód, język giętki i barwny :mrgreen: Tylko tych nerek szkoda :roll:
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Śro lis 21, 2018 22:34 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Pasztetowa Mamo :)
Wytrącanie się minerałów z moczu (piasek) może być po części winą pociągu do suchej karmy przy piciu niewielkiej ilości płynów, kroplówka to przepłukuje :)
Bakterie mogły zniknąć, jeśli kot w międzyczasie dostał antybiotyk (znaczy się, dopasowany); są też jakieś mikroorganizmy, które ne jest łatwo wyhodować, aczkolwiek nie pamiętam, żeby pojawiały sie na wątkach nerkowych
Dopajać kota, obniżać fosfor :) Polecam wątek o dopajaniu viewtopic.php?f=36&t=137650&hilit=podst%C4%99pnego+pojenia
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Czw lis 22, 2018 12:02 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Feliska97 - dzięki ;)

taizu - ależ oczywiście, że to wina pociągu do chrupek :twisted: Dlatego w niedzielę widzimy się z miszczynią przemawiania kotom do mikromóżdżków, która ma nam pomóc przestawić to suchożerne stado na mokrą karmę. Sami nie odnieśliśmy sukcesów mimo przetestowania WSZYSTKICH wysokomięsnych karm dostępnych w zooplusie. Ba! Mam w zamrażarce 2 kilo własnoręcznie ukręconego BARFa, którego nikt nie chce żreć. Testowałam posypywanie cosmą, dosmaczanie sosikami z Rossmana, sosikami Miamora, MyStara, mielenie, robienie zupy, cuda i wianki.

Mocz na pewno sprawdzimy przy kolejnej kontroli. Zrobimy badanie ogólne i powtórzymy posiew. Na wszelki wypadek. Antybiotyku nie było, bo kolega zeżarł ich już tyle, że wystarczyłoby dla całego stada. Ech.

Wątek o dopajaniu czytałam już przy okazji kotki rodziców ;) Z fontanny nie chciał pić nikt, więc wylądowała u sąsiadki (której koty z niej piją, kufa blada), mamy kilka misek w mieszkaniu, w tym wielce wizualnie piękną wielką michę na pranie w dużym pokoju. I ja towarzystwo często przy tej misce widzę, ale wychodzi na to, że nie tak często jak powinnam.

Z tym fosforem to też jest zabawna rzecz (zabawna jak obstrukcja) - pozostałe dwa koty mają go gdzieś w połowie normy.
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Sob lis 24, 2018 11:07 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Jako ze moj kot zaczal dzis dziwnie sie zachowywac tzn rzygac po jedzeniu polecialam do veta
Zrobilismy podstawowe badania krwi
Reszta w poniedzialek
Wyniki
Crea 2.35mg dl. Norm 0.5 -1.2
Urea 95.5mg dl norm 60mgdl
Gpt 55.6 ul
Glub98
Dostał a 250 ml nacl z glukoza wieczorem mam podac 150ml
Jutro 400ml i w poniedziałek na badanie krwi

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Sob lis 24, 2018 11:48 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

A ten kot to wagowo tygrys ?
Umie pływać ?

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob lis 24, 2018 12:13 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Kasianosal10 pisze:Jako ze moj kot zaczal dzis dziwnie sie zachowywac tzn rzygac po jedzeniu polecialam do veta
Zrobilismy podstawowe badania krwi
Reszta w poniedzialek
Wyniki
Crea 2.35mg dl. Norm 0.5 -1.2
Urea 95.5mg dl norm 60mgdl
Gpt 55.6 ul
Glub98
Dostał a 250 ml nacl z glukoza wieczorem mam podac 150ml
Jutro 400ml i w poniedziałek na badanie krwi

Makabryczne ilości - zalejesz kota!
50ml na 1kg masy ciała to maks. NO i badania krwi powinny być zrobione przynajmniej po jednym dniu przerwy od nawadniania, żeby były miarodajne.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob lis 24, 2018 12:50 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Kot waży 3 kg
To ile mam podac? No i po ilu kroplowkach powinien ruszyc mocznik tzn albo w gore albo w dol
Jak pojdzie w gore to raczej ciężko

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 43 gości