Nie mam doświadczenia...podpowiedzcie proszę

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto sie 13, 2013 18:35 Nie mam doświadczenia...podpowiedzcie proszę

Zakładam ten wątek z konkretnym pytaniem , zasugerowanym na innym wątku...
Bedzie trochę mało konkretów - co do wyników etc ( zdaję się na weta, sama nie ogarniam tematu, więc i nie o wszystko pytam, a i podanych informacji, głównie liczb z autoamtu nie zapisuję w głowie)
Mam kotkę, w czerwcu skończyła 16 lat . Miała robione w kwietniu badania ( morfologia, biochemia) - wyniki prawidlowe. Ostatnio się rozłożyła - w tle rozłożenia był stres ale nie chcę o tym pisac tutaj... Załapała zapalenie gardła, krtani, przestała jeśc, dostawała marbocyl, a po 3 dniach zamiast zastrzyków " coś podobnego" w żelu, żeby jej nie stresować wożeniem do weta i nie walczyć z tabletkami ( do tego jeszcze p-zapalny i megalię) z jedzeniem się ciut poprawiło, ale kotka ogólnie nie do poznania - strość wylazła z niej w całej okazałości. Poprosiłam o kontrolną biochemię i wyszła za wysoka kreatynina ( niestety nie powiem jaki wynik - wetka powiedziała coś o normie dla ich aparatu około 150(?), kotka ma powyżej 2000 - pisze to choc mogę tu coś konfabulować- tak mam w sprawie cyferek). Mocznik był w normie. Wetka zaproponowała płukanie kroplówkami - no i płuczę ja w domu...
i teraz pytanie; ktos zwrócił uwagę, żeby nie przewodnić -czy zalecona ilość 3 dni po łącznie 300ml to nie będzie za dużo? ( dostaje Nacl i 1;1-coś z glukozą)

Wiem, że na wątku pewnie są te info- ale jak się w nerwach poszukuje właściwych to pewnie właśnie nie można na nie trafić. Będę wdzięczna za podzielenie się Waszą cenną wiedzą ( ach, kotka jest raczej drobna-2900 przed wdrozeniem leczenia)

zjawka

 
Posty: 1651
Od: Nie wrz 18, 2011 21:36

Post » Wto sie 13, 2013 19:40 Re: Nie mam doświadczenia...podpowiedzcie proszę

Bez konkretnych wyników badań, bez bardziej szczegółowych informacji - np. co to był za środek przeciwzapalny i jak długo był podawany, te 300 ml płynu podawane dożylnie czy podskórnie - trudno cokolwiek doradzić.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Wto sie 13, 2013 20:30 Re: Nie mam doświadczenia...podpowiedzcie proszę

Płyn podawany jesy dożylnie - rozumiem, że to nie jest ilośc która szokuje (mnie szokują te strzykawy wpompowywane w kicię). Środek p-zapalny był podawany tydzien, nazwy nie mogę sobie przypomnieć, ale to dośc popularny lek...

zjawka

 
Posty: 1651
Od: Nie wrz 18, 2011 21:36

Post » Wto sie 13, 2013 20:41 Re: Nie mam doświadczenia...podpowiedzcie proszę

zjawka pisze:Płyn podawany jesy dożylnie - rozumiem, że to nie jest ilośc która szokuje (mnie szokują te strzykawy wpompowywane w kicię).

Strzykawy? To nie idzie pomalutku, po kropelce, wężykiem z butli???
To mnie szokuje...


zjawka pisze:Środek p-zapalny był podawany tydzien, nazwy nie mogę sobie przypomnieć, ale to dośc popularny lek...

Jeśli to ten popularny, który mam na myśli to nie był to dobry pomysł.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Wto sie 13, 2013 20:56 Re: Nie mam doświadczenia...podpowiedzcie proszę

Strzykawy podpięte do pompy...idzie wężykiem pomalutku - jakieś 1,5 godz. te 50ml...

O nazwę tego środka się dopytam ( i :mrgreen: sobie zapiszę)... teraz nie cofniemy czasu, ale wiedza się przyda ( mam innego nieco starszawego kota)
I co, te 300ml to nie szok, jedna z mozliwych wersji postępowania?

zjawka

 
Posty: 1651
Od: Nie wrz 18, 2011 21:36

Post » Wto sie 13, 2013 21:00 Re: Nie mam doświadczenia...podpowiedzcie proszę

Aaaa...Czyli cała procedura trwa około 9 godzin?
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Wto sie 13, 2013 21:04 Re: Nie mam doświadczenia...podpowiedzcie proszę

Tak, z przerwami...

zjawka

 
Posty: 1651
Od: Nie wrz 18, 2011 21:36

Post » Wto sie 13, 2013 21:14 Re: Nie mam doświadczenia...podpowiedzcie proszę

No to te 300 ml mnie nie szokuje.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Wto sie 13, 2013 21:30 Re: Nie mam doświadczenia...podpowiedzcie proszę

pixie65 pisze:No to te 300 ml mnie nie szokuje.


Dzięki, zawsze to to jakaś pociecha ...... ( siem stresuje tą całą akcją)

zjawka

 
Posty: 1651
Od: Nie wrz 18, 2011 21:36




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości