kot z dną moczanową

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt sie 02, 2013 17:18 kot z dną moczanową

Witam,

jestem świeża na forum ale mam nadzieję że pomożecie.

Nasz kot, Bini 6 -letni kastrat, ma pełno twardych guzów na podbrzuszu. Od maja jeździmy z nim po wetach i szukamy pomocy.
Na początku zrobili mu usg (nie wykazało nic), próbowali zrobić biopsję cienkoigłową - nie udało się wbić igły. Na rentgenie było widać coś a'la zwapnienia - wet nie był pewien stwierdził to po "gęstości". Stwierdziliśmy, że mu to nie przeszkadza więc na razie nie robimy nic. Teraz wiem że nie byli w stanie wpaść na pomysł co mu jest, z reszta sami stwierdzili że jest to nietypowe.
Od ok 1,5 tyg kot ma problem z wskakiwaniem na mele, schudł, zmarkotniał, apetyt ma ale jedzonko ze względu na psa ma na szafce. Pojechaliśmy do innego lekarza, stwierdził po wynikach z krwi że ma mało fosforu a te guzki to są zwapnienia bo nie ma fosforu który wiązałby wapno i "wydalał" z je organizmu. W pon mamy robić rentgen czy ból łapek świadczy o rozwoju choroby, tj. czy guzy nie zeszły na bioderka i kolana. Wstępna diagnoza dna moczanowa.
Byliśmy w sumie u 4 wetów i tylko jeden wpadł na jakikolwiek pomysł.

Czy spotkaliście się u kota z dną moczanową? Jak mu pomóc? Dieta, ćwiczenia, cokolwiek?

-narnia-

 
Posty: 2
Od: Pt sie 02, 2013 17:06

Post » Wto sie 06, 2013 10:16 Re

Nie miałam do czynienia z tym schorzeniem, ale znalazłam co nieco (o ludziach, ale warto jednak coś się o tym dowiedzieć): http://www.google.pl/gwt/x?gl=PL&hl=pl- ... =0CCEQFjAD
kicikicimiauhau
 

Post » Wto sie 06, 2013 14:52 Re: kot z dną moczanową

dzięki serdeczne :)

-narnia-

 
Posty: 2
Od: Pt sie 02, 2013 17:06

Post » Pon wrz 19, 2016 16:43 Re: kot z dną moczanową

czy może może napisać jakie są wizualne objawy dny moczanowa u kotów?

kulik86

 
Posty: 1
Od: Śro sie 10, 2016 12:38




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości