Kot zapalenie nerek, bardzo prosimy o pomoc, bazarek!!!

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt maja 17, 2013 21:20 Kot zapalenie nerek, bardzo prosimy o pomoc, bazarek!!!

Witam serdecznie

W lutym tego roku uratowaliśmy z ulicy koteczkę. Obecny jej stan:

Obrazek

:(

Była bardzo chuda, słaba i zabiedzona. Po jakimś czasie zaczęła nam ufać i okazało się, że jest bardzo słodka, delikatna i grzeczna. Oczywiście zaraz po przygarnięciu pojechała na pełne badania i weci nic podejrzanego nie zauważyli. Zrobili koteczce sterylizację oraz później czyszczenie ząbków - miała zapalenie dziąseł. I tydzień temu bomba - koteczka ma zapalenie nerek. Weci przyznali dość oględnie, że nie zauważyli wcześniej. Sterylizacja i czyszczenie ząbków doprowadziły do pogorszenia stanu kotki. Obecnie weci nie dają kotce prawie żadnych szans. Leczenie jest bardzo kosztowne - ponieważ trzy tygodnie temu umarł na aplazję szpiku nasz kocur, z którym jeździliśmy na badania z Katowic na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, nie mamy środków na leczenie koteczki - wszystkie oszczędności spożytkowaliśmy na zmarłego kota Bielucha - jego historia w innym moim wątku.

Niezmiernie gorąco prosimy o jakąkolwiek pomoc finansową, w nadchodzących dniach zorganizujemy bazarek - wystawię moje ciuchy.
Poniżej paragony za leczenie. Jutro dodam historię choroby, muszę zeskanować w miejscu pracy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kotka obecnie nie je, jest karmiona Convalescence, nie pije, nie siusia. I jest w bardzo złym stanie. Codziennie przyjmuje kroplówki oraz leki... Niestety lada dzień skończą nam się pieniądze i nie będziemy mieli na kroplówki.
Jednak wskazań do tego, aby pomóc jej odejść nie ma. Więc leczymy.
Bardzo prosimy tak o pomoc finansową, jak i o rady - co możemy jeszcze zrobić, by pomóc koteczce.
Teraz, gdy jest taka chora jeszcze bardziej ją doceniamy - mimo, że nie mieszka z nami długo - nie możemy pozwolić jej odejść.

babaloo

 
Posty: 28
Od: Pon sty 07, 2013 15:38

Post » Pt maja 17, 2013 21:28 Re: Kot zapalenie nerek, bardzo prosimy o pomoc, bazarek!!!

W razie gdyby ktoś zdecydował się nam pomóc, czego naprawdę potrzebujemy, proszę o pw. Podamy numer konta. Możemy też tutaj. Pierwszy raz jest taka sytuacja, więc nie wiemy, jak postępować...

babaloo

 
Posty: 28
Od: Pon sty 07, 2013 15:38

Post » Sob maja 18, 2013 10:35 Re: Kot zapalenie nerek, bardzo prosimy o pomoc, bazarek!!!

Czy ona w ogóle nie sika?
Wpisz wyniki badań, może ktoś coś doradzi.
Dokarmiać może też gerberkiem mięsnym (są kurczakowe i indycze).

Niestety nie pomogę finansowo, też mam kota z zaawansowanym pnn.
Kroplówki możesz dawać w domu, wtedy wychodzi o wiele taniej i kot się tak bardzo nie stresuje.
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Sob maja 18, 2013 14:29 Re

Niestety, finansowo wspomóc Cię nie mogę :( Ale mogę Ci polecić klinikę w Gliwicach (piszesz, że z Bieluchem jeździłaś do Katowic, toteż sądzę, że jesteś ze Śląska), jeżeli na razie nie masz kasy, to oni nie biorą od razu, na raty mogą rozdzielić, to są Gliwice Wójtowa Wieś ul. Ku Dołom, naprawdę tam ratują zwierzęta, które 3 nogami są na drugim świecie, toteż Twoją kotkę na pewno uratowaliby, wyślę Ci na pw komórkę od lekarza, który mojemu kotu wyszył cewkę moczową. Porozmawiaj z nim, nawet jeżeli nie będziesz w stanie pojechać, to wet. Ci coś poradzi. Proponuję Ci nawadnianie strzykawka Twojej kotki najlepiej wodą Jana (mój kot pije, polecił mi tę wodę dr Spólnicki), a jeżeli nie będziesz mogła kupić to najlepiej woda przegótowaną, musi dużo pić! Piszesz, że kotka nie sika? Sika mało, raz dziennie czy też zatkana jest? Jeżeli nie umie, to musi być cewnikowana albo Nospe podaj, to cewka się rozkurczy, ale musisz skruszyc i z wodą ze strzykawki do pyska podać. I najlepiej, żeby jadła RC Renal albo coś w tym typie, chociaż jak teraz nie bardzo umie to nie, ale jakieś musy renal itp. Kurcze, biedna kotka, ale musisz walczyć,obie musicie. Trzymam :ok:. Pisz, jak się czuje.
kicikicimiauhau
 

Post » Sob maja 18, 2013 14:58 Re

Tu masz nr: 60499338 (dr Spólnicki), nie wiem, czy wysłało się na pw , bo na teraz korzystam z internetu w komórce.
kicikicimiauhau
 

Post » Sob maja 18, 2013 16:37 Re: Re

kicikicimiauhau pisze:(...)Proponuję Ci nawadnianie strzykawka Twojej kotki najlepiej wodą Jana (mój kot pije, polecił mi tę wodę dr Spólnicki)(...)

A doktor wspomniał, że woda Jana alkalizuje mocz?
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Sob maja 18, 2013 18:51 Re

Tak, alkalizuje (chodzi o to, że nie zakwasza, tak?)
kicikicimiauhau
 

Post » Sob maja 18, 2013 19:24 Re: Kot zapalenie nerek, bardzo prosimy o pomoc, bazarek!!!

Chodzi o to, że alkalizuje a nie o to, że nie zakwasza.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości