Wątek cukrzycowy IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro cze 28, 2017 23:30 Re: Wątek cukrzycowy IX

morelowa pisze:Dziś kupiłam właśnie Lantusa w aptece diabetologicznej we Wro. Jedną ampułkę na receptę od weta.
Tam nie ma problemu z kupieniem jednej, trzeba tylko - jak zawsze - mieć receptę.



A czy mogłabyś mi podać adres tej apteki, ponieważ jak wpisuję w wujka google to nie bardzo chce mi ją znaleźć :( Uratowałoby mnie to w sposób wręcz cudowny, gdyż receptę posiadam tylko nie wiedziałam czy gdzieś sprzedają Lantus "na sztuki" :) Z góry dziękuję pięknie za informację!


Inez87 na pewno do Was zajrzę! Dziękuję!

Freyka_cukrzyca

 
Posty: 3
Od: Śro cze 28, 2017 18:05

Post » Czw cze 29, 2017 9:33 Re: Wątek cukrzycowy IX

Jasne . Proszę :D
Adres: wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 20, 50-370 Wrocław . Herba się nazywa.
Godziny otwarcia: Dzisiaj otwarte · 09:00–19:00
Telefon: 71 328 10 55

Wyjątkowo przyjazna apteka. Sprowadzili mi nawet strzykawki takie z podziałką 0,5.
Może będziesz miała bliżej niż ja :mrgreen:

Powodzenia
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw cze 29, 2017 19:24 Re: Wątek cukrzycowy IX

morelowa dziękujemy razem z moją Freyuską :) Jutro pędzę na Wyspiańskiego!

Freyka_cukrzyca

 
Posty: 3
Od: Śro cze 28, 2017 18:05

Post » Sob lip 15, 2017 16:09 Re: Wątek cukrzycowy IX

U mojej Uszatki właśnie stwierdzono cukrzycę.
Obrazek
Cukier był ponad 400, po 2 dniach w lecznicy 198.
Uszatka ma co najmniej 9 lat, jest wysterylizowana, u mnie od 2014 r., przedtem 3 lata karmilam ją jako wolnożyjącą.
Nic nie wiem, żeby oznaczano coś poza glukoza.
Dostałam insulinę caninsulin, mam podawać 2 kreski rano i jedną wieczorem, pół godziny przed posiłkiem. Glukometr oczywiście kupię.
Uszatka schudła ok. 2 kg - ważyła 7, teraz 5. Dużo pije, apetyt miała i ma. Polecono mi z mokrej karmy tacki Winston bezzbożowe (z Rossmanna) i suchą RC obesity.
Problem mam taki, że w domu jest 7 kotów. Byłam kiedyś domem tymczasowym i niektore koty się nie wyadoptowaly :twisted:
Teraz też mam jednego tymczasa, siedzi zamkniety w kuchni, straszny miziak, ale nosiciel białaczki. Na gwałt szukam mu domu, ale to stare, bure kocisko, na razie nikt go nie chce :( Obrazek
Natomiast pozostale 6 kotów tworzy stado. Suchą karmę mają stale - Josera sensitive, RC sensible, RC exigent, RC urinary (kotka Sabcia ma SUK), Perfect Fit sensitive. Dawałem też Purizon, ale musialam odstawić, bo Calineczka ma na niego uczulenie. Oprócz tego dostają mokrą karmę teraz raz dziennie - gourmed pasztet, gourmed saszetki, animonda rafine, schmusy, sheba, Felix, a nawet whiskas, bo Uszatka go bardzo lubi. Daję też surowe mięso kurczaka mielone i krojone kawałeczki.

Teraz jestem przerażona, bo po pierwsze - wszystko, co dostałam od bardzo dobrej wetki (która podobno wiele kotów cukrzycowych z sukcesem leczyla) jest kompletnie sprzeczne z zaleceniami z forum (rodzaj insuliny, czestotliwosc podawania). Z drugiej strony nie mam szans podawać insuliny co 2 czy nawet 4 godziny ponieważ pracuję i mieszkam sama. Nie wiem, jak zachować dietę Uszatki, bo pozostale koty są przyzwyczajone, że jedzenie mokre i suche jest stale dostępne. W dodatku kotka Kitka Chrupek je tylko suchą karmę (stąd imię) i surowe mięso, Sabcia też głównie suche. Jeśli zamknę Uszatke w oddzielnym pokoju, będzie nieszczęśliwa, bo lubi się przytulac i spać ze mną. Jeśli ją wypuszcze do stada, będzie miała dostęp do suchej karmy, nawet jeśli będzie to tylko RC OBESITY, które z kolei jest niewskazane dla Sabci z SUK, a mogę podejrzewać, że z pozostałych kotów też któryś może mieć początki SUK lub PNN.

Czy kot z cukrzycą może mieć stały dostęp do karmy mokrej? Czy caninsulina u każdego kota jest źle tolerowana?

Próbowałam się zarejestrować na forum kotów cukrzycowych, ale mi się nie udało. :(
Ostatnio edytowano Sob lip 15, 2017 16:21 przez jolabuk5, łącznie edytowano 1 raz
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lip 15, 2017 16:17 Re: Wątek cukrzycowy IX

Czy był badany poziom fruktozaminy, bo to jest parametr określający czy mamy do czynienia z cukrzycą.
Z moich doświadczeń wynika, że najlepszą karmą dla "potwierdzonych" cukrzyków jest Animoda Integra Diabetic (mokra), karmy suche to nie bardzo słodkim kotkom służą.








edit. mądrzę się na postawie doświadczeń osobistych
Ostatnio edytowano Sob lip 15, 2017 16:20 przez kotydwa12, łącznie edytowano 1 raz

kotydwa12

Avatar użytkownika
 
Posty: 989
Od: Wto lut 09, 2010 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 15, 2017 16:18 Re: Wątek cukrzycowy IX

Fruktozamina chyba nie była badana. Dopytam, ale chyba nie.
Doświadczenia osobiste są bardzo ważne - mnie ich właśnie brakuje!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lip 15, 2017 16:27 Re: Wątek cukrzycowy IX

A mam jeszcze pytanie, czy kocina nie cierpi na tzw wkurw weterynaryjny (przepraszam za wulgarność, ale tego nie da się inaczej określić) bo jeden mój kotek niechętny bywaniu u weta miewał poziom glukozy 700 (norma 124 jednostek) a poziom fruktozaminy 200 (norma 340 jednostek)

kotydwa12

Avatar użytkownika
 
Posty: 989
Od: Wto lut 09, 2010 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 15, 2017 16:31 Re: Wątek cukrzycowy IX

Próbuj się zarejestrować nadal - uda się!
Ew. napisz na priv do Tinki.

Masz trudniej ze względu na ilość kotów. Nie mam pojęcia jak to się ogarnia.. Ludzie na forum poradzą :) Ja mam dwa i po prostu drugi je jak Morela. Nie podaję ofc żadnych karm weterynaryjnych.
Ale na już możesz na forum cukrzycowym zobaczyć informacje/wątki o karmach dla cukrzyków. Dostępnych spokojnie jest kilka a przez internet więcej, tyle, że tak na prawdę nie wiele jest takich , które są typowo dla cukrzyków. Podstawa - węglowodany blisko zera!
Hmmm. z rossmana?.. muszę się przyjrzeć...

Podstawowym zaleceniem forum jest niepodawanie canisuliny tylko insuliny ludzkie.
Karma mokra może być, ale przed pomiarem musi być kilka godz. przerwy. Dlaczego miałabyś kilka razy podawać insulinę?
Rano i wieczorem - czyli co 12 godz. typowo, chyba , ze coś się dzieje.
Poza tym - fruktozamina ale nie tylko. Pełen przekrój badań jest potrzebny.

kotydwa12 pisze:A mam jeszcze pytanie, czy kocina nie cierpi na tzw wkurw weterynaryjny (przepraszam za wulgarność, ale tego nie da się inaczej określić) bo jeden mój kotek niechętny bywaniu u weta miewał poziom glukozy 700 (norma 124 jednostek) a poziom fruktozaminy 200 (norma 340 jednostek)

W większości przypadków podnosi się cukier, ale tak jak piszesz, właśnie fruktozamina powinna wyjaśnić.
Wg mojej wiedzy norma dla kotów to 90- 130. Do 200 się nie przejmujemy , ale ofc leczymy :). Próg nerkowy różnie mówią 250 - 275... I od tego momentu jest większy problem .
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lip 15, 2017 17:14 Re: Wątek cukrzycowy IX

Poczytałam trochę o tej fruktozaminie - jej oznaczenie jest ważne, jak zrozumiałam, przy wynikach wątpliwych, kiedy cukrzyca nie jest pewna i trzeba różnicować. Podwyższenie poziomu wskazuje na długotrwałą hiperglikemię, czyli potwierdza cukrzycę. Ale przy glukozie ponad 400 to chyba nie ma wątpliwości, jeśli inne objawy też wskazują na cukrzycę (chudnięcie przy dużym apetycie, dużo pije, wielkie siusiu). Zresztą Usia nie pierwszy raz była u weta, cukier nie był podwyższony.

Zastanawiam się, czy cukrzycowe koty mogą jeść surowe mięso? To przecież białko. A gotowane?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lip 15, 2017 17:21 Re: Wątek cukrzycowy IX

morelowa pisze:Próbuj się zarejestrować nadal - uda się!
Ew. napisz na priv do Tinki.

Masz trudniej ze względu na ilość kotów. Nie mam pojęcia jak to się ogarnia.. Ludzie na forum poradzą :) Ja mam dwa i po prostu drugi je jak Morela. Nie podaję ofc żadnych karm weterynaryjnych.
Ale na już możesz na forum cukrzycowym zobaczyć informacje/wątki o karmach dla cukrzyków. Dostępnych spokojnie jest kilka a przez internet więcej, tyle, że tak na prawdę nie wiele jest takich , które są typowo dla cukrzyków. Podstawa - węglowodany blisko zera!
Hmmm. z rossmana?.. muszę się przyjrzeć...

Podstawowym zaleceniem forum jest niepodawanie canisuliny tylko insuliny ludzkie.
Karma mokra może być, ale przed pomiarem musi być kilka godz. przerwy. Dlaczego miałabyś kilka razy podawać insulinę?
Rano i wieczorem - czyli co 12 godz. typowo, chyba , ze coś się dzieje.
Poza tym - fruktozamina ale nie tylko. Pełen przekrój badań jest potrzebny.

kotydwa12 pisze:A mam jeszcze pytanie, czy kocina nie cierpi na tzw wkurw weterynaryjny (przepraszam za wulgarność, ale tego nie da się inaczej określić) bo jeden mój kotek niechętny bywaniu u weta miewał poziom glukozy 700 (norma 124 jednostek) a poziom fruktozaminy 200 (norma 340 jednostek)

W większości przypadków podnosi się cukier, ale tak jak piszesz, właśnie fruktozamina powinna wyjaśnić.
Wg mojej wiedzy norma dla kotów to 90- 130. Do 200 się nie przejmujemy , ale ofc leczymy :). Próg nerkowy różnie mówią 250 - 275... I od tego momentu jest większy problem .

Czyli insulina ludzka też jest 2 razy dziennie? No to chyba od razu poproszę o receptę.
Z forum będę oczywiście próbować, napisałam do nich maila (na "kontakt"), może się odezwą.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lip 15, 2017 18:02 Re: Wątek cukrzycowy IX

Odezwą się - są w porządku.
Surowe mięso to podstawa - karmy o dużej zawartości mięsa i śladowej węglowodanów. Dlaczego nie miałyby jeść białka? Albo tłuszczu? To koty przecież :mrgreen: Mają nie jeść zboża.
Twarożek, żółtko, śmietanka...
Insulina ludzka to levemir lub lantus. Proś o receptę na jedną ampułkę i szukaj apteki diabetologicznej, bo w normalnej nie chcą sprzedawać na sztuki. To spory koszt.
Tak - zwykle 2 razy dziennie, ale to wyjdzie w praniu. Bo np. przy wyniku w normie , nie podajesz insuliny.
Glukometr niezbędny+ paski. Nie daj sie przekonać wetowi , że wystarczy mierzyć raz w tygodniu albo coś w tym rodzaju i praktycznie w ciemno podawać insulinę.
Cukrzyca jest droga :(
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie lip 16, 2017 14:31 Re: Wątek cukrzycowy IX

Na razie z Kotów cukrzycowych nie odpowiedzieli, czekam cierpliwie. A czy mógłby mi ktoś napisać, dlaczego insulina ludzka jest lepsza? Chcę pogadać z moją wetką, ale nie mogę powiedzieć tylko, że w internecie polecają insulinę ludzką.
Na razie Usia siedzi zamknięta w jednym pokoju, w kuchni Bodzio, reszta kotów w drugim pokoju, przedpokoju i łazience. Cały czas kombinuję, jak połączyć Usię z resztą stada, zachowując dietę. Myślę, że inne koty zaakceptowałby mokrą karmę dla cukrzycowych, ale co zrobić z Kitką-Chrupek i Sabcią, które jedzą tylko suche? Sabcia odrobinę mokrego przełknie, ale się tym nie naje, Kitka-Chrupek uznaje jeszcze surowe mięsko z kurczaka, ale nie wyobrażam sobie zabrania im suchej karmy, zresztą inne koty też byłyby nieszczęśliwe. Nie wiem jak to rozwiązać :(
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lip 16, 2017 16:54 Re: Wątek cukrzycowy IX

Witaj Jolu. Czy na kotycukrzycowe.pl masz taki sam nick jak tutaj?
Wszelkie problemy z aktywacją nowego bądź deaktywowanego konta lub inne prosimy kierować tutaj :arrow: koty.cukrzycowe@onet.eu :)
Aktualny adres forum to http://www.kotycukrzycowe.pl
ADRES NIEAKTYWNY http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/ - prosimy się nie logować/prosić o aktywację

Inez87

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Od: Wto cze 11, 2013 13:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Nie lip 16, 2017 17:06 Re: Wątek cukrzycowy IX

Ok, znalazłam problem. Bardzo Cię przepraszam, bo koleżanka usunęła Twoje konto. Raz jeszcze się zarejestruj :)
Wszelkie problemy z aktywacją nowego bądź deaktywowanego konta lub inne prosimy kierować tutaj :arrow: koty.cukrzycowe@onet.eu :)
Aktualny adres forum to http://www.kotycukrzycowe.pl
ADRES NIEAKTYWNY http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/ - prosimy się nie logować/prosić o aktywację

Inez87

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Od: Wto cze 11, 2013 13:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Nie lip 16, 2017 18:17 Re: Wątek cukrzycowy IX

Bardzo dziękuję! Oczywiście, zaraz się zarejestruję ponownie! :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Na Kocią Łapę i 49 gości