Wątek cukrzycowy IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon kwi 27, 2020 12:22 Re: Wątek cukrzycowy IX

Ale czytać działy możesz bez linkowania

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon kwi 27, 2020 14:43 Re: Wątek cukrzycowy IX

mintchip pisze:Dzięki, zarejestrowałam się, ale nadal czekam na akceptację konta :)

Witaj, a jaki login? :)

Edit: wypełnił jeszcze raz formularz rejestracyjny, adres IP był jako SPAM
Wszelkie problemy z aktywacją nowego bądź deaktywowanego konta lub inne prosimy kierować tutaj :arrow: koty.cukrzycowe@onet.eu :)
Aktualny adres forum to http://www.kotycukrzycowe.pl
ADRES NIEAKTYWNY http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/ - prosimy się nie logować/prosić o aktywację

Inez87

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Od: Wto cze 11, 2013 13:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon kwi 27, 2020 15:09 Re: Wątek cukrzycowy IX

Inez87 pisze:
mintchip pisze:Dzięki, zarejestrowałam się, ale nadal czekam na akceptację konta :)

Witaj, a jaki login? :)

Edit: wypełnił jeszcze raz formularz rejestracyjny, adres IP był jako SPAM


Login taki jak tutaj :) W taki razie później spróbuję ponownie, dzięki za info.

mintchip

Avatar użytkownika
 
Posty: 7
Od: Sob kwi 25, 2020 17:49

Post » Pon kwi 27, 2020 15:13 Re: Wątek cukrzycowy IX

Konto aktywne :)
Wszelkie problemy z aktywacją nowego bądź deaktywowanego konta lub inne prosimy kierować tutaj :arrow: koty.cukrzycowe@onet.eu :)
Aktualny adres forum to http://www.kotycukrzycowe.pl
ADRES NIEAKTYWNY http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/ - prosimy się nie logować/prosić o aktywację

Inez87

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Od: Wto cze 11, 2013 13:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon kwi 27, 2020 15:17 Re: Wątek cukrzycowy IX

mintchip pisze:Jaką karme podawalibyście kotu ze zdiagnozowaną cukrzycą (wynik u weta ok 550)? Kot przyjmuje caninsuline 2 x dziennie i ma przypisany royal canin dla cukrzyków, ale nie wiem czy mu służy. Ciągle jest głodny i domaga się jedzenia. Nie znam dokładnego wieku kota, ale wet oszacował na 8-10 lat. Ma początki zaćmy. Chcę mu pomóc, ale nie wiem czy sposób weterynarza jest najbardziej korzystny.. (kot wygląda na bardziej smutnego niż wcześniej) ...


Cacinsuilne nalezy zmienic na ludzka insuline, bo dla kotow psia nie bardzo. A karmic mokrym jedzeniem... no ale na tym drugim forum cie wyedukuja raz-dwa.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4384
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto maja 26, 2020 22:33 Re: Wątek cukrzycowy IX

Fifi czeka przeprowadzka czy mogę podawać Zylkene czy lepiej obróżka ? Nie chce aby stres spowodował skok cukru. Rodziców zna, ale zmieni się tryb życia. Ze spokojnego domu z babcią (babcia nie daje już rady się nią opiekować) wprowadzi się do domu gdzie będzie ciut głośniej. Zylkene samo w sobie nie powinno mieć cukrów, ale ten mlekowy smak budzi we mnie wątpliwości.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro maja 27, 2020 7:06 Re: Wątek cukrzycowy IX

Obrozka na pewno nie zaszkodzi, a o Zylkene nie mam pojecia, wiec sie nie wypowiem - ale na chlopski rozum to w malej tabletce, nawet jakby cala byla z cukru, to go za wiele nie ma.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4384
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 17, 2020 13:37 Re: Wątek cukrzycowy IX

witam serdecznie na miau!
jestesmy kompletnie zaskoczone choroba.
moja kicia Zuzia byla leczona 6 tygodni ,w koncu pobrano krew,wyszlo,ze ma cukrzyce.
wlasnie pobralam kropelke,ale nie wiem ,jak odczytywac.
pomozcie prosze w przeliczeniu na kocie wartosci- 7,2mmol/L
pozdrawiamy -ZUzia i Hanka.

hanamina

 
Posty: 1
Od: Pt lip 17, 2020 13:03

Post » Pt lip 17, 2020 18:33 Re: Wątek cukrzycowy IX

Zapisz sie na forum specjalistyczne, tylko dla cukrzykow kocich, tam ci wszystko dokladnie wytlumacza, powiedza, podpowiedza. Link ponizej.

Swoja droga co to za dziwny glukometr ze tak wyniki podaje? 0_0 Czy zbadano poziom fruktozaminy?

http://www.kotycukrzycowe.pl
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4384
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 19, 2020 17:59 Re: Wątek cukrzycowy IX

Dzień dobry, przepraszam, że wpadam jak po ogień, ale chyba mam cukrzycowego Pasia :(
Czy ktoś ma może do odsprzedania glukometr? Nie bardzo mam fundusze na nowy :roll: .
A po drugie czy ktoś z Wrocławia zna dobrego weta specjalizującego w prowadzeniu kota cukrzycowego?
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw sie 20, 2020 7:01 Re: Wątek cukrzycowy IX

Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sie 20, 2020 13:37 Re: Wątek cukrzycowy IX

czitka pisze:Dzień dobry, przepraszam, że wpadam jak po ogień, ale chyba mam cukrzycowego Pasia :(
Czy ktoś ma może do odsprzedania glukometr? Nie bardzo mam fundusze na nowy :roll: .
A po drugie czy ktoś z Wrocławia zna dobrego weta specjalizującego w prowadzeniu kota cukrzycowego?


we Wroclawiu nie ma takiego. Najblizszy w Poznaniu. Serio, serio. Ciut wyzej masz adres specjalistycznego forum dla kocich cukrzykow, tam sie wszystkiego lepiej dowiesz.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4384
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sie 20, 2020 13:52 Re: Wątek cukrzycowy IX

I w sumie jak się ogarnie to forum, to wet potrzebny jest do wypisywania recepty na insulinę.
Na stronie są wszystkie informację i ludzie mają wszelakie doświadczenie.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sie 22, 2020 22:21 Re: Wątek cukrzycowy IX

Dzięki, zarejestrowałam się, czekam na mail aktywacyjny, ale chyba coś z hasłem pokręciłam, takie wklepałam sugerowane pokręcone i na bank nie pamiętam :roll: .
Na razie czytam co można, Lifter ratunku!!!! Jestem w punkcie szykowania się do leczenia Pasia, ale czekam na koniec urlopu mojej wetki, jeszcze 10 dni. Czas na ogarnięcie tematu.
Dużo tu rozsianych ważnych informacji, a ja szukam pigułki co przygotować. Tak w punktach: jaki glukometr, jakie igły i strzykawki, czym nakłuwać uszko :roll:
I dodam, że mam koty od 20-tu lat i nigdy w żadnego kota nie wbiłam igły... :cry:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Nie sie 23, 2020 7:05 Re: Wątek cukrzycowy IX

czitka pisze:Dzięki, zarejestrowałam się, czekam na mail aktywacyjny, ale chyba coś z hasłem pokręciłam, takie wklepałam sugerowane pokręcone i na bank nie pamiętam :roll: .
Na razie czytam co można, Lifter ratunku!!!! Jestem w punkcie szykowania się do leczenia Pasia, ale czekam na koniec urlopu mojej wetki, jeszcze 10 dni. Czas na ogarnięcie tematu.
Dużo tu rozsianych ważnych informacji, a ja szukam pigułki co przygotować. Tak w punktach: jaki glukometr, jakie igły i strzykawki, czym nakłuwać uszko :roll:
I dodam, że mam koty od 20-tu lat i nigdy w żadnego kota nie wbiłam igły... :cry:

Na wszystko znajdziesz odpowiedź na tym cukrzycowym forum, w poradniku na początku.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości