Wątek cukrzycowy IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto kwi 23, 2013 20:20 Re: Wątek cukrzycowy IX

bardzo wam wszystkim dziekuje za wsparcie jutro jest wizyta u weterynarza zmieniamy insulinę i szukam strzykawek .
Levemir ,Lantus czy strzykawki do tych insulin są takie same i czy mój weterynarz będzie wiedział jaką dawkę mu zaaplikować.
Jednego kota straciłam rok temu tego chciałabym ocalić

schnuki

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 22, 2013 21:07

Post » Wto kwi 23, 2013 20:45 Re: Wątek cukrzycowy IX

schnuki, strzykawki do Lantusa i Levemira są takie same (U100), ale jak je znajdziesz to ja nie wiem. Spytaj weta czy nie ma gdzieś zabunkrowanych - może się zechce podzielić. Czy Twój weterynarz będzie wiedział jaką dawkę zaaplikować? Na razie nie wiedział nawet jaką insulinę przepisać. :roll:
Obrazek

Małgorzata i Toffee

 
Posty: 525
Od: Śro kwi 25, 2012 21:58

Post » Wto kwi 23, 2013 21:02 Re: Wątek cukrzycowy IX

NO tak absolutna racja ,czy weterynarz będzie potrafił ,juz powoli nie mam złudzeń ,dziś glukometr wariuje najpierw wskazuje 102 po czym HI i wciąż HI zmierzyłam mojej kocicy ma 82 czyli glukometr działa, to kot ma nie za niski poziom cukru tylko suuuuper wysoki Głupie może to pytanie a jaka dawkę wy stosowaliście na początku kot ma ok 5 kilo wagi.pozdrawiam i prosze o pomoc

schnuki

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 22, 2013 21:07

Post » Wto kwi 23, 2013 21:08 Re: Wątek cukrzycowy IX

Są wciąż dostępne na zdrowiudiabetyka:

http://www.zdrowiediabetyka.pl/Strzykaw ... k-142.html

sheridan

 
Posty: 1036
Od: Śro wrz 02, 2009 12:58
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto kwi 23, 2013 21:23 Re: Wątek cukrzycowy IX

schnuki, łap te z linka od sheridan, bo te z niolabu będą dostępne dopiero za 3 miesiące.
Obrazek

Małgorzata i Toffee

 
Posty: 525
Od: Śro kwi 25, 2012 21:58

Post » Wto kwi 23, 2013 21:29 Re: Wątek cukrzycowy IX

zamówiłam strzykawki dziekuje za link..))

schnuki

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 22, 2013 21:07

Post » Wto kwi 23, 2013 21:52 Re: Wątek cukrzycowy IX

Prosiu właśnie był uprzejmy zalać pół kuwety z zewnątrz (drobiazg), pół łazienki (co tam) i połowę Prosia (masakra). Prosiu, tłumaczę, sika pod kątem 90 stopni, i zawsze musi coś osikać jak piesek latarnię, tym razem poszło w drzwi kuwety, które dokonały rykoszetu na Prosia. Wszystko to razem Prosiulo postanowiło uczcić dramatyczną arią kocim sopranem (Prosiu od czasu zabiegu i mitrazapiny rozwinął niezły repertuar). Obie z Pusiastą potykałyśmy się o siebie lecą zobaczyć co się stało. W przedpokoju stał nieco oszołomiony Prosiu i kapał, i jodłował, sam czuł, że coś nie poszło. :D
Co było robić, wykąpałam kota.

Czy czyjś kot, znaczy kotka, też ma coś takiego, że sika jak kocur znaczący teren, znaczy na wyprostowanych nogach i zawsze na coś? (Prosiu ma kuwetę zamykaną i otwieraną ze specjalną tarczą strzelniczą z tyły:) ) Czasami zastanawiam się, może to ma coś wspólnego z SUK i jakimiś złymi wspomnieniami w normalnej kociej pozycji?...

(A Pusiasta sika z ekscytacji, jak dostaje wariacji z radości, a już nie daj, jak dostanie coś z kocimiętką)

sheridan

 
Posty: 1036
Od: Śro wrz 02, 2009 12:58
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto kwi 23, 2013 21:55 Re: Wątek cukrzycowy IX

LeiaSW pisze:meldujemy się z Patką. :)
niestety ma biegunkę... nie dostała niczego nowego do jedzenia, nie podpiła wody z kwiatów, nie zjadła niczego dziwnego, a biegunka jest. nie jakaś bardzo bardzo bardzo wodnista, ale jednak jest to biegunka, okresliłabym jako płynna pastę. i bardzo ciemny kolor. od mniej więcej dwu dni. lekarka dała diarsanyl. ktoś to zna i coś mi może napisać? albo może macie jakiś pomysł, co mogło tą biegunke wywołać?



Daj kotkowi silimarol 30stka 1/4 tabletki raz dziennie jak to od zjedzenia czegoś co mogło zaszkodzić to sylimarol dobra sprawa dla kota, ja moim sierściuchom daje codziennie już jakoś od 2 lat 1/4 tabletki silimarolu tak zapobiegawczo, myśle ze warto spróbowac nie zaszkodzi na pewno, bo konsulowałam to z weterynarzem.

agnesos

 
Posty: 53
Od: Czw kwi 18, 2013 19:52

Post » Wto kwi 23, 2013 21:56 Re: Wątek cukrzycowy IX

schnuki pisze:Głupie może to pytanie a jaka dawkę wy stosowaliście na początku kot ma ok 5 kilo wagi.pozdrawiam i prosze o pomoc


Nie ma głupich pytań. Jak nie zapytasz i zrobisz źle, to kicia za to zapłaci. Więc pytaj!!!

Ja zaczynałam u Dzikiego od dawki 0,5U (czyli pół jednostki) Lantusa. Konkretny spadek cukru nastąpił dopiero przy 1,25U, ale to wszystko zależy od kota. Mój waży 6,6 kg.

Możesz nawet od 0,25U zacząć :) to będzie najbezpieczniejsze. Na takiej dawce (bez zmian) jedziesz 7-10 dni i jeśli nie nastąpi poprawa w wynikach, to podnosisz o 0,25U (czyli dajesz 0,5U). I znowu 7-10 dni itd.

Tu najlepiej Ci zawsze nasze guru doradzi, czyli Tinka :ok:

Karolcia i Dziki

 
Posty: 128
Od: Pt lut 22, 2013 19:31

Post » Wto kwi 23, 2013 22:02 Re: Wątek cukrzycowy IX

sheridan pisze:Czy czyjś kot, znaczy kotka, też ma coś takiego, że sika jak kocur znaczący teren, znaczy na wyprostowanych nogach i zawsze na coś? (Prosiu ma kuwetę zamykaną i otwieraną ze specjalną tarczą strzelniczą z tyły:) ) Czasami zastanawiam się, może to ma coś wspólnego z SUK i jakimiś złymi wspomnieniami w normalnej kociej pozycji?...


Dziki sikał całkiem na stojąco, dopóki był gruby. Teraz to jest tak: kuweta zamykana, kot wchodzi, obraca się, wychodzi na zewnątrz pół kota, klapka od kuwety oparta o kark kota, głowa na zewnątrz, przednie łapy na zewnątrz - wyprostowane, pupa i tylne łapy w kuwecie, łapy tylne lekko zgięte :ryk:
Są odstępstwa od tej pozycji. Wtedy najczęściej stoi w kuwecie i "leje" na ścianki. Jak kuweta niedomknięta, to zostaje podtopiona :ok:

Pozdrów swojego "lejka" :kotek:

Karolcia i Dziki

 
Posty: 128
Od: Pt lut 22, 2013 19:31

Post » Wto kwi 23, 2013 22:04 Re: Wątek cukrzycowy IX

Kochani mam jeszcze takie jedno pytanie dotyczące karm dla kotów oczywiście cukrzyca i SUK się kłania, znalazłam na wątku o cukrzycy listę karm, dłuuugą bardzo dłuuugą ale ktoś mi tez tu napisał na poprzednim wątku ze karmy kupowane w supermarketach to jedno wielkie gó... też tak myślę ale na tej liście parę się znalazło właśnie i dlatego mam pytanie na co patrzeć na skład na puszce, co jest najważniejsze !! ?

Na tej liści karm artykułów spożywczych znalazło się m. in.

kawałeczki surowej lub gotowanej ryby, ja wiem od weterynarza że ryba ma duzo fosforu co szkodzi kotom, więc nie wiem w co już wierzyć, pomóżcie bo jestem własnie na etapie kupowania nowego jedzenia dla kotów, i już zgłupiałam.

Kupiłam póki co bez zbożową suchą karmę aby odstawić Royala, oczywiscie bede wydzielać ale oby mi dały spać w nocy bo rano do pracy wstaje, a jak głodne to broją i się biją.

Ale co do puszek to naprawdę nie wiem już, na co patrzeć kupując puszki kurcze, wiem ze ma nie mieć najlepiej cukru to oczywiste a co z resztą ?


-------------------------------

Miecia dalej ma cukier w granicach 400mg/dl , 2 x 1 po jednej jednostce Lantusa.

I jeszcze muszę zapytać czy mi się zdaje czy kot dziwnie zaczął pachnieć po podawaniu insuliny tak jakby jego skóra coś wydzielała ? Czy to moja wybujała wyobraźnia ?

agnesos

 
Posty: 53
Od: Czw kwi 18, 2013 19:52

Post » Wto kwi 23, 2013 22:15 Re: Wątek cukrzycowy IX

To jest zapach insuliny, po prostu.

Nic się kotu nie stanie, jak dostanie od czasu do czasu rybę. Fosfor jest generalnie w mięsie i z fosforem jest tak, że musi być zbilansowany z wapniem. Co oferują kompletne karmy. karmienia kota samym domowym mięsem zawsze powoduje kłopot z fosforem, ale wystarczy dodawać skorupek od jajek. Prosiu je w tej chwili prawie tylko surowe i właśnie zawsze ze skorupkami. Weci będą cię zawsze odwodzić od wszystkiego co nie jest gotową karmą (najlepiej weterynaryjną, sprzedawaną w ich gabinetach).

Niezłą technikę ma Dziki:) Dziękujemy.
(sorry, ale spania razem dzisiaj nie będzie - Prosiu eksmisja do drugiego pokoju, jak kocham, tak nie wytrzymam dopóki się sama nie umyje :ryk: :ryk: )

sheridan

 
Posty: 1036
Od: Śro wrz 02, 2009 12:58
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto kwi 23, 2013 22:17 Re: Wątek cukrzycowy IX

agnesos pisze:I jeszcze muszę zapytać czy mi się zdaje czy kot dziwnie zaczął pachnieć po podawaniu insuliny tak jakby jego skóra coś wydzielała ? Czy to moja wybujała wyobraźnia ?
Hej agnesos, jak się wyleje trochę insuliny na sierść, to poczujesz zapach gumy. Widocznie przestrzeliłaś zastryk, albo wylała się ze strzykawki ostatnia kropla po wyjęciu strzykawki spod skóry. To może ta mikrokropelka, o której pisałam przy technice podawania zastrzyków.

Na resztę pytań odpowiedzą Ci na pewno dziewczyny.

Pozdrawiam ciepło
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Wto kwi 23, 2013 22:23 Re: Wątek cukrzycowy IX

Z zastrzykami trzeba bardzo uważać. Po dobrze wykonanym nie powinno być żadnego zapachu (ja wącham kota dla pewności:)) Bardzo często jednak zdarza się (przynajmniej mnie mimo dwóch lat praktyki, heh), że unsulina jakby ucieka za igłą z powrotem. Dlatego trzeba strzykawkę chwilę potrzymać w kocie (cały czas naciskasz na tłok), a potem bardzo wolno i ostrożnie wyjmować.

sheridan

 
Posty: 1036
Od: Śro wrz 02, 2009 12:58
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 24, 2013 2:53 Re: Wątek cukrzycowy IX

Hej ho
Ja znowu melduje sie prawie o poranku. Napisałam wczoraj do sklepu "Diabetyk24" z pytaniem czy i kiedy bedą nasze ulubione strzykaweczki i oto odpowiedź... ale nie wiem czy wierzyc temu Panu...

"Witam,
strzykawki mamy w ciągłej ofercie, jednak chwilo brakuje ich tylko na stanie magazynowym. Sądzę, że powinniśmy mieć dostawę w przyszłym tygodniu i wówczas strzykawki ponownie będą dostępne.
Cena za 100 sztuk (1 opakowanie) to 35,50 zł.
Pozdrawiam
Marcin Jabłoński"

jutro przejadę się do apteki dla cukrzyków chyba tylko tak dla sportu bo zaopatrzenie tam kiepskie... ale moze będą mieli nasze strzykawki...

Jakby ktoś miał problem z dostepem do paskow do xido to u mnie w aptece są - mogę kupić okolo 43zl
są też paski Keto_diastix (okolo 17zł) w razie czego tez mogę kupic komuś u kogo w okolicy nie ma
pozdrówka
Jeszcze godzinka snu :)

aaaa zagadnełam Pana z Diabetyka o te strzykawki z podziałką 1/2U ale jak widać pominął moje pytanie milczeniem
chociaż obiecałam mu ze będzie miał na nie co najmniej kilkunastu klientów :/
papapa

^..^fuksj@

 
Posty: 173
Od: Sob lis 10, 2012 2:15
Lokalizacja: Gliwice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 140 gości