Wątek cukrzycowy IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro kwi 24, 2013 17:25 Re: Wątek cukrzycowy IX

OK :ok: Przepraszam LeiaSW, gdzieś mi to umknęło. Znalazłam ten Diarsanyl, ale to nie jest probiotyk, bo w nim nie ma żadnych szczepów bakterii, tylko raczej lek, typowo na biegunki. Na pewno dobry, skuteczny, patrząc po składzie.
Probiotyk możesz podać po tej kuracji w celu odbudowania flory jelit.
Na przykład (mój ulubiony) http://www.doz.pl/apteka/p20453-Multilac_kapsulki_10_szt Trochę drogi, ale warto :ok:

Karolcia i Dziki

 
Posty: 128
Od: Pt lut 22, 2013 19:31

Post » Śro kwi 24, 2013 17:30 Re: Wątek cukrzycowy IX

ooo, super, dzieki :1luvu:

LeiaSW

 
Posty: 169
Od: Sob mar 02, 2013 14:58
Lokalizacja: Zgierz

Post » Śro kwi 24, 2013 17:35 Re: Wątek cukrzycowy IX

:ok:
Link do apteki pierwszy z góry i przypadkowy :)
Ja kupowałam w tamtym tygodniu taniej, po ok. 16zł.

My mamy w końcu te tabletki zakwaszające siśki, Methiocid. Zaczynamy kurację od jutra. Nie wiem, jak tam nasze pH, bo nie mogę przyłapać Dzikiego w kuwecie :evil: ale wprowadziłam Animonda Struvit na kilka dni, więc powinno być lepiej. Trzymamy dawkę 0,75U. Najgorsze, że musimy poczekać z usunięciem narośli z pyszczka aż się długi weekend skończy :x bo wet niedostępny :x :x :x

Karolcia i Dziki

 
Posty: 128
Od: Pt lut 22, 2013 19:31

Post » Śro kwi 24, 2013 17:47 Re: Wątek cukrzycowy IX

Dziewczny kurcze komp mi dzis się zbuntował i uciekła mi zapisana stronka tam gdzie te materiały wrzucone od TINKI pomóżcie odnaleźc gdzie to było, proszę. Bo chciałam dalej postudiować ten materiał. :( :( :( :(

agnesos

 
Posty: 53
Od: Czw kwi 18, 2013 19:52

Post » Śro kwi 24, 2013 17:50 Re: Wątek cukrzycowy IX

Karolcia i Dziki pisze::ok:
Link do apteki pierwszy z góry i przypadkowy :)
Ja kupowałam w tamtym tygodniu taniej, po ok. 16zł.

My mamy w końcu te tabletki zakwaszające siśki, Methiocid. Zaczynamy kurację od jutra. Nie wiem, jak tam nasze pH, bo nie mogę przyłapać Dzikiego w kuwecie :evil: ale wprowadziłam Animonda Struvit na kilka dni, więc powinno być lepiej. Trzymamy dawkę 0,75U. Najgorsze, że musimy poczekać z usunięciem narośli z pyszczka aż się długi weekend skończy :x bo wet niedostępny :x :x :x




fatalnie. :x
dobrze, że mój wet jest 24/7

LeiaSW

 
Posty: 169
Od: Sob mar 02, 2013 14:58
Lokalizacja: Zgierz

Post » Śro kwi 24, 2013 17:51 Re: Wątek cukrzycowy IX

agnesos pisze:Dziewczny kurcze komp mi dzis się zbuntował i uciekła mi zapisana stronka tam gdzie te materiały wrzucone od TINKI pomóżcie odnaleźc gdzie to było, proszę. Bo chciałam dalej postudiować ten materiał. :( :( :( :(



chyba niestety nie wiem, o jakie materiały Ci chodzi... :(

LeiaSW

 
Posty: 169
Od: Sob mar 02, 2013 14:58
Lokalizacja: Zgierz

Post » Śro kwi 24, 2013 18:05 Re: Wątek cukrzycowy IX

Molesław pisze:To macie wesoło :P
U mnie czasami zdarza się Molkowi tyłkiem nie trafić jak robi grubsze, ale wtedy nie ma problemu, bo zdarza się to po południu jak jestem już w domu. On oczywiście chyłkiem z kibelka i tylko po jego zachowaniu widać, że kotek lżejszy. Papier w rękę i do kibelka. Melisa znów czasami za blisko ścianki kuwety stanie i część siuśków spływa po ścianie na podłogę. Kuwetę mam otwartą.

Dziewczyny - cukier wieczorny 147 planuję kropelkę, zamiast kreski, co Wy na to?

Przepraszam Piotrze, że pominęłam cię w zapytaniu.

no tak pominięty wasz rodzynek :cat3:
teraz maciek probuje inne karmy powiem tak smila rybna czyli tuńczyk z wszelakimi dodatkami ble..
gimpet shiny cat ble..
miamor kurczak szynka ryz je :kotek:
teraz zamawiamy
schmusy
bozita
smila drobiowa rybna feee..
catessy miseczki delikatne paszteciki
granata pet
oczywiście mamy jeszcze około setki tacek miamor kurczak szynka jak by były opory
Ostatnio edytowano Śro kwi 24, 2013 18:21 przez piotr2422, łącznie edytowano 2 razy

piotr2422

 
Posty: 170
Od: Śro sty 02, 2013 1:33
Lokalizacja: szczecin

Post » Śro kwi 24, 2013 18:13 Re: Wątek cukrzycowy IX

Ale szybko się poprawiam :twisted:

Molesław

 
Posty: 235
Od: Pon lut 11, 2013 14:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post » Śro kwi 24, 2013 18:33 Re: Wątek cukrzycowy IX

piotr2422 pisze:powiem tak smila rybna czyli tuńczyk z wszelakimi dodatkami ble..


Dziki je, ale Gutek, gdyby umiał, to by nos zatkał palcem i machał łapką wołając "fuuuuuuuuuuuuj!"

Kurczaki pieczone :( Mnie ta GranataPet kusiła, ale dla Dzikiego na miesiąc koszt 150zł :evil: Zamówiłam Bozitę za połowę tego :cry:

Karolcia i Dziki

 
Posty: 128
Od: Pt lut 22, 2013 19:31

Post » Śro kwi 24, 2013 19:01 Re: Wątek cukrzycowy IX

Witam tez jestem ale bez dobrych wieści :cry:
Chiwas ma wyrównany cukier 173-200 daje kropelke insuliny ale nie chce juz sam jesc musze karmic go łyżeczką,leży tylko pod łóżkiem i nie chce wychodzić.Vet mówi że to moze być niestety rak .....

lila13

 
Posty: 25
Od: Wto kwi 02, 2013 9:59
Lokalizacja: katowice

Post » Śro kwi 24, 2013 19:09 Re: Wątek cukrzycowy IX

lila13 pisze:Witam tez jestem ale bez dobrych wieści :cry:
Chiwas ma wyrównany cukier 173-200 daje kropelke insuliny ale nie chce juz sam jesc musze karmic go łyżeczką,leży tylko pod łóżkiem i nie chce wychodzić.Vet mówi że to moze być niestety rak .....
lila13, sprawdzasz regularnie mocz na obecność ketonów? Czy mocz jest pod tym względem czysty? To może też być równie dobrze zapalenie trzustki lub coś innego. Czy Chiwas ma gorączkę? Znam wielu lekarzy wet, którzy w przypadku braku apetytu od razu (bez nawet podstawowych badań) podejrzewają raka 8O

Napisz mi, co wet zrobił, czy były jakieś badania? Skąd jego podejrzenie - rak? Koty cukrzycowe odmawiają jedzenia z różnych powodów.

Pozdrawiam cieplutko
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Śro kwi 24, 2013 19:17 Re: Wątek cukrzycowy IX

Tinka07 pisze:
lila13 pisze:Witam tez jestem ale bez dobrych wieści :cry:
Chiwas ma wyrównany cukier 173-200 daje kropelke insuliny ale nie chce juz sam jesc musze karmic go łyżeczką,leży tylko pod łóżkiem i nie chce wychodzić.Vet mówi że to moze być niestety rak .....
lila13, sprawdzasz regularnie mocz na obecność ketonów? Czy mocz jest pod tym względem czysty? To może też być równie dobrze zapalenie trzustki lub coś innego. Czy Chiwas ma gorączkę? Znam wielu lekarzy wet, którzy w przypadku braku apetytu od razu (bez nawet podstawowych badań) podejrzewają raka 8O

Napisz mi, co wet zrobił, czy były jakieś badania? Skąd jego podejrzenie - rak? Koty cukrzycowe odmawiają jedzenia z różnych powodów.

Pozdrawiam cieplutko
Tinka

Tak badania były robione są dobre nie ma się do czego przyczepić,Chiwas miał wyciek z uszu coś ala osocze bez zapachu bez ropy,potem z pyszczka leciała mu gesta ślina i ciągle sie mył.Dostaje dziennie antybiotyk o szerokim działaniu i krople do uszu i nic żadnej poprawy

lila13

 
Posty: 25
Od: Wto kwi 02, 2013 9:59
Lokalizacja: katowice

Post » Śro kwi 24, 2013 19:17 Re: Wątek cukrzycowy IX

lila13 pisze:Witam tez jestem ale bez dobrych wieści :cry:
Chiwas ma wyrównany cukier 173-200 daje kropelke insuliny ale nie chce juz sam jesc musze karmic go łyżeczką,leży tylko pod łóżkiem i nie chce wychodzić.Vet mówi że to moze być niestety rak .....


łyżeczka może być niewygodna, spróbuj po prostu palcami, a jesli miksujesz "zupkę" to ze strzykawki.
moja przechodzila braki apetytu i wiem, ze na widok łyżki po pewnym czasie wchodziła w mysią dziurę

LeiaSW

 
Posty: 169
Od: Sob mar 02, 2013 14:58
Lokalizacja: Zgierz

Post » Śro kwi 24, 2013 19:18 Re: Wątek cukrzycowy IX

U Molka +2 po kropelce cukier 160, chyba za mało dałam insuliny, chociaż dużo zjadł bozity, to może dlatego taki wynik. Dokroplić, czy nie?

Molesław

 
Posty: 235
Od: Pon lut 11, 2013 14:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post » Śro kwi 24, 2013 19:18 Re: Wątek cukrzycowy IX

Mocz czysty nie wiemy jak mu pomóc ,wet mówi że jedynie tomograf....

lila13

 
Posty: 25
Od: Wto kwi 02, 2013 9:59
Lokalizacja: katowice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości