Wątek cukrzycowy IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon sty 23, 2017 11:13 Re: Wątek cukrzycowy IX

Jedziemy wlasnie na kliniki na usg. Od tygodnia mielismy umowiona wizyte, szczesliwie... a potem na 14.30 do weta...

MorfeuszTyrysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 10
Od: Czw sty 19, 2017 13:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lut 24, 2017 19:02 Re: Wątek cukrzycowy IX

Zaczynam uczyć się o cukrzycy, przyszłam podziękować Tince za wszystkie info tutaj i na forum kotycukrzycowe, tam mnie pani wet od razu wysłała, karma kupiona, leczenie zaczęte.
Tinka, wielkie dzięki!
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.

sibia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8128
Od: Śro gru 07, 2005 17:15
Lokalizacja: Praga Północ (okolice trójkąta bermudzkiego)

Post » Pt lut 24, 2017 20:09 Re: Wątek cukrzycowy IX

Hej Sibia,

cieszę się bardzo z obrotu sprawy, a przede wszystkim z tego, że te pierwsze kroki poszły szybciutko bez żadnych sprzeciwów lub oporów lekarza prowadzącego.
Dzięki, że doceniasz moją/naszą pracę :D

Pozdrawiam ciepło
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Pt lut 24, 2017 21:51 Re: Wątek cukrzycowy IX

Moja ukochana, prawie dziewięcioletnia kotka ma cukrzycę :( Zaznaczam ten wątek i będę porządnie czytała, żeby się dokształcić.

milu

 
Posty: 3882
Od: Nie lis 30, 2008 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lut 24, 2017 22:26 Re: Wątek cukrzycowy IX

Milu,

tu jesteśmy tylko sporadycznie, bo nie pozwolono nam na tym forum na profesjonalne rady na temat prowadzenia cukrzycy u kotów. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz tu: http://www.kotycukrzycowe.pl

Pozdrawiam
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Sob lut 25, 2017 11:45 Re: Wątek cukrzycowy IX

Dziękuję, będę czytała :) Mam pełne zaufanie do weta, wytłumaczył mi wszystko, leczymy kicię, ale będę się dokształcała :)

milu

 
Posty: 3882
Od: Nie lis 30, 2008 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lut 25, 2017 13:45 Re: Wątek cukrzycowy IX

Tinka07 pisze:Hej Sibia,

cieszę się bardzo z obrotu sprawy, a przede wszystkim z tego, że te pierwsze kroki poszły szybciutko bez żadnych sprzeciwów lub oporów lekarza prowadzącego.
Dzięki, że doceniasz moją/naszą pracę :D

Pozdrawiam ciepło
Tinka


Tinka, pani wet wysłała mnie na Twoje forum :)

Ona wie, że jestem na miau i powiedziała, że jeśli chodzi o dietę, liczenie składu karmy itd. to najlepiej właśnie na spokojnie doczytać w domu.

Jak dobrze mieć wetów z otwartą głową :) I najlepszych w zawodzie.
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.

sibia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8128
Od: Śro gru 07, 2005 17:15
Lokalizacja: Praga Północ (okolice trójkąta bermudzkiego)

Post » Czw mar 23, 2017 20:17 Re: Wątek cukrzycowy IX

Także polecam http://www.kotycukrzycowe.pl/ naprawdę dużo rzetelnej wiedzy.

dogtorzy

 
Posty: 1
Od: Czw mar 23, 2017 17:44

Post » Sob kwi 01, 2017 0:20 Re: Wątek cukrzycowy IX

Od tygodnia mam nowego pupila chorego na cukrzycę, dlatego w kwestii insulinoterapii, żywienia itp. jestem dość świeży. Jednak staram się zapewnić kotu jak najlepsze warunki, opieram aktualnie całą wiedzę z informacji podanych przez schronisko skąd wziąłem kotka, oraz z kliniki weterynaryjnej, gdzie w razie czego jest umawiany.

Moje pytanie brzmi jak wygląda kwestia podawania dodatkowych smakołyków? Co jakiś czas podajemy mu coś jako smakołyk, np. Milky Melody od Vitalcrafta, ewentualnie dajemy łososia wędzonego lub gotowanego (przy okazji, w końcu na własne oczy zobaczyliśmy, że koty naprawdę bardzo uwielbiają ryby, nie sądziłem jednak, że aż tak ;) ). Czy w/w produkty są w porządku? Może znacie jakieś inne jeszcze?

Siper

 
Posty: 2
Od: Czw mar 30, 2017 0:05

Post » Sob kwi 01, 2017 8:08 Re: Wątek cukrzycowy IX

http://www.kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php?f=20&t=103
Przekąski :
http://www.kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php?f=20&t=508

Post wcześniej masz link do strony wszystko wyjaśniającej. Wklejam linki do konkretnych podstron - żebyś nie musiał szukać. Ale warto całą resztę sobie przynajmniej przejrzeć.
Nie wszystkie koty lubią ryby. Nie wszystkie powinny jeść!.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23008
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 09, 2017 20:04 Re: Wątek cukrzycowy IX

No i niestety, it's official :(

Kot czy kotka? – kot
Jak się nazywa? – Walerek
Czy jest wykastrowany? – tak
Ile ma lat? – 11

Kiedy zdiagnozowano cukrzycę? – ok. 2 miesiące temu
Na podstawie jakich badań zdiagnozowano cukrzycę? – krwi (komplet, z fruktozaminą), plus pomiar glukozy w gabinecie, plus badanie moczu paskami. Dodatkowo wyszła nadczynność tarczycy, wprowadzono dietę cukrzycową i leczenie tarczycy Thiafeline a potem Metizolem, po ok. 2 miesiącach tarczyca jest w normie, w badaniu po miesiącu fruktozamina wróciła do normy, dziś w badaniu wyszła wysoka (571) i dodaliśmy insulinę
Czy zrobiono badanie fruktozaminy? / Jaki był wynik? – 09.04.2017 571

Kiedy rozpoczęto insulinoterapię? – 09.04.2017
Jaką insulinę zalecił lekarz przy rozpoczęciu insulinoterapii? – Lantus
Jaką dawkę startową zalecił lekarz? – 1-tzn jedna kreseczka na insulinówce, nie umiem nawet tego nazwać/opisać, aaa, uczę się wszystkiego
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? – dwa razy
Jaką podajesz aktualnie insulinę i jaką dawkę? – j.w.
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? – j.w.
Jakich używasz insulinówek? – dostałam Kruuse, 50 chyba
Czy mierzysz u kota cukier glukometrem? – jeszcze nie
Jeśli tak, to jakim? – pomocy
Jak często robisz pomiary glukometrem? –
Jaki jest aktualny poziom glukozy we krwi? –
Czy monitorujesz mocz Twojego kota na obecność ketonów? – tak

Czy kot dostaje lub dostawał sterydy? – nie
Czy robione były badania tarczycy (test T4)? / Jaki był wynik? – nadczynność, obecnie w normie
Czy występuje u Twego kota neuropatia (osłabienie kończyn, chwiejny chód)? – nie

Ile ważył Twój kot przed diagnozą? – 8300
Ile ważył, gdy zdiagnozowano cukrzycę? – 8300
Ile waży teraz? – 7900, odchudzamy, totalna redukcja suchego, zupelnie inna dieta, przestał też jeść jak wściekły gdy się tarczyca uspokoiła
Jaką podajesz karmę? – cukrzycową i zwykłą zalecaną przez Tinkę07 na forum, teraz musimy iść w kierunku cukrzycowo-nerkowej, sprawdziłam, ponieważ jedziemy głównie na animondzie to ona jest też dla PNN, zostaje jak jest
Mniej więcej ile podajesz karmy i w jakich odstępach czasowych w ciągu dnia? – o 7 i o 19 ok. 2/3 tacki plus drobiazgi w ciągu dnia ok. 17
Czy karmisz przed podaniem insuliny, czy po? – nakarmiłam po, nie wiem czy dobrze
Jakiej konsystencji i jakiego koloru jest stolec? Ciemny i twardy czy raczej jasny i rzadki? – ciemny, twarde

Czy Twój kot choruje też na coś innego? – podrażnione dziąsła (od zawsze), tarczyca nadczynność, po lekach i diecie podniosły się wskaźniki nerkowe, dziś wyszło nadciśnienie
(np. astma, niewydolność nerek, schorzenia trzustki, schorzenia wątroby, problemy dermatologiczne, choroby serca, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, FIV, FeLV, zapalenie dziąseł itd.)
W jakim stanie jest uzębienie? – zaczerwienione dziąsła, ale zęby ok. i kamień niewielki
Czy podajesz jakieś inne leki oprócz insuliny? Jeśli tak, to jakie? – metizol i dziś doszedł lek na nadciśnienie

W czym moglibyśmy Ci pomóc? Opisz swój problem:
Porada w sprawie glukometru, gdzie i jaki. Czy mogę dawać kocie mleko? Bo lubi. Jak nauczyć przychodzenia na pomiar i czekania na zastrzyk, słyszałam o takich cudach ale jak to zrobić. Ogólnie, szok i panika, oswajam temat.
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.

sibia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8128
Od: Śro gru 07, 2005 17:15
Lokalizacja: Praga Północ (okolice trójkąta bermudzkiego)

Post » Pon kwi 10, 2017 8:37 Re: Wątek cukrzycowy IX

Dziewczyny napiszą. I pewnie - jak zwykle - skierują na kotycukrzycowe.pl :mrgreen:
Ja tylko jedno - nie ucz kota niczego. Jak się ogarnie to sam się nauczy. Albo nie. Morelę łapałam - ona słabo ucieka - wsadzałam na stół, bo mi tak łatwiej niż w przysiadzie. W pewnym momencie sama zaczęła wskakiwać na stałe miejsce. Czasem od razu jak wyciągam sprzęt, czasem namawiana chwilę. Prawie za każdym razem. To rano. Wieczorem natomiast zwykle gdzieś śpi/leży - fotel, krzesło - i po prostu do niej podchodzę.
Mam najnormalniejszy glukometr , wzięty w aptece. Sprawdza sie b. dobrze. Po dwóch latach wymieniłam baterię.
http://www.mojacukrzyca.org/?a=text&id=1635
Jest leciutki.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23008
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon kwi 10, 2017 15:59 Re: Wątek cukrzycowy IX

Sibia Twoje konto na kotycukrzycowe.pl jest już aktywne :)
Wszelkie problemy z aktywacją nowego bądź deaktywowanego konta lub inne prosimy kierować tutaj :arrow: koty.cukrzycowe@onet.eu :)
Aktualny adres forum to http://www.kotycukrzycowe.pl
ADRES NIEAKTYWNY http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/ - prosimy się nie logować/prosić o aktywację

Inez87

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Od: Wto cze 11, 2013 13:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon kwi 10, 2017 16:00 Re: Wątek cukrzycowy IX

dzięki :)
idę czytać :)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.

sibia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8128
Od: Śro gru 07, 2005 17:15
Lokalizacja: Praga Północ (okolice trójkąta bermudzkiego)

Post » Pon kwi 10, 2017 16:08 Re: Wątek cukrzycowy IX

Owocnej lektury i jak najmniej stresu :)
Wszelkie problemy z aktywacją nowego bądź deaktywowanego konta lub inne prosimy kierować tutaj :arrow: koty.cukrzycowe@onet.eu :)
Aktualny adres forum to http://www.kotycukrzycowe.pl
ADRES NIEAKTYWNY http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/ - prosimy się nie logować/prosić o aktywację

Inez87

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Od: Wto cze 11, 2013 13:51
Lokalizacja: Katowice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Na Kocią Łapę i 132 gości