Wątek cukrzycowy IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto kwi 25, 2017 18:22 Re: Wątek cukrzycowy IX

Zaraz dam Ci namiary na weta co prowadzi na analogach :)

EDIT: To jest Klinika Zwierząt Domowych doktora Andrzeja Pępiaka Oś. Słoneczne ul. Łubiniowa 17, telefony: 91 462 94 50, 91 464 50 58. Weterynarz to Dariusz Kozdraś :)
Wszelkie problemy z aktywacją nowego bądź deaktywowanego konta lub inne prosimy kierować tutaj :arrow: koty.cukrzycowe@onet.eu :)
Aktualny adres forum to http://www.kotycukrzycowe.pl
ADRES NIEAKTYWNY http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/ - prosimy się nie logować/prosić o aktywację

Inez87

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Od: Wto cze 11, 2013 13:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto kwi 25, 2017 18:42 Re: Wątek cukrzycowy IX

Dzięki, przyznam, że nie spodziewałam się akurat tej lecznicy :)

aga23

Avatar użytkownika
 
Posty: 1358
Od: Wto sie 02, 2005 23:41
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto kwi 25, 2017 18:54 Re: Wątek cukrzycowy IX

Nasza moderatorka ze Szczecina tam właśnie ze swoim kotem chodziła, więc adres sprawdzony :kotek: W każdym razie nie będzie problemu z receptą. A do której insuliny się przymierzasz?
Wszelkie problemy z aktywacją nowego bądź deaktywowanego konta lub inne prosimy kierować tutaj :arrow: koty.cukrzycowe@onet.eu :)
Aktualny adres forum to http://www.kotycukrzycowe.pl
ADRES NIEAKTYWNY http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/ - prosimy się nie logować/prosić o aktywację

Inez87

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Od: Wto cze 11, 2013 13:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto kwi 25, 2017 22:50 Re: Wątek cukrzycowy IX

Jeszcze nie wiem, bo im więcej czytam, tym większy mętlik w głowie :( Do jednej z dwóch ;)

aga23

Avatar użytkownika
 
Posty: 1358
Od: Wto sie 02, 2005 23:41
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw kwi 27, 2017 12:46 Re: Wątek cukrzycowy IX

Ok, jestem po konsultacji z poleconym wetem. Okazuje się, że musimy jeszcze zbadać tarczycę (podniesione parametry wątrobowe) i ponownie zrobić badanie krwi (rozszerzone). No i jest problem, bo przytrafił nam się długi weekend. Krew badają na miejscu, tarczycę -jak wiadomo- już nie. Zatem musimy czekać cały tydzień i w czwartek z samego rana uderzamy na badania. Nie wiem,czy przez ten czas podawać jej caninsulin, czy lepiej poczekać do wyników i konkretnej diagnozy. Nie ma wilczego apetytu ani nadmiernego pragnienia.
Wiem natomiast,że moje koty (sztuk 8 ) usiłują zrujnować mnie finansowo i chorują jednoczenie.Chyba muszę się udać na pchli targ :(

aga23

Avatar użytkownika
 
Posty: 1358
Od: Wto sie 02, 2005 23:41
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw kwi 27, 2017 13:06 Re: Wątek cukrzycowy IX

Ale przecież insulinę możesz podawać niezależnie od innych wyników [tarczyca itp.], po poomiarze cukru ofc . Tylko raczej nie canisulinę. Nie dostałaś recepty na którąś z tych ludzkich ? 8O
Moja Morela ma nadczynność tarczycy [badanie krwi kompletne było w jeden dzień, z wysyłaniem do labu] - bierze Metizol
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22907
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 27, 2017 13:18 Re: Wątek cukrzycowy IX

No właśnie nie dostałam :(
Miałam już kota tarczycowego i u nas zawsze wyniki były w ciągu kilku dni. Większość z naszych lecznic korzysta z usług dwóch labów -niemieckiego i polskiego . W polskim szybciej i taniej, ale najpierw musi to dowieźć kurier( nie pamiętam do jakiego miasta).

aga23

Avatar użytkownika
 
Posty: 1358
Od: Wto sie 02, 2005 23:41
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw kwi 27, 2017 13:39 Re: Wątek cukrzycowy IX

Ale dlaczego? Wet nie chciał dać, czy zapomniałaś sie upomnieć?
Zresztą nieważne - może , jeśli możesz, pojedź? Glukometr masz już? Bo bez.. to wiesz.. kicha :wink:

U nas jakoś łatwiej z tymi badaniami - weci robią, zamawiają kuriera, po poł. są wyniki na kompie. Ale wszystko jest we Wro.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22907
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 27, 2017 13:48 Re: Wątek cukrzycowy IX

Mam glukometr, mierzę. O insulinie oczywiście rozmawiałam, ale otrzymałam informację,że leczenie (Levemirem) zostanie wdrożone po badaniach. Na moje pytanie, czy w takim razie przez ten czas mam kotu podawać caninsulin otrzymałam odpowiedź, że w sumie nie muszę jeśli kot nie ma nadmiernego pragnienia. Ręce opadają. Ja chciałam tylko receptę- żeby tam dotrzeć musiałam przejechać przez całe miasto...

aga23

Avatar użytkownika
 
Posty: 1358
Od: Wto sie 02, 2005 23:41
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw kwi 27, 2017 19:24 Re: Wątek cukrzycowy IX

aga23 pisze:Mam glukometr, mierzę. O insulinie oczywiście rozmawiałam, ale otrzymałam informację,że leczenie (Levemirem) zostanie wdrożone po badaniach. Na moje pytanie, czy w takim razie przez ten czas mam kotu podawać caninsulin otrzymałam odpowiedź, że w sumie nie muszę jeśli kot nie ma nadmiernego pragnienia. Ręce opadają. Ja chciałam tylko receptę- żeby tam dotrzeć musiałam przejechać przez całe miasto...

W takim razie zaopatrz się na razie w paski do badania ketonów w moczu i kontroluj mocz na ich obecność. Paski kupisz w aptece - koszt to kilkanaście złotych.

A po co Ci takie paski są na wszelki wpadek potrzebne, poczytaj tu: http://www.kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php?f=14&t=9

Pozdrawiam ciepło
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Czw kwi 27, 2017 21:03 Re: Wątek cukrzycowy IX

Tinka07 pisze:W takim razie zaopatrz się na razie w paski do badania ketonów w moczu i kontroluj mocz na ich obecność. Paski kupisz w aptece - koszt to kilkanaście złotych.

A po co Ci takie paski są na wszelki wpadek potrzebne, poczytaj tu: http://www.kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php?f=14&t=9



Jasne, jutro kupię. Od dwóch dni wertuję kotycukrzycowe i głowa mi pęka od nadmiaru informacji :)
Najbardziej martwi mnie to, że kota ma glukozę trochę powyżej 300mg/dl a ja jej nic nie podaję :(

aga23

Avatar użytkownika
 
Posty: 1358
Od: Wto sie 02, 2005 23:41
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob maja 27, 2017 19:38 Re: Wątek cukrzycowy IX

Tak dla porządku, przeżyliśmy krzywą cukrową, przeżyliśmy usunięcie 4 zębów, stabilizujemy. Kot na diecie schudł pół kilo, choć to chyba przede wszystkim efekt tego, że już tak nie pije desperacko. Ale 7800 nadal waży, co jak na kota z nadczynnością tarczycy i cukrzycą wzbudza zdziwienie.
To, co jest wielką radością to że kompletnie się inaczej zachowuje. Ożywiony, znowu wysokopienny, ciekawski, co dziwne - nie ma za złe zabiegów i zastrzyków, przeciwnie, zrobił się przylepą.
To, co brałam za zmiany związane z wiekiem było efektem cukrzycy.
Eh, biedny się męczył, zanim zajarzyłam, że coś nie jest dobrze.
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.

sibia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8128
Od: Śro gru 07, 2005 17:15
Lokalizacja: Praga Północ (okolice trójkąta bermudzkiego)

Post » Śro cze 28, 2017 18:16 Re: Wątek cukrzycowy IX

Cześć wszystkim,

Chciałabym zapytać, czy jest na sali osoba z Wrocławia, która ma do odsprzedania ( ewentualnie potrzebuje i chciałaby się złożyć :)) insulinę Lantus ( na razie potrzebuję jedną fiolkę 3 ml). Jest mi potrzebna najpóźniej na piątek, dlatego szukam osoby z Wrocławia.

Pomocy moi Drodzy!

Pozdrawiam
Anuszka

Freyka_cukrzyca

 
Posty: 3
Od: Śro cze 28, 2017 18:05

Post » Śro cze 28, 2017 20:22 Re: Wątek cukrzycowy IX

Wstawię Twoją wiadomość do nas na kotycukrzycowe.pl :) Tam większy ruch w temacie cukrzycy. I serdecznie zapraszamy :)
Wszelkie problemy z aktywacją nowego bądź deaktywowanego konta lub inne prosimy kierować tutaj :arrow: koty.cukrzycowe@onet.eu :)
Aktualny adres forum to http://www.kotycukrzycowe.pl
ADRES NIEAKTYWNY http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/ - prosimy się nie logować/prosić o aktywację

Inez87

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Od: Wto cze 11, 2013 13:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro cze 28, 2017 21:12 Re: Wątek cukrzycowy IX

Dziś kupiłam właśnie Lantusa w aptece diabetologicznej we Wro. Jedną ampułkę na receptę od weta.
Tam nie ma problemu z kupieniem jednej, trzeba tylko - jak zawsze - mieć receptę.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22907
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości