Wątek cukrzycowy IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro sie 14, 2019 14:31 Re: Wątek cukrzycowy IX

Doczytałam sobie o karmieniu... teraz już wiem nieco więcej.. zajęłam się teraz leczeniem uszu, żeby nie były tak bardzo uszy skute i żeby nie miał zrostów... zainteresowała mnie metoda Krochmalu... chciałabym to wypróbować, ale jak skończę maść, którą w strzykawce dała mi p. vet....

anna55

 
Posty: 10
Od: Nie sie 11, 2019 21:39

Post » Śro sie 14, 2019 19:04 Re: Wątek cukrzycowy IX

Wszystko w swoim czasie.
Widzxe juz twe posty na tamtym forum, to cie dziewczyny szybko naucza tego, co wiedziec musisz.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 14, 2019 19:17 Re: Wątek cukrzycowy IX

Też się ciesz... mógłbyś mi wprowadzić dzienniczek na tamto forum? dla mnie to czarna magia...

anna55

 
Posty: 10
Od: Nie sie 11, 2019 21:39

Post » Śro sie 14, 2019 20:40 Re: Wątek cukrzycowy IX

Wiesz, dzis ja sam nie wiem jak to zrobilem :) Poza tym gdym to ja zrobil, to zdaje sie tylko ja moglbym tam wpisywac dane, bo to jest przypisane do danego konta.
Ale generalnie z tego co pamietam to bylo proste.
Poki nie ogarniesz mozesz po prostu wpisywac na forum pomiary z danego dnia, ale szybko ogarniesz. Wszyscy dali rade, to ty tez.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sie 16, 2019 7:11 Re: Wątek cukrzycowy IX

Dzięki... zobaczę jak mi to wyjdzie... masz rację... wszytko w swoim czasie :)

anna55

 
Posty: 10
Od: Nie sie 11, 2019 21:39

Post » Wto paź 22, 2019 16:00 Re: Wątek cukrzycowy IX

Kot czy kotka? – kot
Jak się nazywa? –Lotek
Czy jest wykastrowany? –tak
Ile ma lat? –11

Kiedy zdiagnozowano cukrzycę? – 2 miesiace temu
Na podstawie jakich badań zdiagnozowano cukrzycę? –badania krwi, furkotzamina
Czy zrobiono badanie fruktozaminy? / Jaki był wynik? –wysoki, nie pamietam uzupelnie

Kiedy rozpoczęto insulinoterapię? –2 miesiace temu
Jaką insulinę zalecił lekarz przy rozpoczęciu insulinoterapii? –canininsuline
Jaką dawkę startową zalecił lekarz? –2 jednostki
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? – 2 razy dziennie
Jaką podajesz aktualnie insulinę i jaką dawkę? –tak samo
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? –j.w.
Jakich używasz insulinówek? –
Czy mierzysz u kota cukier glukometrem? –nie
Jeśli tak, to jakim? –
Jak często robisz pomiary glukometrem? –
Jaki jest aktualny poziom glukozy we krwi? –wyniki sa dobre
Czy monitorujesz mocz Twojego kota na obecność ketonów? –nie

Czy kot dostaje lub dostawał sterydy? –nie
Czy robione były badania tarczycy (test T4)? / Jaki był wynik? –nie
Czy występuje u Twego kota neuropatia (osłabienie kończyn, chwiejny chód)? –wystapil 2 dni temu

Ile ważył Twój kot przed diagnozą? – 6 kg
Ile ważył, gdy zdiagnozowano cukrzycę? – podobnie
Ile waży teraz? – tez 6 kg poki co
Jaką podajesz karmę? – surowe mieso, watrobka, wolowina, troche suchych, roche puszek dla diabteykow
Mniej więcej ile podajesz karmy i w jakich odstępach czasowych w ciągu dnia? - suche ma na pewno do 3 razy dziennie dosypywane , watrobka 3 razy dziennie
Czy karmisz przed podaniem insuliny, czy po? –przed podaniem
Jakiej konsystencji i jakiego koloru jest stolec? Ciemny i twardy czy raczej jasny i rzadki? -trudno powiedziec -kot wychodny

Czy Twój kot choruje też na coś innego? –nie
(np. astma, niewydolność nerek, schorzenia trzustki, schorzenia wątroby, problemy dermatologiczne, choroby serca, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, FIV, FeLV, zapalenie dziąseł itd.)
W jakim stanie jest uzębienie? –dobre
Czy podajesz jakieś inne leki oprócz insuliny? Jeśli tak, to jakie? –nie, zadnych

W czym moglibyśmy Ci pomóc? Opisz swój problem:
cukrzyca wydaje sie cofac, mial robione badania krwi tydzien temu i mial siwetne wyniki, ale dwa dni temu mial objawy hipoglikemii, w ogole ostatnio mniej je, nie chce juz jesc miesa surowego, puszki tez tak srednio, wiecej je suchych;
przerazila mnie ta hipoglikemia bo on je mniej, ale to nie jest wychudzony kot (wstal po spaniu przedpoludniowym czyli po 1. dawce insuliny, zaczal sie zataczac, plakac glosno jakby cos go bolalo, wygladal jak po narkozie)
w momencie jak go sie chcialo wziac do weterynarza chyba ze stresu dostal energii i mu to przeszlo, zjadl cos potem;
martwi mnie ten nagly spadek, czy nalezy mu zmniejszyc dawke insuliny? co robic wtakim przypadku? nie chce zeby to sie powtorzylo:/


pozdrawiam

Izulka657

 
Posty: 1
Od: Wto paź 22, 2019 15:46

Post » Śro paź 23, 2019 7:46 Re: Wątek cukrzycowy IX

Kurczę, nie badasz kota glukometrem i walisz 2 jednsotki w ciemno? To JEST proszenie sie o klopoty i jak widac je masz. Podstawa to 2x dziennie pomiar i dostosowanie dawek do uzyskanych wynikow. Generalnie 2 jednostki insuliny (i to caninsuliny, ktorej sie obecnie kotom nie zaleca) na poczatek to kiepski pomysl. Zdecydowanie zmien weta na bardziej ogarnietego, kup glukometr a na razie zmniejsz dawke. Zastrzyki pewnie robisz penem a nie strzykawka, wiec ze skokiem o 1 jednostke, a to BARDZO duzo... A Kotom zastrzylki robi sie specjalnymi insulinowkami, gdzie mozna dawke regulowac z precyzja do 0,1 jednostki...

Zajrzyj na forum dla kotow cukrzycowych, link masz gdzies w tym watku , pare postow wyzej, a tam cie we wszystkim przeszkola. Ito szybko, poki kot jeszcze jest na chodzie... Ewidetnie dostaje za duza dawke insuliny, a to moze doprowadzic go do spiaczki i smierci.

BADANIA POZIOMU CUKRU WE KRWI TO PODSTAWA!

A jesli mial "swietne wyniki" to dlaczego wet nie nakazal zmniejszenia dawki, u diabla?! :strach:
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 22, 2019 23:41 Re: Wątek cukrzycowy IX

Podpytam.
Mam nie mojego kota cukrzyka. Czy insulinę na wstępie można podawać raz dziennie ? Wynik kosmos, ale muszę jakoś rozwiązać sprawę jej mieszkania i docelowej opieki.
Na tę chwilę 2x jest praktycznie bez szans.
A może jest jakiś tabletkowy zamiennik ? Coś oprócz strzykawki ?

Chikita

 
Posty: 6437
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Sob lis 23, 2019 7:32 Re: Wątek cukrzycowy IX

Lepiej raz jak wcale ale kot metabolizuje insuline w 12 godzin i tego nie przeskoczysz.
Nie ma zamiennikow, wszelkie tabletki sie nie sprawdzaja.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lis 23, 2019 18:10 Re: Wątek cukrzycowy IX

Tak myślałam, chciałam potwierdzić słowa vetki....
Miesiąc temu fruktaminozę miała na poziomie 569,0, po miesiącu na diecie dla diabetyków spadło do 558.2. Mogę to uznać za sukces ? Nie dostawała żadnych supli, żadnych leków. Pierwsza próba to była zmiana diety.
Czy zapalenia pęcherza to też jest przypadłość cukrzyków ? Przy badaniu wyszedł lekki stan zapalny i podobno to norma w takich przypadkach (średnio mi się chce w to wierzyć).

Chikita

 
Posty: 6437
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Sob lis 23, 2019 22:07 Re: Wątek cukrzycowy IX

Coz, jak jest mniej niz bylo, to zawsze jakis sukces, choc zmiana raczej kosmetyczna... ale zawsze lepiej, ze w dobra strone idzie. U mnie przez poltora roku bylo tak miedzy 550 i 580, dopiero od wiosny tego roku nagle zaczelo ladnie spadac i teraz jest 362, a byl moment ze nawet bylo 342.
Z zapaleniem pecherza to nie wiem, raczej zapalenie trzustki sie przyplatuje przy cukrzycy niz pecherza. Ale to mowie z wlasnego (tzn. z wlasnym kotem) doswiadczenia.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie lis 24, 2019 15:58 Re: Wątek cukrzycowy IX

Chikita pisze:Tak myślałam, chciałam potwierdzić słowa vetki....
Miesiąc temu fruktaminozę miała na poziomie 569,0, po miesiącu na diecie dla diabetyków spadło do 558.2. Mogę to uznać za sukces ? Nie dostawała żadnych supli, żadnych leków. Pierwsza próba to była zmiana diety.
Czy zapalenia pęcherza to też jest przypadłość cukrzyków ? Przy badaniu wyszedł lekki stan zapalny i podobno to norma w takich przypadkach (średnio mi się chce w to wierzyć).


Co to za dieta dla diabetyków?
Najlepsze cukry są na karmie mokrej i nie musi być oznaczona jako 'diabetic', może to być np. Animonda, Bozita... Pełen spis karm znajdziesz na forum kotycukrzycowe. Jeśli jest stan zapalny w pęcherzu to trzeba go leczyć, bo będzie utrudniać normalizację cukrów.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pon lis 25, 2019 17:51 Re: Wątek cukrzycowy IX

Yocia psztety diabetics /weight. To wyszło tak nagle, że nie miałam kiedy myśleć i szukać karm wiec poszłam po najprostszej linii :oops:
Kotka wcina mokre, obecnie Animonda Integra na przemian z Kattovitem. Praktycznie zamówiłam wszystkie z zoo+ jakie były diabietics /weight i te je najchętniej. Gdzieś wyczytałam, że cukrzyki muszą jeść wiec od razu hurtem kilka rodzai. Nie wzięłam tylko pod uwagę, że kotka sprzątnie wszystko co się da.
W sobotę powinnam mieć więcej czasu więc dokładnie się wczytam. Nie tylko w karmy, ale i całą opiekę. Nie znam zupełnie tematu więc moja wiedza na ten temat jest naprawdę zerowa. Chrupek dostaje mało- obecnie dostaje Animonda Integra, ale jolabuk podrzuciła mi już z mniejszą ilością węglowodanów więc na pewno zmienimy.
Zapalenie jest jak najbardziej leczone.

Chikita

 
Posty: 6437
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto gru 03, 2019 19:30 Re: Wątek cukrzycowy IX

Podpytam o jeszcze jedną rzecz. Mamy niby to zapalenie pęcherza- po 7 dniach podawania 2x dziennie został przedłużony bez robienia posiewu (bez komentarza, na samą myśl o tym podnosi mi się ciśnienie)... na własną rękę go tutaj odstawiłam, bo kocie przestało jeść. Kiedy przyjdą wyniki posiewu i będzie jasność wrócimy, ale na inny. Do rzeczy. Vetka mówi, że w trakcie podawania antybiotyku nie można sprawdzać glukozy glukometrem. Dopiero po skończeniu, a i to po tygodniu podawania insuliny. Dla mnie wydaje się to niedorzeczne, bo co ma zbadanie cukru z antybiotykiem i podawaniem insuliny ?
Coś tam tłumaczyła, że jak teraz będziemy ten cukier badać to nie da się określić krzywej cukrowej. Totalnie tego nie rozumiem czemu nie można go sprawdzać teraz, chociażby po to aby kota przyzwyczajać i samemu nabierać praktyki.

Chikita

 
Posty: 6437
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro gru 04, 2019 8:53 Re: Wątek cukrzycowy IX

jakas brednia. Badanie glukometrem to podstawa. Owszem, choroby rozmaite moga podbijac poziom cukru, ale tak czy siak badac trzeba.

PS Rozwaz zmiane weta, bo ten aktualny to cos dziwne ma metody i poglady.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości