Wątek cukrzycowy IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro lut 21, 2018 11:27 Re: Wątek cukrzycowy IX

1. Kot czy kotka - kot
2. Imię - Murzynek
3. Ile ma lat - w tym roku 7
4. Ile waży - 4.1 kg. Waga przed - 6 kg
5. Za gruby/chudy - za chudy
6. Od kiedy jest cukrzykiem - jest na insulinie od niecałego miesiąca, podejrzenie było już w listopadzie/grudniu
7. Jak jest kontrolowana cukrzyca - pomiar glukometrem, nie możemy opanować cukrzycy :(
8. Czy mierzysz cukier glukometrem - tak, klasycznym z apteki
9. Jaką podajesz insulinę - Lantus Solostar, 100j.m/ml
10. Raz czy dwa razy dziennie - dwa razy dziennie w odstępie 12 godzin
11. Dawka - teraz juz 5 jednostek
12. Aktualny poziom cukru - 470 mg/dl
13. Sterydy u kota - brak
14. Badania tarczycy - w normie
15. Neuropatia - jeszcze się nie pojawiła, był pojedynczy epizod zachwiania i zajęczej stopy
16. Karma - integra diabetes, mięso surowe lub ugotowane, ryby
17. Karma przed czy po insulinie - poranna dawka jedzenia 15 minut po dawce, potem karma "na żądanie"
18. Inne choroby - zapalenie dziąseł, był swierzb ucha
19. Leki - oprocz insuliny brak, maść na dziąsła
20. Wyniki - fruktozamina 420, nerki i reszta w normie.

Problem
Mój kot od zawsze był przytulasem I miziakiem. Kiedy się wyprowadziłam (lipiec 2017), kot stopniowo chudł. W listopadzie był jeszcze w normie, w międzyczasie zaliczył walkę na podwórku, miał dużą ranę, która zagoiła się w tempie rekordowym. Kot nie pił więcej, nie siusiał więcej, tylko chudł. Pod koniec grudnia pojechałam do weterynarza (poważna klinika całodobowa w gdansku, gdzie nie mieli nawet glukometru I stwierdzili, ze kot po prostu tęskni i dlatego schudł 2 kilo). W końcu poszlysmy do innego weta, ktory znowu nie chciał zbadać cukru, skoro nie ma poliurii i polidypsji. Ale poprosiliśmy o oznaczenie cukru, wyszedł 355. Wererynarz oznaczył na czczo morfologię i fruktozaminę, fruktozamina wyszła 420, wyniki w normie. Dostaliśmy insulinę dla zwierząt (canisulina, ale tego nie jestem pewna), na początku miala byc jedna jednostka, ale wyniki praktycznie się nie zmieniły. Cukier cały czas wahał się w okolicach 420- 450. Po kilku dniach i konsultacji z weterynarzem, zmieniliśmy insulinę na ludzką, Lantus Solostar. Zaczęliśmy od 1 dawki, znowu nie było reakcji, przy 3 dawkach spadł cukier do 339 lub 329. Myślałam, że będzie juz poprawa, ale nagle jest pogorszenie. Kot ma cukier 420, 450, 480. Teraz podajemy mu 5 jednostek, ale nie ukrywam, że jestem bezsilna. Kot nie ma mętnego wzroku, je, mruczy, tuli się, śpi ze mną kiedy jestem w domu (nie mogę bo wziąć do siebie, bo mam tam innego kota, którego nie akceptuje Murzyn ze wzajemnością, poza tym studiuję i pracuję i mam bliżej do mieszkania mamy, gdzie jest kot). Krzywą cukrzycową postaram się mu zrobić w sobotę, albo jak się uda mojej mamie to w piątek. Bardzo proszę o pomoc.

noemi93

 
Posty: 1
Od: Śro lut 21, 2018 10:11

Post » Śro lut 21, 2018 14:31 Re: Wątek cukrzycowy IX

na poprzedniej str jest link do nowego forum

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt kwi 13, 2018 9:54 Re: Wątek cukrzycowy IX

matko boska, 4 kg i 5 jednostek insuliny w dawce i cukier 400+_?! Toz ewidentnie kontrregulacja
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4383
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt kwi 13, 2018 10:04 Re: Wątek cukrzycowy IX

morelowa pisze:
Wrocław.
Umarła moja Morelka przedwczoraj.
Oddam kilka strzykawek insulinówek, pen dla niemowląt z podziałką 0,5, garstkę lancetów i pasków do glukometra. Końcówki, tyle ile mi zostało.
Oraz insuliny:
Lantus data ważności 08.2019 [zużyta w jakiejś 1/3]
Levemir data 11.2018 [1/2]
Levemir data 01. 2019 - cała.
Przechowywane oczywiście w lodówce i z oczywistych względów przesyłka nie wchodzi w grę.

Cytuję siebie z wątku 'oddam za darmo'
Do oddania insulina Levemir, bo reszta wstępnie zarezerwowana przez Thorkatt, chyba, że ktoś [w Wro oczywiście] potrzebuje bardziej.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt kwi 13, 2018 17:23 Re: Wątek cukrzycowy IX

:(
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4383
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt cze 29, 2018 21:29 Re: Wątek cukrzycowy IX

W dniu dzisiejszym, omyłkowo, usunęłam dwa nowe konta na http://www.kotycukrzycowe.pl - za co bardzo przepraszam. Jeśli użytkownicy są z http://www.forum.miau.pl lub za pośrednictwem tego forum chcieli do nas trafić to proszę o ponowne wypełnienie formularza aktywacyjnego. Z uwagi na RODO nie będę wymieniać nicków :wink: - można przeczytać komunikat tutaj http://kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php?f=8&t=704
Wszelkie problemy z aktywacją nowego bądź deaktywowanego konta lub inne prosimy kierować tutaj :arrow: koty.cukrzycowe@onet.eu :)
Aktualny adres forum to http://www.kotycukrzycowe.pl
ADRES NIEAKTYWNY http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/ - prosimy się nie logować/prosić o aktywację

Inez87

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Od: Wto cze 11, 2013 13:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw lip 19, 2018 17:23 Re: Wątek cukrzycowy IX

pomimo iż 9 lat temu miałam kotkę z cukrem czuję się teraz bezradna :cry:

Kot czy kotka? – kotka
Jak się nazywa? – Stila
Czy jest wykastrowany? – tak
Ile ma lat? – 9

Kiedy zdiagnozowano cukrzycę? – w lipcu
Na podstawie jakich badań zdiagnozowano cukrzycę? – fruktozamina
Czy zrobiono badanie fruktozaminy? / Jaki był wynik? – 427

Kiedy rozpoczęto insulinoterapię? – 5 dni temu
Jaką insulinę zalecił lekarz przy rozpoczęciu insulinoterapii? – niestety weterynaryjną
Jaką dawkę startową zalecił lekarz? – 3
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? – 1 raz
Jaką podajesz aktualnie insulinę i jaką dawkę? –
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? – 1
Jakich używasz insulinówek? – u40
Czy mierzysz u kota cukier glukometrem? – tak
Jeśli tak, to jakim? –
Jak często robisz pomiary glukometrem? – ostatnio we wtorek
Jaki jest aktualny poziom glukozy we krwi? – było 360
Czy monitorujesz mocz Twojego kota na obecność ketonów? – nie

Czy kot dostaje lub dostawał sterydy? – TAK
Czy robione były badania tarczycy (test T4)? / Jaki był wynik? – nie
Czy występuje u Twego kota neuropatia (osłabienie kończyn, chwiejny chód)? –

Ile ważył Twój kot przed diagnozą? – 4,5
Ile ważył, gdy zdiagnozowano cukrzycę? –?
Ile waży teraz? – nie wiem ale na pewno zbyt mało
Jaką podajesz karmę? – wszystko żeby tylko zjadła
Mniej więcej ile podajesz karmy i w jakich odstępach czasowych w ciągu dnia? -
Czy karmisz przed podaniem insuliny, czy po? – w tym samym czasie
Jakiej konsystencji i jakiego koloru jest stolec? Ciemny i twardy czy raczej jasny i rzadki? - normalny

Czy Twój kot choruje też na coś innego? – niewydolność nerek, zapalenie dziąseł, zapalenie pęcherza - bardzo często, była alergia i narośl w pycholu przy dziąśle raz wycięte ale odrosło, hist. pat. bez komórek nowotworowych, nazwali to hiperplastyczny nabłonek
(np. astma, niewydolność nerek, schorzenia trzustki, schorzenia wątroby, problemy dermatologiczne, choroby serca, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, FIV, FeLV, zapalenie dziąseł itd.)
W jakim stanie jest uzębienie? – średnie
Czy podajesz jakieś inne leki oprócz insuliny? Jeśli tak, to jakie? – teraz tylko azodyl

W czym moglibyśmy Ci pomóc? Opisz swój problem: nie wiem co zrobić żeby kotka jadła, kiedyś to był odkurzacz nawet bez sterydów, jest to kotka taka "depresyjna" i już obecnie weta boi się jak ognia = około godz. 10 tej wchodzi pod łóżko a wychodzi około 18 tej :?

beateczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1545
Od: Nie lut 07, 2010 21:30
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw lip 19, 2018 18:16 Re: Wątek cukrzycowy IX

Wszelkie problemy z aktywacją nowego bądź deaktywowanego konta lub inne prosimy kierować tutaj :arrow: koty.cukrzycowe@onet.eu :)
Aktualny adres forum to http://www.kotycukrzycowe.pl
ADRES NIEAKTYWNY http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/ - prosimy się nie logować/prosić o aktywację

Inez87

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Od: Wto cze 11, 2013 13:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon wrz 03, 2018 21:46 Re: Wątek cukrzycowy IX

Przypomnę tylko, że naszym nowym adresem (powiązanym z mailem koty.cukrzycowe@onet.eu) jest strona http://www.kotycukrzycowe.pl/index.php :) Robię to dlatego, ze jeszcze zdarzają się próby logowania na stary adres http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/, a na maila dostajemy informację "nie mogę się zalogować, czekam na aktywację długo..." i nie wiemy o kogo i o co chodzi ;)

Pozdrawiam :kotek:
Wszelkie problemy z aktywacją nowego bądź deaktywowanego konta lub inne prosimy kierować tutaj :arrow: koty.cukrzycowe@onet.eu :)
Aktualny adres forum to http://www.kotycukrzycowe.pl
ADRES NIEAKTYWNY http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/ - prosimy się nie logować/prosić o aktywację

Inez87

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Od: Wto cze 11, 2013 13:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto wrz 04, 2018 8:25 Re: Wątek cukrzycowy IX

beateczka pisze:pomimo iż 9 lat temu miałam kotkę z cukrem czuję się teraz bezradna :cry:

Jaką insulinę zalecił lekarz przy rozpoczęciu insulinoterapii? – niestety weterynaryjną
Jaką dawkę startową zalecił lekarz? – 3
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? – 1 raz
J

W czym moglibyśmy Ci pomóc? Opisz swój problem: nie wiem co zrobić żeby kotka jadła, kiedyś to był odkurzacz nawet bez sterydów, jest to kotka taka "depresyjna" i już obecnie weta boi się jak ognia = około godz. 10 tej wchodzi pod łóżko a wychodzi około 18 tej :?


Zmień weta, na takiego, który przepisze ludzką insulinę i w sensownej dawce.
Kici możesz podawać KalmVet, który działa antydepresyjnie i uspokajająco, mozna go kupić bez recepty, daje się 1 ampułkę dziennie, a moje koty zlizywały mi z palców jej zawartość, bo bardzo im smakowała (Kropek ma ADHD i nauczył się nawet jeść całą ampułkę (bo jest jadalna), traktuje to jak przysmak). To łagodny lek, na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc.

No i rób sama zastrzyki, odpadnie stres z wyjazdami i wetem - mój Mopik STRASZLIWIE się stresuje wizytami u weta, a zastrzyki i pobieranie krwi w domu traktuje jako coś zupełnie normalnego. Jak odpadnie stres, to i apetyt może wrócic.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4383
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 04, 2018 10:02 Re: Wątek cukrzycowy IX

na szczęście obyło się na kilku zastrzykach i cukier wrócił do normy :D To już drugi raz gdy Stilka wywinęła się cukrzycy a teraz cały czas walczymy z mocznikiem i kreatyniną.

beateczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1545
Od: Nie lut 07, 2010 21:30
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto wrz 04, 2018 10:52 Re: Wątek cukrzycowy IX

No to gratulacje i powodzenia.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4383
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 04, 2018 13:06 Re: Wątek cukrzycowy IX

dziękujemy :201461

beateczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1545
Od: Nie lut 07, 2010 21:30
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt wrz 14, 2018 15:16 Re: Wątek cukrzycowy IX

Dawno mnie w ogóle na miau.pl nie było, ale wracamy z Milutem... w poniedziałek stwierdzono cukrzycę.
Cukier 417 oraz cukier w moczu - ewidentna cukrzyca.
Na razie przeszliśmy na Hills'a w/d oraz dwie jednostki insuliny 2x dziennie w odstępie 12 godzin
Żeby "było weselej" mamy jeszcze nadczynność tarczycy
Dzień dobry. Witajcie.
Obrazek
Obrazek

Ciri

Avatar użytkownika
 
Posty: 2907
Od: Sob gru 11, 2004 12:40
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pt wrz 14, 2018 15:30 Re: Wątek cukrzycowy IX

Witaj w klubie cukierkow. 2 jednostki (mam nadzieje, ze nie Caninsuliny) to widac od razu, ze to "stara szkola" leczenia - obecnie weci zaczynaja od 0.5 jednostki lub 1 jednostki gora, a potem dopiero modyfikuja dawke na podstawie tego, jak kot reaguje na insuline.

Warto zajrzec tutaj: http://www.kotycukrzycowe.pl/posting.ph ... f=17&t=644
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4383
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości