Waga do ważenia kotów

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob kwi 20, 2013 14:48 Waga do ważenia kotów

Czy ktoś z was waży regularnie w domu koty i jaka waga jest najlepsza w tym celu?

Bo muszę jakąś kupić, a kompletnie nie mam pojęcia na co zwracać uwagę.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob kwi 20, 2013 16:12 Re: Waga do ważenia kotów

Zakres. Powinna być do 10 kg.
Powierzchnia szalki. Powinna być tak duża, żeby kot na niej bez trudu stal.
Umocowanie szalki. Nie powinna sie chybotać, ani nie powinna pokazywać różnych wyników w zależności od miejsca rozlożenia ciężaru.
Podzialka. Powinna być co 10-20 g.
Wskazówka. Nie powinna "sie chybotać" jak postawisz kota.

Bardzo dobra jest waga elektroniczna kuchena, ale niestety mają za malą powierzchnię, dorosly kot nie stanie.
Być może nadałaby się waga elektroniczna dla ludzi, ale nie wiem, czy male ciężary zważy tak samo dokladnie jak człowieka, i nie wiem, jaką ma dokadność.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13730
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob kwi 20, 2013 16:14 Re: Waga do ważenia kotów

Wagę elektroniczną dla ludzi mamy, ale działa średnio, w sensie nie za dokładnie.

Kuchenną mam do 4 kg, więc też odpada.

Dzięki za te wskazówki, będę patrzyć pod tym kątem.

Zastanawiam się nad wagą dla niemowląt, ale ponieważ dzieci nie mam, to nie mam też pojęcia, jak takie wagi wyglądają.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob kwi 20, 2013 16:29 Re: Waga do ważenia kotów

W mojej poprzedniej pracy była waga z promocji RC, sprawowała się dosyć dobrze, była to ta waga :
http://www.babymama.pl/Waga-elektronicz ... -p433.html

Znalazłam aukcję uzywanej :
http://allegro.pl/elektroniczna-waga-ni ... 25686.html

Taką samą kupiłam dla swoich kotów i dla córki ;) - też używaną na allegro, za 99zł. Ona nie ma żadnych nakładek i nic się nie chybocze. Co prawda jak byłam z Małą w szpitalu, to mieli tam wagę firmy Seca bodajże, ona ważyła z dokładnością co do 2g chyba, była jeszcze dokładniejsza, ale te wagi już są bardzo drogie.
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Sob kwi 20, 2013 16:36 Re: Waga do ważenia kotów

Dzięki za namiary, wygląda fajnie, będę aukcję obserwować :)

Dokładność do 2 g to już przesada w moim przypadku, ale teraz to mam dokładność tak do 200 g na tej ludzkiej wadze, więc to stanowczo nie wystarczy, żeby stwierdzić, czy kot chudnie, czy jest odwodniony itp.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob kwi 20, 2013 23:11 Re: Waga do ważenia kotów

Ja stosuję stary dobry sposób ważenia kota: najpierw ważę się sama, potem z kotem na rękach. Reszta to arytmetyka. Każda sprawna, precyzyjna (do 100 g) waga jest wtedy OK.
Obrazek

Małgorzata i Toffee

 
Posty: 525
Od: Śro kwi 25, 2012 21:58

Post » Sob kwi 20, 2013 23:54 Re: Waga do ważenia kotów

Małgorzata i Toffee pisze:Ja stosuję stary dobry sposób ważenia kota: najpierw ważę się sama, potem z kotem na rękach. Reszta to arytmetyka. Każda sprawna, precyzyjna (do 100 g) waga jest wtedy OK.


U nas to nie działa, nasza elektryczna ma wahania do 200 g, a to za duża niedokładność.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto kwi 30, 2013 21:18 Re: Waga do ważenia kotów

Ja mam wagę elektroniczną dla ludzi - wkładam kocie do kartonu (zawsze tego samego) i ważę. Kocie w kartonie siedzi spokojnie, nawet. Wynik wychodzi zawsze ten sam, więc nie ma wahań, tak sądzę.

sheridan

 
Posty: 1036
Od: Śro wrz 02, 2009 12:58
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości