Kot cukrzyk po insulinie cukier nie spada POMOCY !

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob kwi 20, 2013 18:50 Re: Kot cukrzyk po insulinie cukier nie spada POMOCY !

Dziękuję postaram się to wszystko ogarnąć póki co musze zmienić dietę dla cukrzyka kota, i przeglądnąć te dzienniczki, dziękuję za rady.



Jak to czytam to się boję że nie dam rady, te dzienniczki to dla mnie magia, co to te PRE domyślam się ze badanie cukru, ale kiedy powinno się mierzyć... buuu strach mnie ogarnął...

LANTUS Solostar tak w penie, weterynarz kazał mi podawać raz dziennie 4 jednostki, dla 5 kg kota, (zmniejszyłam dziś na 2 jednostki (poczekam z 2 tyg czy coś ruszy i będę stopniowo zwiększać a nie tak drastycznie jak wetrynarz kazał), dalej zapisuje przed podaniem insuliny poziom cukru i 2 godz po, ale spadek minimalny albo zerowy) kotka sterylizowana, ale jak zaczynają się u niej problemy z SUK to widać że mniej sika po ilości siuśków w kuwecie bo zawsze są duuuże kule, ale od kąd je ROYAL S/O high dilution te problemy zniknęły, a pojawiła się cukrzyca, choć kot się bawi po zachowaniu nic mu nie dolega, mruczy jak wariat ale te wyniki cukru są wysokie, nie ma wahań kiedy bym nie zmierzyła trzyma się w granicach 400 mg/dl, po weekendzie będę mieć juz Royal diabetic saszetki więc zacznę jej podawać i sprawdze czy cukier coś ruszy w dół, jeśli chodzi o jedzenie nie dawkuje jej specjalnie sucha karma stoi na stole (bez niej kotka się domaga wręcz miauczy żebym wyciągnęła z szafki!) a mokra kare podaje trovet urinary z małą domieszką Gourmeta dla polepszenia smaku bo inaczej nie zjada próbuję ją w ten sposób oszukać trochę i działa.

Co do badań tylko robiłam morfologie na czczo tak kazał weterynarz i zawiozłam do laboratorium prywatnego, i mocz sprawdziłam. Z tego cukier wyszedł bardzo wysoki, znajdę te wyniki to przepiszę je na wątek o cukrzycy, jeszcze raz dziękuję i proszę o cierpliwość dla laika takiego jak JA. Będę się starać poprawić.

agnesos

 
Posty: 53
Od: Czw kwi 18, 2013 19:52

Post » Sob kwi 20, 2013 21:26 Re: Kot cukrzyk po insulinie cukier nie spada POMOCY !

agnesos, widzę, że przeniosłaś się na cukrzycowy wątek - słusznie. Tam pogadamy.
Obrazek

Małgorzata i Toffee

 
Posty: 525
Od: Śro kwi 25, 2012 21:58

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości