Jak dawkować alusal?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob mar 23, 2013 9:50 Jak dawkować alusal?

Witam,
Pestka zjadła ipaktine, chcemy spróbować alusalu. Jakie jest jego dawkowanie? Mój wet napisze receptę, ale zna tylko ipaktine, więc potrzebuję na cito dawkowania i info, który kupić.
Przejrzałam forum "po łebkach", ale dawkowania nie mogę znależć a sprawa pilna- dziś kończy się ipaktine
ObrazekObrazekObrazek

Monikaa

 
Posty: 394
Od: Sob lut 18, 2012 19:28
Lokalizacja: Prabuty

Post » Sob mar 23, 2013 16:02 Re: Jak dawkować alusal?

Alusal dostępny jest bez recepty. Kot powinien dostawać taki, który jest do rozgryzania (wariant do ssania się nie nadaje).

Dokładnie chodzi o ten preparat:

http://www.doz.pl/apteka/p5397-Alusal_t ... _mg_30_szt

Edyta i Sebastian pisze:Osobiście zawsze polecam Alusal. I nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że działa powoli. Większość opinii o "nieskuteczności" tego preparatu wynika wg mnie ze zbyt małej zastosowanej dawki. Dodatkowo dobre rezultaty osiąga się umiejętnie modyfikując dawkę.
Dawkę Alusalu dobiera się biorąc pod uwagę poziom fosforu i wagę kota. Bardziej precyzyjne byłoby dawkowanie, które obok poziomu fosforu uwzględniałoby ilość i jakość spożywanego pokarmu. Jednak wyliczenie takie byłoby bardzo trudne.

Dawkowanie, z którym najczęściej spotykałam się to:

fosfor na poziomie 6-8 mg/dl - 100mg Alusalu na kg mc
fosfor powyżej 8mg/dl - 200mg Alusalu na kg mc

Dla przypomnienia poziom fosforu u kota z PNN powinien wynosić poniżej 5 mg/dl.

Jednak są przypadki, kiedy w/w dawkowanie jest po prostu niewystarczające i dawkę należy podnieść (czasami bardzo mocno podnieść) i bardzo często stale ją utrzymywać, mimo obniżenia poziomu fosforu we krwi do pożądanych wartości. Tak się dzieje m.in. przy wtórnej nadczynności przytarczyc (pojawiającej się niestety przy PNN), kiedy opanowanie fosforu niskimi dawkami Alusalu nie jest możliwe.
Obrazek
Obrazek

Edyta i Sebastian

 
Posty: 649
Od: Sob paź 28, 2006 21:36
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob mar 23, 2013 19:40 Re: Jak dawkować alusal?

Dziękuje :1luvu:
Dostałam małą ipaktine ze free, ale jak tylko skończę opakowanie, próbujemy alusalu :D
ObrazekObrazekObrazek

Monikaa

 
Posty: 394
Od: Sob lut 18, 2012 19:28
Lokalizacja: Prabuty




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 146 gości