Metoda-insulina wg potrzeb-po angielsku?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon sty 14, 2013 21:29 Metoda-insulina wg potrzeb-po angielsku?

Cukrzyca u mojego kota zostala zdiagnozowana 3tygodnie temu, niestety mimo to musielismy sie przeprowadzic i zmienic weterynarza. Poziomy glukozy mierzonej w domu sa bardzo wysokie, do tego doszla jeszcze przemijajaca na szczescie juz infekcja. Niestety lekarz doswiadczony w dziedzinie cukrzycy u kotow jest trudno uchwytny i zdaje sie(poza zrobieniem kosztownych badan) miec mojego kota w nosie, natomiast pani doktor z lokalnego gabinetu weterynaryjnego co prawda przyznaje, iz jej doswiadczenie nie jest w tej dziedzinie rozlegle ale wyraza chec pomocy i zainteresowanie.
Sama znalazlam duzo przydatnych informacji na tym forum, chcialam sie niektorymi z nich podzielic z pania weterynarz, dlatego chcialam spytac o jakies materialy na temat metody okreslonej jako "dawkowanie insuliny wedle potrzeb" po angielsku. Rozumiem, ze jest to tlumaczenie z niemieckiego ale moze jakies anglojezyczne publikacje na ten temat mialy miejsce?
Z gory dziekuje za odpowiedz

Pinkul

 
Posty: 4
Od: Pon sty 14, 2013 15:29
Lokalizacja: Tel aviv

Post » Wto sty 15, 2013 18:45 Re: Metoda-insulina wg potrzeb-po angielsku?

Angielskojęzyczne publikacje opisują tylko tight regulation, ale to niezupełnie to samo, co podawanie insuliny wg potrzeb. W tight regulation dąży się do wyników fizjologicznych, co może być dosyć niebezpieczne, gdy zajmuje się tą metodą niedoświadczony lekarz wet i zupełnie niedoświadczony właściciel.

Metoda wg potrzeb nie jest tak radykalna. Opracowali ją moi lekarze wet. z Monachium i stosują ją z pokaźnymi sukcesami od wielu lat. Nie wiem, czy opublikowali tę metodę po angielsku.

Jeśli potrzebujesz pomocy w prowadzeniu swojego kota, zajrzyj do nas do wątku cukrzycowego.

Pozdrawiam ciepło
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Śro sty 16, 2013 18:54 Re: Metoda-insulina wg potrzeb-po angielsku?

Dziekuje za odpowiedz
Zarowno cukrzyca jak i korzystanie z forum to dla mnie nowosc ;)

Pinkul

 
Posty: 4
Od: Pon sty 14, 2013 15:29
Lokalizacja: Tel aviv




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 125 gości