Wątek cukrzycowy VIII

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon kwi 22, 2013 21:30 Re: Wątek cukrzycowy VIII

Molesław pisze:
Tinka07 pisze:Molesław, ja bym przy wyniku lekko powyżej 150 mg/dl podała 0,25 jedn. Trudno na razie to wyczuć, ale mam wrażenie, że od ponad 150 do ok. 200 mg/dl powinno wystarczyć 0,25 jedn. (przy karmie bez Felixa). Powyżej 200 do 300 próbowałabym podać nieco mniej niż 0,5 jedn.

Tinka

do Mamrot
Rano dałam 0,25 jedn. zgodnie z powyższym, teraz Pre wyniósł 144 więc dostał 0,1 jedn.
Po porannym marudzeniu z jedzeniem, teraz już nie wybrzydza, zjadł już 120 i jeszcze będzie dokładka. Bardzo smakuje mu bozita z kurczakiem w galaretce

super.

Mamrot

 
Posty: 2549
Od: Pon wrz 21, 2009 12:38

Post » Pon kwi 22, 2013 21:34 Re: Wątek cukrzycowy VIII

Dzięki. Stosowałyśmy już preparaty z chlorheksydyną, ale możemy spróbować. Czy dentisept albo Stomodine mają jakiś zapach? Moje kocie nie znosi silnych zapachów.
Orozyme miałyśmy przed zabiegiem.

Ja się nabrałam na dr Seidel pasta deo, masakryczny zapach, tak obrzydliwy że nawet mnie odrzucił. A w składzie sama chemia.

sheridan

 
Posty: 1036
Od: Śro wrz 02, 2009 12:58
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon kwi 22, 2013 21:39 Re: Wątek cukrzycowy VIII

sigman pisze:Ja mam najlepsze doświadczenie ze Stomodine Long Period, po tym poprawa ( ale niestety nie wyleczenie ) u kota już po 1 opakowaniu, Jest z chlorheksydyną, ale ma dodatek krokosza. Polecony był przez dobrego weta, podobno leczy nawet plazmocytarne zapalenie dziąseł. Używałam głównie Dentiseptu, Stomodine- zwykły żel, trochę roztworu srebra do przemywania dziąseł, Solcoseryl. Kotka ma problem z dziąsłami od 2 lat i smarowanie regularnie, codziennie też od 2 lat.



Stomodine Long Period czy to jest żel maść zapachowa czy spray ? I jak to stosujesz jęsli mogę prosić o jakies szczegóły moze bym mojej koci kupiła i spróbowała.

agnesos

 
Posty: 53
Od: Czw kwi 18, 2013 19:52

Post » Pon kwi 22, 2013 21:39 Re: Wątek cukrzycowy VIII

sheridan pisze:Dzięki. Stosowałyśmy już preparaty z chlorheksydyną, ale możemy spróbować. Czy dentisept albo Stomodine mają jakiś zapach? Moje kocie nie znosi silnych zapachów.
Orozyme miałyśmy przed zabiegiem.

Ja się nabrałam na dr Seidel pasta deo, masakryczny zapach, tak obrzydliwy że nawet mnie odrzucił. A w składzie sama chemia.

dentisept ma zapach wanilii używam go maciek jak go czuje to spi... :cat3:

piotr2422

 
Posty: 170
Od: Śro sty 02, 2013 1:33
Lokalizacja: szczecin

Post » Pon kwi 22, 2013 21:42 Re: Wątek cukrzycowy VIII

Dentisept jest slabo pachnący, faktycznie wanilią. Szelma uważa, ze lepszy jest do gardła niż na dziąsła :roll:
Orozyme jest fajny do stałej pielęgnacji, ale z ostrzejszymi stanami lepiej sobie radzi dentisept. Oczywiście w b. ostrych stanach też nie wystarczy.
Jest jeszcze żel dla niemowląt Calgel, z lidokainą http://www.doz.pl/leki/p1869-Calgel - używałam doraźnie (i ostrożnie) przy b. bolesnych dziąsłach, takich powodujących niejedzenie. Tym (schłodzonym w lodówce) smarowałam przed jedzeniem, trochę pomagało. To nie leczy, ale jeśli dziąsła b. bolą, to może doraźnie pomóc.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon kwi 22, 2013 21:46 Re: Wątek cukrzycowy VIII

OKI pisze:Dentisept jest slabo pachnący, faktycznie wanilią. Szelma uważa, ze lepszy jest do gardła niż na dziąsła :roll:
Orozyme jest fajny do stałej pielęgnacji, ale z ostrzejszymi stanami lepiej sobie radzi dentisept. Oczywiście w b. ostrych stanach też nie wystarczy.
Jest jeszcze żel dla niemowląt Calgel, z lidokainą http://www.doz.pl/leki/p1869-Calgel - używałam doraźnie (i ostrożnie) przy b. bolesnych dziąsłach, takich powodujących niejedzenie. Tym (schłodzonym w lodówce) smarowałam przed jedzeniem, trochę pomagało. To nie leczy, ale jeśli dziąsła b. bolą, to może doraźnie pomóc.



Jednak piszecie ze Dentisept jedna z lepszych, to zostane przy niej, tylko zwiększe ilosc smarowania dziąsła, ciagle wylatuje mi z głowy, a raz dziennie to za mało.

agnesos

 
Posty: 53
Od: Czw kwi 18, 2013 19:52

Post » Pon kwi 22, 2013 21:52 Re: Wątek cukrzycowy VIII

Stomodine LP to jest żel mlecznobiały, bez zapachu przykrego przynajmniej dla kota, stosuję 1 raz dziennie, ale można i 2 razy. Nakładam malutką strzykawką tuberkulinówką po 0,5 ml pod policzek zewnętrznie, obustronnie i masuję delikatnie policzki kota. Kicia dobrze toleruje. Akurat po Dentisepcie z wanilią moja kicia się okropnie śliniła.
Na pewno będę zamawiać kolejne opakowanie. Akurat stosowałam ok. miesiąca.

sigman

Avatar użytkownika
 
Posty: 213
Od: Pon wrz 03, 2012 10:19

Post » Pon kwi 22, 2013 22:21 Re: Wątek cukrzycowy VIII

Kochani mam jeszcze jedno pytanie, szukam wlasnie na allegro suchej karmy ktoś mi polecił bezzbożową, power of nature czy to musi byc jakas konkretna bo widzę parę różnych. Bo chciałam własnie zakupić zeby moim odstawić tego Royala. Szybciej zamówię szybciej dojdzie.

agnesos

 
Posty: 53
Od: Czw kwi 18, 2013 19:52

Post » Pon kwi 22, 2013 22:26 Re: Wątek cukrzycowy VIII

agnesos, kot cukrzycowy nie powinien dostawać suchej karmy. Jeżeli Twój kot bez problemu je mokre, nie dawaj suchego.
PS A właściwie dlaczego Ty na Allegro szukasz zamiast w internetowych sklepach dla zwierząt?
Obrazek

Małgorzata i Toffee

 
Posty: 525
Od: Śro kwi 25, 2012 21:58

Post » Pon kwi 22, 2013 22:28 Re: Wątek cukrzycowy VIII

Małgorzata i Toffee pisze:agnesos, kot cukrzycowy nie powinien dostawać suchej karmy. Jeżeli Twój kot bez problemu je mokre, nie dawaj suchego.


Właśnie jest problem, będę stopniowo ograniczać nim nakupię odpowiedniego jedzenia w puszkach mokrego chcę odstawiać suche, bo teraz nie za bardzo mam na tyle funduszy, ale od razu tak drastycznie nie dam rady bo całą noc koty się tłukły tak wołały suchej karmy.

agnesos

 
Posty: 53
Od: Czw kwi 18, 2013 19:52

Post » Pon kwi 22, 2013 22:32 Re: Wątek cukrzycowy VIII

agnesos pisze:
Małgorzata i Toffee pisze:agnesos, kot cukrzycowy nie powinien dostawać suchej karmy. Jeżeli Twój kot bez problemu je mokre, nie dawaj suchego.


Właśnie jest problem, będę stopniowo ograniczać nim nakupię odpowiedniego jedzenia w puszkach mokrego chcę odstawiać suche, bo teraz nie za bardzo mam na tyle funduszy, ale od razu tak drastycznie nie dam rady bo całą noc koty się tłukły tak wołały suchej karmy.


Ja odstawiłam z dnia na dzień i kot żyje :ok:
Tłukł się od 4 do 6 rano przez 2-3 tygodnie, bo wtedy trochę chrupek dostawał (obżartuch do 6 nie mógł wytrzymać :) )

Czy chodzi o ten Dentisept: http://fionka.pl/produkt-13519.html ???


agnesos! Ja zamiast suchej karmy dawałam serek wiejski lub jogurt grecki i kot pałaszował, gdy był głodny :)
Ostatnio edytowano Pon kwi 22, 2013 22:38 przez Karolcia i Dziki, łącznie edytowano 1 raz

Karolcia i Dziki

 
Posty: 128
Od: Pt lut 22, 2013 19:31

Post » Pon kwi 22, 2013 22:36 Re: Wątek cukrzycowy VIII

Tak, ten dentisept. Ja kilku kotom podawałam, żaden nie miał ślinotoku, natomiast z chęciami to już baaardzo różnie było :roll:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon kwi 22, 2013 22:38 Re: Wątek cukrzycowy VIII

Karolcia i Dziki pisze:
agnesos pisze:
Małgorzata i Toffee pisze:agnesos, kot cukrzycowy nie powinien dostawać suchej karmy. Jeżeli Twój kot bez problemu je mokre, nie dawaj suchego.


Właśnie jest problem, będę stopniowo ograniczać nim nakupię odpowiedniego jedzenia w puszkach mokrego chcę odstawiać suche, bo teraz nie za bardzo mam na tyle funduszy, ale od razu tak drastycznie nie dam rady bo całą noc koty się tłukły tak wołały suchej karmy.


Ja odstawiłam z dnia na dzień i kot żyje :ok:
Tłukł się od 4 do 6 rano przez 2-3 tygodnie, bo wtedy trochę chrupek dostawał (obżartuch do 6 nie mógł wytrzymać :) )

Czy chodzi o ten Dentisept: http://fionka.pl/produkt-13519.html ???

Tak to ta maść, jest ona taka jak posmarujesz dziąsło przykleja się do niego i kot tak łątwo jej nie wyliże ani nawet łapką nie zdejmie z dziąsełka.

Ja mam dwa koty jeden ma SUK samiec sterylizowany, i ta moja obzarta kotka, od samego początku jadą na suchej karmie i są tak do niej przyzwyczajone ze wczoraj nie mogłam zasnąć do 3 w nocy tak się tłukły w kuchni pod szafką a o 6 musiałam wstać, wiec nasypałam troszkę do michy i w koncu dały mi spokój, wiec szukam bezbozowej karmy tak jak czytałam na forum żeby oszukać koty podmienić im zamiast ROYALA>
agnesos! Ja zamiast suchej karmy dawałam serek wiejski lub jogurt grecki i kot pałaszował, gdy był głodny :)

agnesos

 
Posty: 53
Od: Czw kwi 18, 2013 19:52

Post » Pon kwi 22, 2013 22:41 Re: Wątek cukrzycowy VIII

OKI pisze:Tak, ten dentisept. Ja kilku kotom podawałam, żaden nie miał ślinotoku, natomiast z chęciami to już baaardzo różnie było :roll:


Dzięki! Nabędę!

agnesos pisze:Ja mam dwa koty jeden ma SUK samiec sterylizowany, i ta moja obzarta kotka, od samego początku jadą na suchej karmie i są tak do niej przyzwyczajone ze wczoraj nie mogłam zasnąć do 3 w nocy tak się tłukły w kuchni pod szafką a o 6 musiałam wstać, wiec nasypałam troszkę do michy i w koncu dały mi spokój, wiec szukam bezbozowej karmy tak jak czytałam na forum żeby oszukać koty podmienić im zamiast ROYALA


Ten kot z SUK to też nie powinien suchego jeść. Mój ma SUK i cukrzycę :roll: Suchego nie je.

Karolcia i Dziki

 
Posty: 128
Od: Pt lut 22, 2013 19:31

Post » Pon kwi 22, 2013 22:45 Re: Wątek cukrzycowy VIII

Karolcia i Dziki

 
Posty: 128
Od: Pt lut 22, 2013 19:31

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 171 gości