Krwiomocz po antybiotyku?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw gru 27, 2012 21:46 Re: Krwiomocz po antybiotyku?

To bardzo dobrze, że ma fajne opcje "dopajania" ale wody nigdy dość ;) Ciekawa jestem co tam wyjdzie Toffikowi w badaniach. Jak już będziesz coś wiedziała- wpisz proszę- chętnie spojrzę :wink: A jak On się w ogóle czuje?


A co do Yennefer- miała być czarodziejka- jest czarownica :lol: To mój absolutnie najukochańszy kot ale charakterek ma :lol:
Do zobaczenia Yennefer- czekaj na mnie w bytowniku przy ognisku.
10.02.2013 mój świat się zawalił.

Kto Ci tam Krokerku brzuch miętosi? Komu ćwierkasz? Do kogo się przytulasz w nocy? W czyich ramionach czujesz się bezpieczny?
09.11.2015r. odszedł Kroker

Slonko_Łódź

 
Posty: 5664
Od: Pt cze 10, 2005 7:36
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 28, 2012 11:18 Re: Krwiomocz po antybiotyku?

Wyniki badania moczu z wczoraj (ale odebrane dopiero dzisiaj):
barwa - żółty
przejrzystość - klarowny
ciężar właściwy - 1020
pH - 8
leukocyty - 500/ul
azotyny - neg
białko - 18,0
cukier - norm
ketony - neg
urobilinogen - norm
bilirubina - neg
erytrocyty - neg
nabłonki płaskie - pojedyncze wpw
leukocyty - 3-5 wpw
erytrocyty świeże - pojedyncze wpw
bakterie - liczne wpw
erytrocyty wyługowane - pojedyncze wpw
trójfosforany magnezowo-amonowe - liczne wpw

Jeśli coś pomyliłam, to poprawię wieczorem, bo wyniki były dyktowane przez telefon.
Pierwsze co mi się rzuca w oczy - pH jest strasznie wysokie. Po leczeniu powinno być chyba lepiej, a nie gorzej? Białko spadło, ale czy nie powinno całkiem zniknąć? Leukocytów jest ździebko więcej, ale to chyba nie jest jeszcze stan patologiczny? Gdzieś miałam stronę z normami zapisaną, zaraz poszukam i się dokształcę. Niepokoją mnie te bakterie, ale mama twierdzi, że to tylko kwestia braku sterylności (mocz "łapany" w domu). Odnośnie dwóch ostatnich pozycji nie mam zdania, muszę poczytać.
Co myślisz o tych wynikach, Słonko? Przesądzają o czymś albo dają wskazówki do dalszego leczenia/ badań?
Tofik chyba czuje się dobrze, chociaż czasem 'warczyburczysyczy' gdy chcę go wziąć na ręce - nie wiem, czy dlatego, że przypadkiem dotykam wtedy jego brzucha, czy dlatego, że nigdy nie był "kotem naręcznym" :wink: . Muszę go jeszcze poobserwować. Zdążył mi już "obcmokać" rękaw swetra i teraz śpi.
Cóż, nie zawsze dostaje się to, czego się chce :D . Te charakterne chyba zawsze są najukochańsze :wink:, mój Tofik lubi siedzieć na kolanach, ale tylko wtedy, kiedy sam na nie wskoczy. W innych przypadkach lepiej go nie dotykać, a już zwłaszcza nie wolno się do niego zbliżać z cążkami :twisted: .
Głaski dla Yennefer i dziękuję z góry za pomoc w interpretacji wyników :).

Akwarystka

 
Posty: 50
Od: Czw cze 17, 2010 13:30
Lokalizacja: zazwyczaj Wrocław

Post » Pt gru 28, 2012 11:35 Re: Krwiomocz po antybiotyku?

Nie wypowiem się co do reszty (chociaż dla mnie nie są niepokojące).
Natomiast pH bardzo ładnie spada po Urosepcie.
Tabletki dla ludzi, z apteki bez recepty, można dawać 2 razy dziennie po 1/2 tabletki, kotu ze skłonnością do "pęcherza" nawet stale lub z krótkimi przerwami co 2-3 tygodnie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 28, 2012 11:51 Re: Krwiomocz po antybiotyku?

Właśnie przeczytałam, że na pH moczu ma wpływ dieta. Koty od kilku dni dostają głównie mięso/mieszanki bebechów "dla psa". Czy to mogło spowodować tak dużą zmianę pH? Przecież wcześniej pH było w normie... Jeśli to nie wina jedzenia, to kupię urosept. Dzięki @Kazia za radę :). Czyli reszta wyników jest w miarę ok?

Akwarystka

 
Posty: 50
Od: Czw cze 17, 2010 13:30
Lokalizacja: zazwyczaj Wrocław

Post » Pt gru 28, 2012 13:16 Re: Krwiomocz po antybiotyku?

Dla mnie tak, ale lepiej niech się mądrzejsi wypowiedzą.
Mięso powinno obniżać pH, więc nie wiązałabym takiego wysokiego z mięsem.
Natomiast, skoro w moczu są liczne bakterie, myślę, że warto zrobić posiew, z pobrania poprzez nakłucie.
Bo niektóre bakterie lubią wyższe pH i takie podwyższone może sugerować ich dużą ilość.
Urosept jest lekko bakteriobójczy i odkażający, więc niezależnie od wszystkich leków i diety, warto go podawać.
Ale jeśli jest poważna infekcja, to Urosept sam jej nie wyleczy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 01, 2013 19:46 Re: Krwiomocz po antybiotyku?

Dla mnie wyniki są złe..... Po kolei:
pH - 8- powinno być 6-6,5. Przy wysokim pH wytrącają się kryształy i mnożą się bakterie. Karmienie mięsem (czyli dieta wysokobiałkowa) zakwasza mocz (niskie pH) a nie alkalizuje.
leukocyty - 500/ul- mogłyby być pojedyncze w polu widzenia ale w takiej ilości to już wstęp do ropomoczu... Tak wysoka ilość jak dla mnie świadczy o infekcji bakteryjnej co może potwierdzać obecność LICZNYCH bakterii
białko - 18,0- dobrze, że spada ale nadal jest go dużo. Nie powinno być wcale.
bakterie - liczne wpw- liczne bakterie są wskazaniem do posiewu. A składając wszystkie wyniki razem infekcja jest baaaardzo prawdopodobna.
trójfosforany magnezowo-amonowe - liczne wpw- inaczej struwity, kamienie moczowe. Kryształy, które pewnie są wynikiem zasadowego odczynu moczu. Jak szybko czegoś nie zrobicie to krwiomocze będą normą- struwity kaleczą pęcherz, często wywiązuje się infekcja, boli, szczypie, prowadzi do zatkania cewki moczowej.

Co do erytrocytów wyługowanych - tak jak pisałam wcześniej- są to krwinki pochodzące z górnych dróg moczowych (najczęściej nerek). Pojedyncze nie są powodem do niepokoju.

Co do uropetu- u nas zupełnie się nie sprawdził. Poza tym najpierw badania- potem leczenie. Zrobiliście biochemię? Trzeba też zrobić posiew.

I nie czekajcie z tym długo bo się robi coraz mniej ciekawie....

Kazia pisze:Dla mnie tak, ale lepiej niech się mądrzejsi wypowiedzą.


Doradzam rozwagę w formułowaniu takich sądów- wyniki są złe i Akwarystyka powinna działać- takie "uspokojenie"- aczkolwiek domyślam się, że było podyktowane dobrymi chęciami i miało pocieszyć- może spowodować, że kot nadal nie będzie leczony- to trwa już długo... ZA długo.
Do zobaczenia Yennefer- czekaj na mnie w bytowniku przy ognisku.
10.02.2013 mój świat się zawalił.

Kto Ci tam Krokerku brzuch miętosi? Komu ćwierkasz? Do kogo się przytulasz w nocy? W czyich ramionach czujesz się bezpieczny?
09.11.2015r. odszedł Kroker

Slonko_Łódź

 
Posty: 5664
Od: Pt cze 10, 2005 7:36
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sty 01, 2013 20:18 Re: Krwiomocz po antybiotyku?

Ja nie jestem za dobra w interpretacji wyników, dlatego zaznaczyłam, że "niech się mądrzejsi wypowiedzą".
Dobrze, Słonko, że skorygowałaś.
Ja pisałam o Urosepcie, nie uropecie, to co innego jest.
Posiew trzeba zrobić szybko, a Urosept nie powinien zafałszować wyników, bo on infekcji nie wyleczy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 04, 2013 19:36 Re: Krwiomocz po antybiotyku?

Kazia pisze:Ja pisałam o Urosepcie, nie uropecie, to co innego jest.


Fakt- zasugerowałam się Ph i struwitami, na które zamiast diet typu urinary zalecają właśnie uropet... Urosept też znam i też nie polecam. Działa lekko moczopędnie, rozkurczowo, odkażająco. Zważywszy, że to wyciąg z fasoli, borówki i pietruszki to spektakularnych efektów nie oczekiwałabym... Tak czy inaczej- posiew, posiew, posiew i biochemia ;)
Do zobaczenia Yennefer- czekaj na mnie w bytowniku przy ognisku.
10.02.2013 mój świat się zawalił.

Kto Ci tam Krokerku brzuch miętosi? Komu ćwierkasz? Do kogo się przytulasz w nocy? W czyich ramionach czujesz się bezpieczny?
09.11.2015r. odszedł Kroker

Slonko_Łódź

 
Posty: 5664
Od: Pt cze 10, 2005 7:36
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 06, 2013 17:15 Re: Krwiomocz po antybiotyku?

Chwilę nie miałam internetu, a tu takie rzeczy... musiałam wcześniej wrócić do Wrocławia, a termin biochemii się odwlókł, bo moją mamę rozłożyło przeziębienie :( . Przekazałam jej już wszystko, co napisałyście. Dzięki za wszystkie rady!

Akwarystka

 
Posty: 50
Od: Czw cze 17, 2010 13:30
Lokalizacja: zazwyczaj Wrocław

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 152 gości