Kot i cewnikowanie.

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lis 02, 2012 18:46 Kot i cewnikowanie.

Witam,
Mam pewien problem z moim kotem (kastrat). Kot od jakiegoś czasu miał problem z wypróżnianiem się. Tydzień temu byłem z nim u weterynarza, stwierdził chory pęcherz. Kot przez kilka dni dostawał leki, ale zbyt dużego efektu to nie przyniosło. Weterynarz zrobił cewnikowanie w narkozie. Następnego dnia kot wyrwał sobie cewnik zębami (mimo założonego kołnierza). Dziś nie było poprawy, znów zapchał mu się pecherz, znów cewnikowanie w narkozie. Godzinę temu odebrałem kota od weterynarza. Chwila nieuwagi i kot po raz drugi wyrwał sobie cewnik mimo założonego kołnierza. Nie wiem co robić, gdyż weterynaria już zamknięta. :cry: Liczę na waszą pomoc, z góry dzięki.
Ostatnio edytowano Śro lis 14, 2012 13:07 przez aassiiaa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przenoszę wątek na inne podforum.

damek10

 
Posty: 2
Od: Pt lis 02, 2012 18:26

Post » Pt lis 02, 2012 19:16 Re: Kot i cewnikowanie.

Czy kotek dostaje jakieś leki? Miał robione usg, badanie moczu?
Obrazek Obrazek

JolaJ

 
Posty: 2948
Od: Pt sty 14, 2011 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 02, 2012 19:33 Re: Kot i cewnikowanie.

Tak, miał robione badania moczu. Wyszło, że mocz zawiera nabłonki. Ogólnie dostał następujące leki: Snynergal, Melovem, Furosemide, Solutio Ringeri. Kot dostaje specjalną karmę, która ma mu pomóc (urinary s/o high dilution)

damek10

 
Posty: 2
Od: Pt lis 02, 2012 18:26

Post » Pt lis 02, 2012 19:47 Re: Kot i cewnikowanie.

Mój kot ma struwity i jest na Urinary. Musi też dużo pić, ale najczęściej przemycam wodę w mokrej karmie.
O nabłonkach nic nie wiem więc nie pomogę. W jakim odstępie czasu miał drugie cewnikowanie?
Wpisz wyniki badania moczu to na pewno ktoś pomoże.
Obrazek Obrazek

JolaJ

 
Posty: 2948
Od: Pt sty 14, 2011 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 02, 2012 20:31 Re: Kot i cewnikowanie.

damek10 pisze:Tak, miał robione badania moczu. Wyszło, że mocz zawiera nabłonki. Ogólnie dostał następujące leki: Snynergal, Melovem, Furosemide, Solutio Ringeri. Kot dostaje specjalną karmę, która ma mu pomóc (urinary s/o high dilution)


Kot jak najszybciej musi zostać udrożniony!!!! Po nawodnieniu i podaniu środka moczopędnego pęcherz raczej jest pełen, a mocz jeśli cofnie się do nerek może je trwale uszkodzić. Koniecznie poszukaj w swojej okolicy jakiejś czynnej lecznicy. I dokładnie przepisz wyniki badania moczu . Te nabłonki są najmniej ważne.
" Nie zamieniaj serca w twardy głaz póki jeszcze serce masz"
Lombard

Alama

Avatar użytkownika
 
Posty: 851
Od: Pt lip 07, 2006 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lis 02, 2012 22:58 Re: Kot i cewnikowanie.

Czyli kot po wyrwaniu cewnika nie wypróżnił się? Poszukałabym lecznicy całodobowej, takie zatkania są niebezpieczne. Mam kota z syndromem urologicznym, i po jednaj nocy bez możliwości oddania moczu, jego stan się znacznie pogorszył. Na przyszłość kot musi mieć kołnierz z wyższymi ściankami, ewentualnie samemu można pokombinować, żeby je przedłużyć.

Alyss

 
Posty: 535
Od: Czw wrz 06, 2012 19:01

Post » Śro lis 14, 2012 11:40 Re: Kot i cewnikowanie.

Witam, jestem tu nowa ale czytam o waszych problemach z pęcherzem u kotów i miałam podobne tyle , że mój kot zapchał się z powodu piasku w pęcherzu i samo cewnikowanie niewiele by się zdało bo piasek wciąż zatyka. Konieczne było przeprowadzenie operacji plastycznej (poszerzono mu otwór do siusiania) Jeżeli własnie piasek bądź kamień jest przyczyna zatkania konieczny jest zabieg !!! Mój Mrówa już jest 6 miesięcy po i wygoił się całkowicie. Przez pewien czas dokuczało mu zapalenie pęcherza zastrzyki leczenie wet też nic nie pomagało. Znalazłam sama antybiotyk który pomógł a WET uznał ze jeżeli pomaga to dobry wybór i jeśli powracać będzie choroba to dalej podawać ten sam antybiotyk. Jeśli macie jakieś pytania do mnie mogę się podzielić swoim w tym temacie doświadczeniem Pozdrawiam .

ewelisia

 
Posty: 1
Od: Śro lis 14, 2012 11:27




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości