POMOCY

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lip 27, 2012 22:36 POMOCY

Witam, być może w złym miejscu umieszczam nowy wątek, ale jestem tutaj nowa i znajduję sie w podbramkowej sytuacji. Mianowicie mam problem z moją sześcioletnią kotką. Miesiąc temu kupiłam jej opaske przeciw pchełkom i innym pasożytom. Miała bardzo intensywny zapach - kota było czuć z odległości 4m. Od dwóch tygodni kotka znacznie posmutniała, nie chce żeby ją drapać, nie łasi sie. Jedynie śpi na dworze, ciągle w tym samym miejscu. Co najgorsze nie chce nic jeść, próbowałam już chyba ze wszystkim. Z saszetek wylizuje tylko sos, dzisiaj poskutkowało żółtko z jajka. Kotka załatwia sie normalnie, pije wode. Sprawia takie wrażenie, jakby nie miała ochoty niczego gryźć. Kompletnie nie wiem co mam począć. Prosze o rady. Z góry dziekuje :)

koczica

 
Posty: 3
Od: Pt lip 27, 2012 22:29

Post » Sob lip 28, 2012 6:49 Re: POMOCY

Jak najszybciej do weta, krew na czczo i mocz.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Sob lip 28, 2012 13:35 Re: POMOCY

alix76 pisze:Jak najszybciej do weta, krew na czczo i mocz.


Zgadzam się w całej rozciągłości.
Mam nadzieję że obróżka od razu poleciała do śmieci.
Jakiej była firmy??

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob lip 28, 2012 13:36 Re: POMOCY

Czy obróżka była dla psa czy dla kota?
Najszczęśliwszą nie będę już nigdy, ale dajcie im dom:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=163179

najszczesliwsza

 
Posty: 3004
Od: Nie mar 04, 2012 23:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Sob lip 28, 2012 16:22 Re: POMOCY

Tak, obroże od razu sciagnełam. Nie pamietam niestety jakiej firmy, normalna obroża dla kota kupiona w sklepie zoologicznym. Już nigdy więcej... Byłam u weta, podał kici kroplówke na wzmocnienie, bo była odwodniona. Podejrzewał, że to coś z nerkami, ale kotek pije dużo wody, normalnie sie załatwia. Dzisiaj zauważyłam że oddała kremowego stolca. W poniedziałek mam isc na pobranie krwi, zobaczymy jak to bedzie. Kotka zjadła przed chwilą odrobine gotowanej marchewki i kurczaczka, czasami ciumka jogurt. Teraz spróbuje Gerberka jarzynowego ze schabem. Jakiś tydzień temu, kiedy kicia jeszcze coś jadła, to przy gryzieniu tak dziwnie chrupała? zębami. Pierwszy raz to u niej słyszałam.

koczica

 
Posty: 3
Od: Pt lip 27, 2012 22:29

Post » Sob lip 28, 2012 18:01 Re: POMOCY

Tak naprawdę to w ogóle nie musi być powiązane z tą obróżką, już nie demonizujmy. Kot po prostu zachorował, każdemu się zdarza.
Zdrowie kici!

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt sie 10, 2012 13:03 Re: POMOCY

Co z kotem?
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18681
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Sob sie 11, 2012 22:28 Re: POMOCY

Zrobiliśmy badania krwi. Tutaj są wyniki:
Albuminy 20,6
ALT (GPT) 50,9
AP fosfataza alkaiczna 22,6
AST (GOT) 44,2
Białko całkowite 81,8
Glukoza 4,60
Kreatynina 501,9
Mocznik 39,1

Oczywiście jest podwyższona kreatynina i mocznik, ale od 4 dni chodzimy codziennie na kroplówke i staramy się odtruć kotkę. Przeszliśmy też na diete Royal Canin Renal dla kotów z chorymi nerkami. Chyba wszystko idzie w dobrym kierunku, bo kicia nie jest już taka 'przyćpana' jak przedtem, z dnia na dzień ma coraz większy apetyt, mruczy, myje sie :) Ale o tym, czy płukanie naprawde skutkuje, dowiemy sie we wtorek po ponownym pobraniu krwi. :kotek:

koczica

 
Posty: 3
Od: Pt lip 27, 2012 22:29




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kocilla de Mru, Na Kocią Łapę i 45 gości