[POZNAŃ] weterynarz z doświadczeniem w chorobach nerek

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie kwi 22, 2012 18:09 [POZNAŃ] weterynarz z doświadczeniem w chorobach nerek

Mam wielką prośbę o polecenie sprawdzonego weta z doświadczeniem w leczeniu nerek w Poznaniu.
Zależy mi na rzetelnej diagnozie i na prawdę dobrze wykonanym USG.
Przejrzałam wątek wetów polecanych w Poznaniu ale nie znalazłam nikogo sprawdzonego konkretnie pod tym kątem. Z góry dziękuję za pomoc.

ina_83

 
Posty: 3
Od: Wto sie 10, 2010 9:18

Post » Śro maja 02, 2012 7:55 Re: [POZNAŃ] weterynarz z doświadczeniem w chorobach nerek

Niestety, ja z czystym sumieniem nie mogę polecić w Poznaniu nikogo.
Ja przy moich nerkowych dokształcałam się na forum, robiłam notatki i jechałam do mojej wetki z gotową instrukcją, czego wymagać.
Dokładnie sprawdzałam każdy lek, który chciała podać i uważnie sprawdzałam wyniki krwi pod kątem kroplówek.

Polecam podobną metodę, bo niestety większość wetów, przez których przeszłam zrobi biochemię i na podstawie wyników mocznika i kreatyniny będzie walic kroplówkami nie bacząc na ogólny stan kota i pozostałe problemy zdrowotne, które towarzyszą chorym nerkom.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto maja 15, 2012 12:47 Re: [POZNAŃ] weterynarz z doświadczeniem w chorobach nerek

A jakie badania tak na początek trzeba zrobić bo mój kot 2 lata temu biegał miaucząc i próbując się wysiusiać ale tylko kropelkami krwi. Był natychmiast u weta który po omacaniu powiedział że kot ma pusty pęcherz a po badaniu moczu (które trwało kilka minut-takie kwadratowe urządzenie jak kasa fiskalna) stwierdził że ma kamienie i białkomocz. Kot dostawał kilka tygodni leki ale nie pamiętam jakie, potem przestałam jeździć tak bez konsultacji bo nie miałam pieniędzy. Zalecono kotu karmę specjalną ale nigdy nie dostawał bo droga, zmieniłam trochę mu żywienie i tak schudł trochę i nigdy nie powtórzyło się to z krwią. Na dzień dzisiejszy wygląda zdrowo, biega, wspina się na drzewo, ma apetyt ale jakby był bardziej ospały/spokojny wieczorem niż moje pozostałe koty w tym samym wieku, gdy one same podbiegają do mnie gdy trzymam zabawki on siedzi na fotelu z podkulonymi łapkami pod siebie i tylko patrzy a bawi się wtedy gdy go zachęcę, samemu nie chce się mu zaczynać zabawy.
Chciałabym sprawdzić stan jego nerek ale nie wiem jakie badania zrobić by to określić i podać diagnozę tak by nie zakładać zaraz nerki gdy może coś innego mu dolega...

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Wto maja 15, 2012 20:58 Re: [POZNAŃ] weterynarz z doświadczeniem w chorobach nerek

Robienie badań ma sens tylko jeżeli masz zamiar leczyć kota. Jeżeli i tak nie będziesz kontynuować leczenia (a z Twojego opisu wygląda, że tak właśnie będzie)- to bez sensu. Wykaz badań jest w wątku "kot nerkowy dla początkujących". Ale pamiętaj, że niewydolność nerek łączy się z koniecznością leczenia codziennego do końca życia kota.
Do zobaczenia Yennefer- czekaj na mnie w bytowniku przy ognisku.
10.02.2013 mój świat się zawalił.

Kto Ci tam Krokerku brzuch miętosi? Komu ćwierkasz? Do kogo się przytulasz w nocy? W czyich ramionach czujesz się bezpieczny?
09.11.2015r. odszedł Kroker

Slonko_Łódź

 
Posty: 5664
Od: Pt cze 10, 2005 7:36
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 16, 2012 10:03 Re: [POZNAŃ] weterynarz z doświadczeniem w chorobach nerek

Na początek zrób choć badanie krwi - biochemię.
Ja od tego zaczynam badania moich działkowców, jak widzę, ze coś jest nie tak.

Jak wyniki odbiegają od normy - robię USG i dodatkowo morfologię.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt maja 18, 2012 13:11 Re: [POZNAŃ] weterynarz z doświadczeniem w chorobach nerek

Dziękuję, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło :piwa:

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Nie cze 17, 2012 16:45 Re: [POZNAŃ] weterynarz z doświadczeniem w chorobach nerek

mój weterynarz od nerek przeniósł się do Śremu http://www.weterynarz-srem.pl/
a jego z czystym sumieniem mogłabym polecić.

puss

 
Posty: 11740
Od: Czw lis 09, 2006 13:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości