Karma nerkowa a problemy alergiczne - prośba o pomoc

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob mar 24, 2012 9:55 Karma nerkowa a problemy alergiczne - prośba o pomoc

Witam,

Mój 12 letni Anatol od miesiąca ma zdiagnozowaną niewydolność nerek. Jesteśmy na karmie nerkowej Royal Canin Renal (mokra) i Purina NF (sucha) i niestety mamy kłopty alergiczne :cry: Anatol okropnie się drapie, a teraz nawet na główce wystąpił "łysy placek" bez sierści z widocznym śladem (strup po zadrapaniach). Dodam, że dodtychczas kotek nie miał żadnych problemów skórnych, czyli wniosek jest prosty: alergia na karmy nerkowe. :cry:

Wierze, że macie duże doswiadczenie w tej kwestii, prosze poradźcie, czy dobrze będzie wprowadzić jakąś karmę na alergię, czy przy niewydolnosci nerek nie będzie ona miała negatywnego wpływu na stan anatolkowych nerek?

Co robić? Poradźcie proszę :kotek:
Z góry dziękuję
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob mar 24, 2012 14:41 Re: Karma nerkowa a problemy alergiczne - prośba o pomoc

Zadać sobie pytanie, co ma na celu podawanie karmy "nerkowej" ?
I postarać sie osiągnąć ten cel w inny sposób.
viewtopic.php?f=36&t=137689
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob mar 24, 2012 18:17 Re: Karma nerkowa a problemy alergiczne - prośba o pomoc

Kazia dzięki za odpowiedź.
Myślisz o "wytrącaczach" fosforu dodawanych do innej karmy? Anatol jest dość wybredny, nie akceptuje żadnych kombinacji (dodawanie leków, mieszanie karm), jest również bardzo nietolerancyjny w kwestii aplikacji jakichkolwiek leków ... :kotek:

Weterynarz zalecił podawanie tych karm ... Anatolek zaczął je jeść (wcześniej brak apetytu i poważna utrata wagi), przybrał na wadze i zaczął znowu "się uśmiechac". Hmmmm ... ale jeśli karmy powodują alergię oznacza, że coś jest z nimi nie w porzadku, nie bardzo wiem jak mam podejść do sprawy i jaką przyjąć drogę ... aby jak najmniej kolizyjnie wyprowadzić mojego pupila na prostą ...
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob mar 31, 2012 9:07 Re: Karma nerkowa a problemy alergiczne - prośba o pomoc

Witam ponownie,

I mamy efekt podjętego działania sprawdzającego :kotek:
Odstawiliśmy karmę Purina NF suchą, podając jedynie Royal Canin Renal mokrą. Dziś są efekty :D . Anatolek przestał się drapać, "łysy placek" zarósł pięknie sierścią :kotek:

Kazia pisze:Zadać sobie pytanie, co ma na celu podawanie karmy "nerkowej" ?
I postarać sie osiągnąć ten cel w inny sposób.


Kaziu, stosuję karmę nerkową od miesiąca na polecenie weterynarza. Fakt, jedna z nich uczuliła Anatolka (czyt. wyżej), ale po jej wyeliminowaniu mamy oczekiwane rezultaty. Anatol je bardzo chętnie, jego stan zdrowia znacznie się poprawił, waga doszła do normy i ustabilizowała się, a poza tym, mój kochany, dojrzały skarb z powrotem nabrał wigoru. Teraz znowu dostojnie psoci ;) jest aktywny i wesoły :kotek:
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości