Wątek cukrzycowy VI

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lip 10, 2012 18:55 Re: Wątek cukrzycowy VI

Gosiu! podrażnienia śluzówki nie widać w kupce. bo nie chodzi mi o krwawienie. a o nerkowe wyniki spytałam bo myslałam, że były niedawno robione, wiem, że pobranie krwi u Tofcia to z sedacja sie wiaże, a to niewskazane. myslę jednak że mimo braku zalecenia moglabyś choć spróbowac jakieś zobojętniające specyfiki podać. Wysokie cukry "walą" po nerkach, niestety mozliwe że ma gorsze parametry, a podniesiony mocznik "pali" .

Mamrot

 
Posty: 2549
Od: Pon wrz 21, 2009 12:38

Post » Wto lip 10, 2012 20:19 Re: Wątek cukrzycowy VI

Małgorzata i Toffee pisze:(...) w dodatku w siusiu zaczął znikać cukier, co według profesora jest złym znakiem. Ja tego nie ogarniam po prostu. Dałam 2 jednostki i podaję sporo wody do pyszczka. Sprawdzam każde siku.
Miałaś chyba na myśli - dobrym znakiem. Profesor nie mógł przecież powiedzieć, że znikanie glukozy w moczu jest złym znakiem.

Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Wto lip 10, 2012 20:28 Re: Wątek cukrzycowy VI

Tinko, nie pomyliłam się. Powiedział, że złym. Też się zdziwiłam. Zrozumiałam to tak, że spadek cukru może być zbyt duży i ryzyko hipoglikemii również. Profesor chce celować w taki poziom cukru u kota, że w moczu zawsze coś się pojawi.
Obrazek

Małgorzata i Toffee

 
Posty: 525
Od: Śro kwi 25, 2012 21:58

Post » Wto lip 10, 2012 20:33 Re: Wątek cukrzycowy VI

Dziewczyny, to nasz nowy wątek: viewtopic.php?f=36&t=143958

Informację z pierwszej strony chcę podkleić, żeby były osobno w naszym nerkowo-cukrzycowym podforum. To jednak potrwa jeszcze kilka dni.
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Wto lip 10, 2012 20:34 Re: Wątek cukrzycowy VI

Małgorzata i Toffee pisze:Tinko, nie pomyliłam się. Powiedział, że złym. Też się zdziwiłam. Zrozumiałam to tak, że spadek cukru może być zbyt duży i ryzyko hipoglikemii również. Profesor chce celować w taki poziom cukru u kota, że w moczu zawsze coś się pojawi.
Gosiu, nie wiem więc, co z profesorem się dzieje.

Do jasnej ciasnej, masz przecież po to glukometr, żeby dokładnie wiedzieć, jak wygląda cukier we krwi. Co dadzą/powiedzą Ci te idiotyczne paski? Masz rzeczywiście zamiar wrócić do inulinoterapii z lat 70.-80. ubiegłego wieku :?: :?: :?:
Ostatnio edytowano Wto lip 10, 2012 20:50 przez Tinka07, łącznie edytowano 1 raz
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Wto lip 10, 2012 20:48 Re: Wątek cukrzycowy VI

Tinka07 pisze:
Małgorzata i Toffee pisze:Tinko, nie pomyliłam się. Powiedział, że złym. Też się zdziwiłam. Zrozumiałam to tak, że spadek cukru może być zbyt duży i ryzyko hipoglikemii również. Profesor chce celować w taki poziom cukru u kota, że w moczu zawsze coś się pojawi.
Gosiu, nie wiem więc, co z profesorem się dzieje.

Do jasnej ciasnej, masz przecież po to glukometr, żeby dokładnie wiedzieć, co się dzieje. Co dadzą/powiedzą Ci te idiotyczne paski?

o matko... Profesor. ale o co chodzi?!!! źle, że cukru nie ma w moczu? ratunku.

Mamrot

 
Posty: 2549
Od: Pon wrz 21, 2009 12:38

Post » Wto lip 10, 2012 20:53 Re: Wątek cukrzycowy VI

Mamrot, zmieniłam właśnie koniec swojego postu do Małgosi. Dopisałam jeszcze kilka słów.

Dziewczyny i Chłopaki, zapraszam do VII części: viewtopic.php?f=36&t=143958
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Wto lip 10, 2012 21:27 Re: Wątek cukrzycowy VI

Już tam odpowiedziałam.
Obrazek

Małgorzata i Toffee

 
Posty: 525
Od: Śro kwi 25, 2012 21:58

Post » Sob sie 04, 2012 16:53 Re: Wątek cukrzycowy VI

Zapraszam do wziecia udzialu w konkursie na miss i mistera miau miesiaca sierpnia, tym razem krowki i pingwinki. Zabawa wysmienita a przy okazji pomagamy kocim biedom. Oto link do zabawy: viewtopic.php?f=20&t=144808
Zapros koniecznie znajomych :) im wiecej kotow wystartuje tym wiecej uzbieramy $$, a im wiecej my uzbieramy, tym wiecej jakas kocia bieda dostanie $$.
ObrazekObrazek

Awatar - ziomalu,pamiętam. [*] Ozzi - najdzielniejszy kocie świata - nigdy nie zapomnę! [*] Alex - kocia miłość mojego życia... Brak mi Ciebie. [*] Emi - maleńka ciałkiem, wielka duchem, odważna i nieustraszona niczym lwica. Taką Cię będę pamiętać. [*] Eustachy - przyjacielu kochany, dlaczego TY???!!! [*]

Kociara82

 
Posty: 45853
Od: Czw paź 09, 2008 22:20

Post » Pt paź 05, 2012 8:56 Re: Wątek cukrzycowy VI

Witam,

Dawno mnie tutaj nie było...
Zozo ma nawrót - niestety. Przed wczoraj zmierzyłam cukier i było 380. Przez około 1 tydzień był na "normalny" jedzeniu... Na szczęście szybko to wyłapałam.

Wczoraj mierzyłam mu 3 razy:
7:00 - 340 włosek
17:00 - 380 0,1
21:00 - 271 - włosek

Dzisiaj 05.10
8:00 - 312 - 0,1

Czekam na puszki i doczekać się nie mogłam, aż w końcu raczyli mi je przysłać więc mam nadzieję że będzie już tylko lepiej. Od wczoraj jest na pierwsi z kurczaka.

Do Niedzieli będę mogła mu mierzyć cukier co 4h.

Oby wszystko wróciło do normy.

Patii

 
Posty: 705
Od: Wto cze 10, 2008 9:05
Lokalizacja: Olkusz

Post » Czw gru 13, 2012 21:44 Re: Wątek cukrzycowy VI

[quote="Tinka07"]Małgosiu, nie masz się czym przejmować, że konsultacja nie doszła do skutku. Prof. Lechowski w niczym by Ci nie pomógł. Znam przebieg wizyt u niego z relacji kilku użytkowniczek naszego wątku. To nie jest medycyna weterynaryjna XXI w. Prof. Lechowski trzęsie całą Polską, jeśli chodzi o endokrynologię małych zwierząt. Jego zalecenia co do kotów cukrzycowych nie mały jednak do tej pory powodzenia.

W ubiegłym roku zwróciła się do mnie bliska znajoma z Warszawy w sprawie swojego psa, który choruje na zespół Cushinga. Prof, choć endokrynolog, psa nie potrafił ustawić, bo zalecił testy, które nic nie wnosiły do leczenia i nie pozwalały na ustalenie odpowiedniej dawki leku.

O chorobie musiałam doczytać. Siedziałam nad tym przez kilkanaście dni, żeby zebrać wszystko, co potrzebne. Dziewczyna zrobiła wtedy odpowiednie testy i jak się okazało, dzięki nim udało się jej dobrać odpowiednią dawkę leków dla swojego psiaka. Mam nadzieję, że ona się odezwie w naszym wątku, bo wiem że go czyta.

Dziewczyny ja też byłam z moim psiakiem u Lechowskiego i czuje sie zignorowana. Możecie mi coś napisać o tych badanich i dać namiary na lego weta?
mój mail mroczek9@o2.pl
Bardzo prosze o pomoc

mroczek9

 
Posty: 4
Od: Czw gru 13, 2012 21:32

Post » Pon gru 24, 2012 1:02 Re: Wątek cukrzycowy VI

Obrazek

Życzeń, które Tobie życzę
na razie nie wyliczę
wiec podaję pierwsze z kraju
by Ci żyło się jak w raju
by w wigilię u rodzinki
wszyscy mieli fajne minki
by przy stole chciał zagościć
pakiet zdrowia i miłości
i u wszystkich był tak mocny
by pozostał całoroczny.
ObrazekObrazek

Awatar - ziomalu,pamiętam. [*] Ozzi - najdzielniejszy kocie świata - nigdy nie zapomnę! [*] Alex - kocia miłość mojego życia... Brak mi Ciebie. [*] Emi - maleńka ciałkiem, wielka duchem, odważna i nieustraszona niczym lwica. Taką Cię będę pamiętać. [*] Eustachy - przyjacielu kochany, dlaczego TY???!!! [*]

Kociara82

 
Posty: 45853
Od: Czw paź 09, 2008 22:20

Post » Pon lut 11, 2013 14:48 Re: Wątek cukrzycowy VI

Kot czy kotka? - Kocurek
Jak się nazywa?- Molek
Ile ma lat? - 8,5
Ile waży?- 5kg
Za gruby /za chudy? - za chudy
Kiedy zdiagnozowano cukrzycę? - 17.01.2013
Jak jest kontrolowana choroba? -
Czy mierzysz u kota cukier glukometrem? - tak
Jeśli tak, to jakim? - Glucosense
Jaką podajesz insulinę? - na razie bez insuliny
U 40 czy U 100? -
Ile kresek (IE)? -
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? -
Aktualny poziom glukozy we krwi? - 368
Czy kot dostaje lub dostawał sterydy? -nie
Czy robione były badania tarczycy (test T4)? - nie
Czy wynik badania tarczycy był w normie? -
Czy występuje u Twego kociaka neuropatia (osłabienie kończyn, chwiejny chód)? - nie
Jaką podajesz karmę? - gourmet - mini fileciki
Mniej więcej ile? - 3 saszetki dziennie
Karmienie przed podaniem insuliny, czy po? -
Inne choroby? - dziąsła i kamień na ząbkach
(np. astma, niewydolność nerek, schorzenia trzustki, problemy dermatologiczne, serce, tarczyca, FIV, dziąsła, ząbki itd.)
Czy podajesz jakieś leki? Jeśli tak, to jakie - glipizide 2 x 5mg
Czy znane są wyniki laboratoryjne? (dopisz wartości brzegowe) -
Jakiej konsystencji i jakiego koloru jest stolec? Ciemny i twardy czy raczej jasny i rzadki?
Opisz swój problem: chyba będę przechodzić na insulinę

Molesław

 
Posty: 235
Od: Pon lut 11, 2013 14:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post » Wto kwi 02, 2013 10:22 Re: Wątek cukrzycowy VI

Kot czy kotka? –kot
Jak się nazywa? –chiwas
Czy jest wykastrowany? –tak
Ile ma lat? –11

Kiedy zdiagnozowano cukrzycę? –25.02.2013
Na podstawie jakich badań zdiagnozowano cukrzycę? –badanie krwi i moczu
Czy zrobiono badanie fruktozaminy? / Jaki był wynik? –

Kiedy rozpoczęto insulinoterapię? –miesiac temu
Jaką insulinę zalecił lekarz przy rozpoczęciu insulinoterapii? –zwierzęcą
Jaką dawkę startową zalecił lekarz? –1,5
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? –2 razy
Jaką podajesz aktualnie insulinę i jaką dawkę? –insulinum lente jedna kreseczka strzykawka 4
Raz dziennie czy dwa razy dziennie? –2
Jakich używasz insulinówek? –4
Czy mierzysz u kota cukier glukometrem? –tak
Jeśli tak, to jakim? –accu-chek active
Jak często robisz pomiary glukometrem? –2 razy dziennie
Jaki jest aktualny poziom glukozy we krwi? –skacze od 455 do 74
Czy monitorujesz mocz Twojego kota na obecność ketonów? –tak

Czy kot dostaje lub dostawał sterydy? –nie
Czy robione były badania tarczycy (test T4)? / Jaki był wynik? –nie
Czy występuje u Twego kota neuropatia (osłabienie kończyn, chwiejny chód)? –chwiejny chod

Ile ważył Twój kot przed diagnozą? –okolo 6kg
Ile ważył, gdy zdiagnozowano cukrzycę? –4,1kg
Ile waży teraz? –4 kg
Jaką podajesz karmę? –rozne zeby tylko jadl
Mniej więcej ile podajesz karmy i w jakich odstępach czasowych w ciągu dnia? -caly czs ma dostepna bo nie chce jejsc
Czy karmisz przed podaniem insuliny, czy po? –przed
Jakiej konsystencji i jakiego koloru jest stolec? Ciemny i twardy czy raczej jasny i rzadki? -ciemny

Czy Twój kot choruje też na coś innego? –bola go uszy ma wyciek krwawy
(np. astma, niewydolność nerek, schorzenia trzustki, schorzenia wątroby, problemy dermatologiczne, choroby serca, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, FIV, FeLV, zapalenie dziąseł itd.)
W jakim stanie jest uzębienie? –mial wyrwany zab i czyszczone zeby z kamienia
Czy podajesz jakieś inne leki oprócz insuliny? Jeśli tak, to jakie? –antybiotyk na ucho unidox

W czym moglibyśmy Ci pomóc? Opisz swój problem:chiwasek ma stałe skoki glukozy,nie ma apetytu,z uszu cieknie mu cos jakby rozwodniona krew,chwieje sie i przewraca przy chodzeniu.Nie wiem co robic,wet tez nie rozumi co sie dzieje z kotem,kazdy zastrzyk lub pomiar glukozy kot bardzo przezywa,tak samo wizyty u wet.jest osowiały nie chce sie myc.co robic??????pomóżcie!!!!!

lila13

 
Posty: 25
Od: Wto kwi 02, 2013 9:59
Lokalizacja: katowice

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości