[Kotka z PNN] Krwawienie z nosa

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie lut 26, 2012 15:53 [Kotka z PNN] Krwawienie z nosa

Witam,
Mojej 12-letniej Pumie wykryto tydzień temu niewydolność nerek, z kreatyniną 3.00 i mocznikiem 132, po 5 dniach zmieniły się one na kolejno 3.16 i 80. Była wyraźnie słabsza, mniej jadła i bardzo schudła, ale dostawała kroplówki i ogólnie trzymała się w miarę dobrze.
Dwa dni temu zaczęła jej lecieć krew z nosa, na początku nie sprawiało jej to większych problemów, ale i tak pobiegłam z nią do weterynarz, która dała jej zastrzyki na krzepnięcie i witaminę K. W nocy jednak kotka zaczęła charczeć, dławić się krwią i widać było, że oddychanie sprawia jej problemy, siedziała wciąż pochylona z otwartym pyszczkiem. Spędziłam przy niej całą noc i starałam się jej ulżyć jak mogłam, ale niewiele to dało. Następnego dnia znowu dostała serie zastrzyków, na krzepliwość, witaminę K, B12 i drugą już dawkę tabletki na zmniejszenie ciśnienia.
Teraz jest trochę lepiej, Puma nie dławi się cały czas, ale wciąż widać, że bardzo się męczy. Strasznie się o nią boję, gdyż w obecnym stanie po prostu nie ma ochoty na jedzenie czy picie, jest osowiała i tylko siedzi w jednym miejscu z szeroko otwartymi oczyma i głęboko oddycha.
Czy jest coś, co mogę dla niej zrobić?

Ostrze

 
Posty: 2
Od: Nie lut 26, 2012 15:30

Post » Nie lut 26, 2012 21:29 Re: Krwawienie z nosa

Czy miala robioną morfologię? Wpisz moze wszystkie wyniki badan, jakie masz, i to, jak jest leczona, mozw ktoś znający sie napisze.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lut 27, 2012 15:53 Re: Krwawienie z nosa

Mniej więcej tydzień temu zaczęto jej podawać kroplówki codziennie, 125 ml u mnie i ze 200 u weterynarza, z tym, że u weta dostawała jeszcze składniki odżywcze, mała miała apetyt i chociaż była osłabiona radziła sobie. Od zawsze miała problemy z kamieniem nazębnym, ale że z jej wynikami nie można jej poddać narkozie - dostaje antybiotyki, do tego jak wcześniej wspominałam witaminę K, B12 i coś na krzepnięcie. Oto wyniki z morfologii:

Leukocyty:19.53
Erytrocyty: 8.22
Hemoglobina: 11
Hematokryt: 40
MCV: 48.7
MCH: 13.4
MCHC: 27.5
RDW: 19.3
Płytki krwi: 34
Żelazo: 139
Fosfor: 5.34
Wapń: 10.47
Potas: 3.2
Sód: 152

Błagam o szybką odpowiedź, kicia nic nie je, jest słaba i strasznie się męczy, muszę ją jakoś uratować!

Ostrze

 
Posty: 2
Od: Nie lut 26, 2012 15:30

Post » Wto lut 28, 2012 20:31 Re: Krwawienie z nosa

Być może dostaje za dużo płynów i jest przewodniona- na to wskazywałyby problemy z oddychaniem. Wysokie ciśnienie może się objawiać krwotokami z nosa. Czy dostaje coś moczopędnego? Dostaje bardzo dużo płynów- ja podaję 250ml przy kreatyninie wyjściowej 11,36mg.dl i moczniku 277mg/dl (czyli bez porównania gorsze wyniki -dużo mniej płynów plus dwa razy dziennie lek moczopędny). Czy nie pojawił się obrzęk np łap? Czy wet osłuchiwał płuca- jak w opłucnej zbiera się płyn powinien to wysłuchać. Przyjęłabym, że jest przewodniona, podała ziołowy lek moczopędny i odstawiła na dobę całkowicie kroplówki. Jeżeli możesz zmierz ciśnienie i zrób echo serca. Przewodnienie to stan zagrożenia życia. Jeżeli stan się poprawi to dalej kroplówki bardzo delikatnie- nie ma uzasadnienia dla tak olbrzymich wlewów!
Do zobaczenia Yennefer- czekaj na mnie w bytowniku przy ognisku.
10.02.2013 mój świat się zawalił.

Kto Ci tam Krokerku brzuch miętosi? Komu ćwierkasz? Do kogo się przytulasz w nocy? W czyich ramionach czujesz się bezpieczny?
09.11.2015r. odszedł Kroker

Slonko_Łódź

 
Posty: 5664
Od: Pt cze 10, 2005 7:36
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości