Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw gru 13, 2018 12:57 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

No i tak mówiła młoda wetka.
Z trzustką to może mieć problemy dlatego dostaje karmę trzustkową. W zeszłym roku trzymał się dzieki tej karmie dopóki nie dostał kociego fast fooda. Nie sądziłam, ze tak mu zaszkodzi. teraz już na 100% żadnego żarcia z Biedronki.

A ostatnio to mało nie wpadł nam do talerza z zupą.... ogórkową i żeberkiem taki był głodny. Włączył się dziadkowi tryb żebraka. No ale też nie dostaje. Najwyżej coś na odczepnego wielkości paznokcia (o ile nie ma tam cebuli, czosnku...). Wczoraj wyżebrał taki kawałek kluska ziemniaczanego.

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Pt gru 14, 2018 13:58 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Jaka je karme trzustkowa?
Moj kot nerkowy ma wzdety brzuch po jedzeniu i wyrzuca od razu haust karmy
Jedyna karma jaka nie zrzuca jest gastrointestinal
Na usg wyszlo zapalenie zoladka i jelit
Wet kazal byc na tej gastro byl antybiotyk i dostaje probiotyki
Jak zje 2 kawalki innej karmy od razu go wzdyma i rzygq
Jaka jest dieta trzustkowa? Taka wet zalecil i lekkostrawna

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Pt gru 14, 2018 14:15 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Kasianosal10 pisze:Jaka je karme trzustkowa?
Moj kot nerkowy ma wzdety brzuch po jedzeniu i wyrzuca od razu haust karmy
Jedyna karma jaka nie zrzuca jest gastrointestinal
Na usg wyszlo zapalenie zoladka i jelit
Wet kazal byc na tej gastro byl antybiotyk i dostaje probiotyki
Jak zje 2 kawalki innej karmy od razu go wzdyma i rzygq
Jaka jest dieta trzustkowa? Taka wet zalecil i lekkostrawna


Mój je Kattovit Gastro (niemiecka firma). Chyba tylko dwie firmy go sprzedają. Najtaniej jest na zooplus.pl
Podobno kotu można dawać przy zapaleniu żołądka Ulgastran w płynie. Wetka mi to potwierdziła. Niby 0,5 ml 2x dziennie Na mnie działa dobrze :) I teraz będzie: raz sobie, raz kotu :D

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Wto gru 18, 2018 8:28 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Niestety nie wiem jak wy utrzymujecie przy zyciu tak dlugo koty nerkowe
Moja kotka mimo codziennych 100ml podskornie wymiotuje jedzeniem
Nawet bio flory nie zjada z karma nawet gastro
Chyba nie uda mi sie jej uratowac

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Wto gru 18, 2018 11:55 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

To trochę zależy od konkretnego przypadku.
Ale same kroplówki nie wystarczą, potrzebne jest też wyłapywanie fosforu z karmy, karma dobrana (nie suche gastro!), działania zobojętniające sok żołądkowy przy nadkwasocie, zapobieganie wymiotom, dbanie o dobry poziom czerwonych krwinek, zwalczanie nadciśnienia...
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto gru 18, 2018 12:52 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Tak mnie zastanawia...
Czy ktoś słyszał o witaminie B3 jako wyłapywaczu fosforu? Gdzieś wpadłam na wzmiankę o tym (nie wiem czy przypadkiem nie tu na forum) i tak mi to ciągle siedzi gdzieś z tyłu głowy... Teraz tak grzebię w necie i jedyne co znalazłam po polsku, to artykuł o B3 w kontekście chorób nerek u ludzi:
http://izla.pl/blog/artykul/1945
Ten fragment brzmi zachęcająco: "Zarówno w przeszłości, jak i w niedawnych badaniach wykazano, że witamina B3 może kontrolować poziom fosforu aby nie dopuścić do choroby nerek. Te dowody wskazują, że kwas nikotynowy, witamina B3 i jego metabolity mogą skutecznie zmniejszyć wchłanianie fosforu w przewodzie pokarmowym, zmniejszając w ten sposób stężenie fosforu w surowicy."
Może miałoby to zastosowanie również u kociastych?
Jutro idę z Miszą na kontrolę, popytam weta, ale on nie jest żadnym nefrologiem więc pewnie nic na ten temat nie powie...

Ulotnosc

 
Posty: 32
Od: Czw lip 19, 2018 13:12
Lokalizacja: Legnica

Post » Wto gru 18, 2018 13:26 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

taizu pisze:To trochę zależy od konkretnego przypadku.
Ale same kroplówki nie wystarczą, potrzebne jest też wyłapywanie fosforu z karmy, karma dobrana (nie suche gastro!), działania zobojętniające sok żołądkowy przy nadkwasocie, zapobieganie wymiotom, dbanie o dobry poziom czerwonych krwinek, zwalczanie nadciśnienia...

Skad mam wiedziec ze kot ma nadcisnienie nie mam gdzie zmierzyc? Tak samo z nadkwasota skad mam wiedziec ze jest?
Alusalu nie chce pic a to na ochrone poparzonego przelyku mocznikiem
A te famidyne to jak dawkowac? Ona tez ochrania przelyk?
Trudno wylapywac fosfor gdy wymiotuje tym co zjada

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Wto gru 18, 2018 14:44 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Kasianosal10 pisze:
taizu pisze:To trochę zależy od konkretnego przypadku.
Ale same kroplówki nie wystarczą, potrzebne jest też wyłapywanie fosforu z karmy, karma dobrana (nie suche gastro!), działania zobojętniające sok żołądkowy przy nadkwasocie, zapobieganie wymiotom, dbanie o dobry poziom czerwonych krwinek, zwalczanie nadciśnienia...

Skad mam wiedziec ze kot ma nadcisnienie nie mam gdzie zmierzyc? Tak samo z nadkwasota skad mam wiedziec ze jest?
Alusalu nie chce pic a to na ochrone poparzonego przelyku mocznikiem
A te famidyne to jak dawkowac? Ona tez ochrania przelyk?
Trudno wylapywac fosfor gdy wymiotuje tym co zjada

Najpierw musisz opanować wymioty. Dajesz cerenię w zastrzyku?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto gru 18, 2018 15:30 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Tak

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Wto gru 18, 2018 16:05 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Kasianosal10 pisze:Tak

Jest jeszcze jeden lek przeciwwymiotny,. inny, który daje się gdy cerenia nie działa, tylko że nie pamiętam za cholewkę nazwy... Może napisz pw do bastet, ostatnio podawała kocurkowi..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto gru 18, 2018 16:19 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Kasianosal10 pisze:Niestety nie wiem jak wy utrzymujecie przy zyciu tak dlugo koty nerkowe
Moja kotka mimo codziennych 100ml podskornie wymiotuje jedzeniem
Nawet bio flory nie zjada z karma nawet gastro
Chyba nie uda mi sie jej uratowac

My podawaliśmy "ludzki" Venter

i renagel ..

i jadł co tylko zechciał...

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Wto gru 18, 2018 16:33 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

egwusia pisze:
Kasianosal10 pisze:Niestety nie wiem jak wy utrzymujecie przy zyciu tak dlugo koty nerkowe
Moja kotka mimo codziennych 100ml podskornie wymiotuje jedzeniem
Nawet bio flory nie zjada z karma nawet gastro
Chyba nie uda mi sie jej uratowac

My podawaliśmy "ludzki" Venter

i renagel ..

i jadł co tylko zechciał...

Moja kotka ma apetyt zjada a potem wszysciutko wymiotuje od razu


To na obnizenie kwasow alugastrin daje sie pol godz przed jedzeniem?
A przed lekami godzine?

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Wto gru 18, 2018 16:43 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Venter jest przeciwwymiotny? Z opisu wynika, że nie, że osłonowy.. Ciekawe, że przeciwwskazaniem są choroby nerek.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto gru 18, 2018 17:12 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Venter zaordynowała wetka.

Był skuteczny - w naszym wypadku działanie osłonowe działało tez przeciwwymiotnie.
Dostawał raz dziennie wieczorem ,bezpośrednio przed posiłkiem 1/6 tabletki.
Tygrysek ważył 8 kg.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Śro gru 19, 2018 19:19 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ma ktoś przepis na jedzenie dla nerkowca własnej roboty? Jedziemy na renalu RC, strzykawką...

15kotów

 
Posty: 185
Od: Śro lip 20, 2016 16:21

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości