Kamień w moczowodzie :(

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lis 17, 2017 15:38 Kamień w moczowodzie :(

Jestem zalamana :(
Tydzien temu u mojego Dyzia wykryto nieduzy kamien w moczowodzie, ok. 3mm. Dzisiaj bylismy na kontrolnym USG i nadal jest w tym samym miejscu, nic sie nie przesunął. Wetka stwierdzila, ze moczowod jest troche bardziej poszerzony niz w badaniu poprzednim. Wg niej, trzeba bedzie usunac ten kamien operacyjnie :( Najgorsze jest to, ze jego nerki nie sa w najlepszym stanie, chociaz ogolnie wygladaja ponoc lepiej niz we wczesniejszych badaniach USG, wyniki nerkowe w gornych granicach normy lub lekko podwyzszone. Siusiac na razie siusia, ale pare miesiecy temu mial incydent, ze co chwile odwiedzal kuwete, kucal, ale nic nie robil albo tylko po kropelce. Wtedy mial jedynie lekki osad w pecherzu widoczny na USG, zadnych kamieni nie bylo widac, w bad. moczu stwierdzono nieliczne szczawiany wapnia (ale od pobrania do badania minelo sporo czasu). Przeszlo, po przeleczeniu zaczal siusiac normalnie. Teraz bylam z nim na kontrolnym USG, zeby zobaczyc, czy te nerki sie nie pogarszają, w zyciu sie nie spodziewalam kamieni :( Tym razem, w moczu zadnego osadu nie stwierdzono.

Nie wiem co robic? :( Boje sie operacji, ze moze byc gorzej... ale z drugiej strony, boje sie czekac.
Mial juz ktos podobny problem?

Kate23

Od: Sob wrz 13, 2003 15:05

Post » Pt lis 17, 2017 22:59 Re: Kamień w moczowodzie :(

poczytaj o Shilington
ja podaje kotom
tylko male dawki

anka1515

Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob lis 18, 2017 11:39 Re: Kamień w moczowodzie :(

Gdzie to kupujesz? Czy rzeczywiscie dziala? Napisz cos wiecej.
Jaką dokladnie dawke podaje sie kotom?

Kate23

Od: Sob wrz 13, 2003 15:05

Post » Sob lis 18, 2017 20:53 Re: Kamień w moczowodzie :(

musisz weta miec pod ręka jak to sie mowi
blisko 13 l temu strcilam kropke
wet olal ja mic nie wiedzialam na ten temat
w innym miescie za pozno usg kamien zatkal moczowod
nie mam komp zeby podlinkowac wątki
bylo o shilingtonie
ja kupowalam przez net
czekalam dlugo
ale w necie jest
teraz mi kupili w Warszawie
podawalam kotom z problemami drog moczowych
w moczu byl taki ceglasty osad ,lab mi nie zbadal
kotka z nowotworem w pysi miala w pęcherźu nie wiadomo co ,chcieli ją otwierć po shilingtonie to zeszlo
przez 3czy 4 dni miala usg
teraz podawalam Bąbelkowi dlatego ze dawalam wieksze ilosci wit c i b balam sie kamieni
dawalam od 05-1 tab 2-3 razy
ludzie wiecej daja ale czy u was pomoze nie wiem
musisź miec wet dobrego pod reka rozkurczowe i duze plukc ,duzo

anka1515

Od: Nie gru 25, 2011 16:05