KATOWICE i śląskie

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Sob kwi 23, 2016 17:13 Re: Jakie opinie o Gliwickiej Klinice Weterynaryjnej?

Karolina.K pisze:Hej,
Mój kot często choruje i szukam pilnie dobrej kliniki weterynaryjnej. Był ktoś z Was na tej przy ul. Toszeckiej 19 w Gliwicach? Polecacie?


Moja kolezanka chodzi do niej z psiakiem i jest zadowolina. U pierwszego weta zrobili badania, a nie leczyli bez sensu.

Osobiscie polecam Majka w gliwicach pana Majewskiego

Foka:)

 
Posty: 6
Od: Wto lut 18, 2014 16:43

Post » Pon kwi 25, 2016 19:07 Re: KATOWICE i śląskie

Chirurg: Ja chciałam polecić Dr Czingona, który obecnie przyjmuje w Zabrzu na Wolności 124. Operował ścięgno burej Agatce mojej siostry która jest kotem po b. skomplikowanych gwoździowanych złamaniach łapki(do schronu trafiła potrącona z ulicy), leczył Gipsika naszej forumowej Afiain,a teraz operował mojej Stefci oczodół i kość obok, w którą po KK wdała się infekcja. Udało mu się nawet bezproblemowo zaszczepić naszego Maciusia - agresorka. Doktor ma wiedzę, świetne podejście, jest kociarzem.
Okulista: jak ktoś potrzebuje konsultacji, a nie bardzo ma opcję jazdy do Warszawy czy Krakowa, to w EMVET w Tychach co kilka miesięcy przyjmuje wyjazdowo Dr Garncarz, wiem też, że przyucza się u niego p. Doktor Oliwia Lipowska z EMVETU włąśnie.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Pon kwi 25, 2016 21:30 Re: KATOWICE i śląskie

margoth82 pisze:Chirurg: Ja chciałam polecić Dr Czingona, który obecnie przyjmuje w Zabrzu na Wolności 124. Operował ścięgno burej Agatce mojej siostry która jest kotem po b. skomplikowanych gwoździowanych złamaniach łapki(do schronu trafiła potrącona z ulicy), leczył Gipsika naszej forumowej Afiain,a teraz operował mojej Stefci oczodół i kość obok, w którą po KK wdała się infekcja. Udało mu się nawet bezproblemowo zaszczepić naszego Maciusia - agresorka. Doktor ma wiedzę, świetne podejście, jest kociarzem.
Okulista: jak ktoś potrzebuje konsultacji, a nie bardzo ma opcję jazdy do Warszawy czy Krakowa, to w EMVET w Tychach co kilka miesięcy przyjmuje wyjazdowo Dr Garncarz, wiem też, że przyucza się u niego p. Doktor Oliwia Lipowska z EMVETU włąśnie.

czy Dr Lipowska tam jest na stałe ? będę potrzebowala konsultacji u sprawdzonego okulisty (dla Lilki)
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro kwi 27, 2016 8:35 Re: Jakie opinie o Gliwickiej Klinice Weterynaryjnej?

Foka:) pisze:Hej,
Mój kot często choruje i szukam pilnie dobrej kliniki weterynaryjnej. Był ktoś z Was na tej przy ul. Toszeckiej 19 w Gliwicach? Polecacie?


Zdecydowanie nie polecam Toszeckiej, chyba że ktoś ma sprawdzonego konkretnego weterynarza z tej przychodni. Jest ich tam wielu i różnie można trafić. Ja leczyłam tam zwierzęta nieraz i prawie nigdy nie byłam zadowolona z diagnozy, a ceny mają wygórowane. Raz się zdarzyło, że lekarz stamtąd okazał się sensowny i wyleczył mi świnkę - już tam nie pracuje, przyjmuje w Onkovecie.
Byłam tam kiedyś z psem chorym na serce i zrobili tylko USG, nawet mi nie zalecili echa serca. Innym razem, kiedy z nią byłam wsadzili ją bez sensu do klatki "na obserwację" i mimo że było to dwie godziny przed ich normalnymi godzinami otwarcia musiałam zapłacić za opiekę nocną 150 zł. A tak naprawdę nic nie zrobili, podali lek za który zapłaciłam osobno (to jest klinika całodobowa i jedyny powód, dla którego tam bywałam).
Miałam też kiedyś kociaka przygarniętego z działki z podejrzeniem panleukopenii i lekarz leczył go na "koci katar" stwierdziwszy, że może to to, a jak leki nie poskutkują to się zrobi test na panleuko. Głupia się zgodziłam bo to był pierwszy kot jakiego miałam i nie wiedziałam, że test trzeba robić natychmiast, bo czas gra ważną rolę. Jako uzasadnienie lekarz podał, że test jest drogi - 40 zł. Przez tydzień chodziłam z kotem codziennie na kroplówki płacąc po 25 zł, żeby się ostatecznie okazało, że to jednak panleukopenia - dla kociaka oczywiście było za późno. To jest wina mojej głupoty, ale co powiedzieć o lekarzu, który nie potrafi postępować z tak powszechną kocią chorobą? Moim zdaniem było to zrobione tylko po to, żeby wyciągnąć kasę. W sumie wydałam chyba z 300 zł na leczenie, które było kompletnie bezużyteczne. Jakby zrobili test jak należy mogłam jeszcze szukać surowicy i może kot by przeżył.
Dlatego Toszeckiej unikam, chyba że sprawa jest pilna, a wszystko wokół zamknięte.
Polecam Lovet na Spółdzielczej i Onkovet na Tarnogórskiej.
ObrazekObrazekObrazek

KatariinaSu

Avatar użytkownika
 
Posty: 42
Od: Czw mar 24, 2016 19:42

Post » Śro kwi 27, 2016 18:58 Re: KATOWICE i śląskie

mamaGiny pisze:czy Dr Lipowska tam jest na stałe ? będę potrzebowala konsultacji u sprawdzonego okulisty (dla Lilki)

hej mamoGiny, z tego co wiem to jest tam na stałe, natomiast nie wiem jaki jest stan jej wiedzy okulistycznej, bo zrozumiałam, że on a się tego uczy, a nie już w tym specjalizuje (m.in asystując Dr Garncarzowi w trakcie wizyt w EMVET). Nie wiem jak bardzo skomplikowany i pilny jest przypadek Lilki.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Śro maja 04, 2016 18:54 Re: KATOWICE i śląskie

POLECAM stomatologa

Specjalistyczna Stomatologiczna Przychodnia Weterynaryjna RADEMENES
ul. Wacława Sieroszewskiego 12, 43-344 Bielsko-Biała, Śląskie, POLSKA
http://www.rademeneswet.pl

Bardzo sympatyczna pro kocia pani doktor z ogromną wiedzą i kompleksowym podejściem do zwierzaka, gdzie leczenie stomatologiczne (w tym znieczulenie) jest poprzedzony szczegółowym wywiadem o stanie zdrowia kota. Gabinet bardzo dobrze wyposażony (m.in. sprzęt do monitorowania kota w narkozie, a także RTG stomatologiczne). Zanim zdążyłam się pojawić po kicię, sama już poinformowała weta prowadzącego o wszystkim. Ceny nie doprowadzają do zawału u opiekuna.
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Czw maja 26, 2016 14:46 Re: KATOWICE i śląskie

Polecam Dr. Kocot Ruda Śląska
ul. Kilińskiego 4

ampix

 
Posty: 1
Od: Czw maja 26, 2016 14:43

Post » Pon cze 13, 2016 17:05 Re: KATOWICE i śląskie

Witam, czy ktoś zna telefon do pani Eweliny Pałys-Jasiurkowskiej? Czytałam wiele dobrych opinii o niej, ale niestety telefony podane w necie chyba nie są prawidłowe bo nie można się dodzwonić. Z góry dziękuję za pomoc.

shrew77

 
Posty: 6
Od: Pon cze 13, 2016 16:54

Post » Pon cze 13, 2016 18:49 Re: KATOWICE i śląskie

Próbowałaś na te: 660 040 309, 32 353 93 95?
Akurat dosyć dawno nie miałam potrzeby się kontaktować, jednak zawsze nie było problemu, żeby się dodzwonić ;)

Alyss

 
Posty: 534
Od: Czw wrz 06, 2012 19:01

Post » Pon cze 13, 2016 19:43 Re: KATOWICE i śląskie

Tak, ale jak dzwonie na stacjonarny to słysze "nie ma takiego numeru" a komórki nikt nie odbiera. Chyba tam jutro podjadę bez kotki, żeby zobaczyć czy pod danym adresem ta Pani przyjmuje. Dzięki za odpowiedź ☺

shrew77

 
Posty: 6
Od: Pon cze 13, 2016 16:54

Post » Wto cze 14, 2016 10:59 Re: KATOWICE i śląskie

W takim razie gdyby udało Ci się skontaktować, to daj proszę znać jaki jest aktualny numer ;)

Alyss

 
Posty: 534
Od: Czw wrz 06, 2012 19:01

Post » Wto cze 28, 2016 23:00 Re: KATOWICE i śląskie

CHORZÓW

Chorzów ul. 16 Lipca przychodnia Centaur, dr Tomasz Zamęcki.

Najlepszy weterynarz z jakim ja i wielu moich znajomych miało kiedykolwiek do czynienia! Jak ktoś już raz zaufa Panu Doktorowi to już nie zmieni lekarza :) Niesamowite podejście do pacjentow, problem widzi już po spojrzeniu na zwierzę, a badania tylko to potwierdzają. Nie bierze dużo pieniędzy - zdecydowanie bardziej zależy mu na zdrowiu zwierząt niż na pieniądzach. Zwierzęta się go nie boją, zawsze są głaskane, przytulane, nie czują zagrożenia. Wiele razy Pan Tomasz uratował już moje zwierzęta, nigdy mnie nie zawiódł.

Aga90

 
Posty: 9
Od: Nie lut 28, 2016 23:55

Post » Pt lis 04, 2016 20:22 Re: KATOWICE i śląskie

KATOWICE
Gabinet weterynaryjny "Bonifacy i Pankracy"
lek.wet. Katarzyna Wojtyczka
Al. Roździeńskiego 88A/IX
Katowice


POLECAM GORĄCO !!!

Pani Doktor Katarzyna, to lekarz dla każdego kociarza ;)
Jest przesympatyczną pełną ciepła osobą. Kochąjącą koty, wchodząc tam widąć odrazu że to gabinet poświęcony kociarskim :)
Moją przygodę z Pania Kasią zaczełam ponad rok temu, gdy przyplatała się ze złomowiska do mnie moja pierwsza kotowata Lulu :)
Juz po pierwszej wizycie byłam zachwycona Panią doktor. Potem nabyłam drugą kotkę (wredną) którą również zaprowadziłam do Pani Kasi. Poradziła sobie z nią świetnie.
Lulu miała wykonywaną sterylkę, bez żadnych kłopotów.
W ostatnich miesiącach znalazłam dziczki zarażone kocim katarem, kotki by nie przezyły tego gdyby nie szybka reakcja Pani Kasi. Odrazu zostawiła je w lecznicy i zaopiekowała się nimi. Kotki po cięzkej walce doszły do siebie i mają sie dobrze :) Zawsze gdy coś sie dzieje wiem że moge zadzwonić o każdej porze. Nie raz nie miałam możliwosci podjechania z kotami i kontaktowałam się telefonicznie, wysyłając fotki i zawsze coś udało się zaradzić.
Co do kwestii finansowej, moim zdaniem Pani Doktor bierze smieszne pieniądze. Widać w jej pracy pasje oraz oddanie do zwierząt. :kotek:
Nigdy nie zmienie weterynarza na innego !
:ok: :kotek: :P :D

acilla

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Od: Pt lis 04, 2016 19:56

Post » Nie lis 13, 2016 19:03 Re: KATOWICE i śląskie

Polecam panią doktor Elżbietę Mokrską z lecznicy w Gliwicach, Ku Dołom 6.

Mimo że mojego zatrutego kiciusia nie udało się odratować, robiła wszystko co mogła, łącznie z przyjęciem mnie w nocy po godzinach pracy. Leczyła też mojego pierwszego kotka prawie 10 lat temu, niestety zabrał go nowotwór nerek. Jest to lekarka rzeczowa, wyjaśniająca dokładnie wyniki badań i proces leczenia. Jak się przekonałam, jest to bardzo ważne, bo niektórzy weterynarze, podobnie jak lekarze, mają tendencję do arbitralnych decyzji i proces leczenia pozostaje tajemnicą. Jest to weterynarz z wielkim sercem dla zwierząt, podchodzi do nich z miłością. Wielu lekarzy odnosi się z sympatia dla zwierząt, ale jej naprawdę na zwierzu zależy. Rzeczowa i empatyczna.

Aspasia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Od: Nie lis 13, 2016 11:23

Post » Nie sty 08, 2017 17:46 Re: KATOWICE i śląskie

Czy ktoś może polecić weterynarza-stomatologa w okolicach Pszczyny? Może być np. Bielsko, Tychy, Czechowice, Żory, Mikołów, Katowice... Coś w miarę w okolicy. Oczywiście jeżeli trzeba będzie podjechać dalej, to podjadę. Kociak, wiek ok 7 msc., od 2 tygodni ma brzydkie zapalenie dziąseł, nie reaguje na atybiotyki... Z góry dzięki!

dcmb

 
Posty: 52
Od: Nie sty 15, 2012 14:33

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości