KRAKÓW i Małopolska

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon lut 06, 2017 10:13 Re: KRAKÓW i Małopolska

Czy ktos ma jakieś nowe doświadczenia z nowohuckim RoyalVetem? Chcę zrobić kontrolne badania krwi i usg (ponoć mają dobry aparat).

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lut 14, 2017 21:02 Re: KRAKÓW i Małopolska

Poszukałem trochę na forum ale nie znalazłem w sumie dokładnych informacji i dalej nie jestem pewny gdzie iśc.

To co mnie zainteresowało to:
http://hyrax.pl/lekarze-grafik-dyzurow.html
http://www.arka-vet.pl/ <-- o tym jednak też tutaj czytałem jakieś nie ciekawe opinie
http://zdrowieczterolapa.pl/

Ogólnie zależy mi na weterynarzu który zna się dobrze na przewlekłej niewydolności nerek. Zależy mi na zrobienie cystocyntezy żeby móc dokładnie zrobić posiew moczu i zobaczyć stosunek kreatyniny do białka. Prócz tego jeszcze żeby dobrze wykonane było USG, z pobraniem krwi chyba nie powinno być już problemu.
Fajnie by było jakby też akceptował to, że nie zamierzam karmić kota Renalem i, że na razie karmie tylko mokrą karmą a w przyszłości chcę karmić barfem.

Parkiet

 
Posty: 4
Od: Śro mar 16, 2016 10:56

Post » Wto lut 14, 2017 21:26 Re: KRAKÓW i Małopolska

Ja mam kota z pnn, leczę w Zdrowiu Czterołapa, ale tylko u dr Hajnrych (ważne, bo są tam trzy panie). Cystocynteza bez problemu, nawet na słabiej wypełnionym pęcherzu, istnieje możliwość badania moczu albo w Labwecie albo w IDEXX, w zależności od rodzaju badania i życzenia klienta. Aparat USG mają bardzo dobry, zarówno dr Hajnrych jak i Konopka dobrze czytają usg. Oczywiście też krew pobierają. Wyniki przesyłają na maila, czasem nawet w niedzielę.

Nie wiem natomiast nic na temat akceptacji diety barf w takim przypadku, ale obie wetki doradzają mokrą karmę.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Śro lut 15, 2017 10:08 Re: KRAKÓW i Małopolska

Ja kota z pnn leczyłam w Zdrowiu Czterołapa, początkowo u dr Hajnrych, jak trzeba było wszystko poustawiać, ale potem na badania kontrolne chodziłam do pozostałych wetek, z ewentualną konsultacją Hajnrych.
Cystocentezę też tam robiłam.

Miszelina, a robiłaś u nich USG? I dostałaś karteczkę z opisem?

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lut 15, 2017 10:12 Re: KRAKÓW i Małopolska

USG robiłam dwóm kotom, karteczki z opisem nie dostałam, ale podczas badania pani wet wszystko mi objaśniała.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pt lut 17, 2017 21:42 Re: KRAKÓW i Małopolska

Dziękuje wam za odpowiedź, kilka innych osób też mi polecało pójść do dr Hajnrych i chyba właśnie tak zrobię. I gdzie lepiej zrobić badanie moczu, w Labwecie czy w IDEXX?

Pytam o barf bo podobno nie raz lekarze jak stwierdzają pnn to zalecają karme Renal a ja nie chcę nią karmić kotki i ciekaw jestem właśnie jakby na to weterynarz zareagował.

Parkiet

 
Posty: 4
Od: Śro mar 16, 2016 10:56

Post » Sob lut 18, 2017 6:06 Re: KRAKÓW i Małopolska

Wynik z Labwetu jest szybciej, więc jak coś nagłego i pilnego, to tam. No i jest taniej, niż IDEXX. Wyniki są chyba równie miarodajne.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Nie lut 19, 2017 0:47 Re: KRAKÓW i Małopolska

Dziękuje, będę miał to na uwadze.

Słyszałem też dobre opinie o o Sławomirze Szpeyerze. Wiecie coś o nim albo jak radzi sobie z kotami z pnn?

Parkiet

 
Posty: 4
Od: Śro mar 16, 2016 10:56

Post » Czw lut 23, 2017 22:57 Re: KRAKÓW i Małopolska

Yagutka pisze:Czy ktos ma jakieś nowe doświadczenia z nowohuckim RoyalVetem? Chcę zrobić kontrolne badania krwi i usg (ponoć mają dobry aparat).


Tak, ja tam leczę swoje towarzystwo i jestem zadowolona - a mam m.in. pannę z padaczką i łamliwymi kościami i chłopaka z wiecznym glutem, które co rusz generują jakieś inne problemy zdrowotne - a to się któreś przytka, a to wątroba szwankuje.

katikot

 
Posty: 2850
Od: Pt paź 26, 2007 23:31
Lokalizacja: Kraków/Wrocław

Post » Pt cze 16, 2017 14:59 Re: KRAKÓW i Małopolska

Ja dołączę się do pochwał dla Dr Gubały, teraz już dwóch doktorów, ostatnio nas przyjmował syn Szczepan :D

antila

Avatar użytkownika
 
Posty: 87
Od: Nie gru 26, 2010 17:39

Post » Wto wrz 12, 2017 7:30 Re: KRAKÓW i Małopolska

Moja dotychczasowa wetka, dr Paulina Urbanek, wyprowadziła się z Krakowa. Kierując się opinią z forum, przeniosłam się do Modern Veterinary Medicin, przy ul. Ostatniej 2 C, do doktora Wojciecha Piroga. Wczoraj Matylda miała czyszczone zęby z kamienia, okazało się, też, że jednen trzonowiec się rusza i usunięto go.

Moje wrażenie bardzo dobre:
- umawianie się na godzinę, nie ma kolejek i tłoku w poczekalni
- Matyldę oddano mi całkowicie wybudzoną
- dostałam na dwa dni dla niej środki przeciwbólowe w płynie (nie każdy wet o tym sam pamięta!)
- dr Piróg bardzo rzeczowy, spokojny, Matylda zareagowała na niego b. otwarcie (co się jej raczej nie zdarza)
- lekarzy wet jest tam w sumie troje, oprócz tego technik wet
- mają USG, RTG oraz szpital
- robią wszelkie badania i szybko są wyniki (Matylda miała robiona przez zabiegiem morfologię i biochemię)

Moje koty na szczeście chorób przewlekłych nie mają, więc nie wiem, jak wtedy wygląda leczenie w MVM, ale taka wizyta, jaką mamy my za sobą była bez zarzutu. Zatem polecam tę przychodnię.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Wto wrz 12, 2017 8:41 Re: KRAKÓW i Małopolska

A jak w Krakowie kształtuje się cena za zabieg sanacji jamy ustnej? Rok temu w Krakvecie płaciłam za sam zabieg u kota 180 zł, a za psa (mniejszego od kota - york) już 240 zł bo było do usunięcia kilka zębów. Antybiotyk dodatkowo płatny przy kolejnej wizycie ale to już groszowe sprawy. Morfologia z biochemią około 90 zł.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Pt wrz 15, 2017 10:56 Re: KRAKÓW i Małopolska

W MVM za morfologię z biochemią zapłaciłam 100 zł, za zdjęcie kamienia, wyrwanie zęba, antybiotyk i leki przeciwbólowe razem 150 zł.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Sob gru 30, 2017 6:31 Re: KRAKÓW i Małopolska

Czy ktoś z Was może polecić weterynarza do prowadzenia kotka z wykrytą właśnie białaczką? Kogoś kto nie spisze go na straty. Polecono nam ARWET w Wieliczce, czy ktoś z Was tam był?

Laurin

 
Posty: 11
Od: Pon wrz 15, 2014 9:10

Post » Wto sty 02, 2018 19:29 Re: KRAKÓW i Małopolska

Zdecydowanie dr Wandas z Wawrzyńca. :1luvu:

akika1

 
Posty: 2
Od: Wto sty 02, 2018 19:14

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości