POZNAŃ i Wielkopolska

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Nie paź 02, 2016 22:44 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Piątkowo - http://www.klinikawet.pl
("używam" osobiście)
не шалю, никого не трогаю, починяю примус ;)
Aktualnie na pokładzie: Nadszyszkownik, Żwirek
Nasze koty za TM(w kolejności zgłoszeń): Kulka [*] 17.03.2023, Gluś [*] 26.03.2020, Zmrol [*] 24.09.2023
Robalek['] Kredka['] Pirat['] Połamaniec [']

zabers

Avatar użytkownika
 
Posty: 26125
Od: Nie lut 08, 2009 14:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 03, 2016 9:18 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

sqbi90 pisze:Czy mógłby mi ktoś polecić dobrego weta jak najbliżej Garbar i/lub na Piątkowie/Naramowicach/Winogradach? Mieszkam w Poznaniu od kilku lat, ale nie znam większości nazw ulic, co sprawdzam jakąś lecznicę znalezioną na forum, to daleko, a od sprzecznych opinii na temat niektórych już zgłupiałem. Szukam też dobrego okulisty dla kotełka. :kotek:

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.


Dobrym zwierzęcym okulistą jest dr Dąbrowski na ul. Zbąszyńskiej 26 (w lewo od Bukowskiej zaraz za Przybyszewskiego). http://www.wet.pl/
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 03, 2016 13:11 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Dziękuję, obie te lokalizacje są okej, a do okulisty i tak sporadycznie, więc skoro dobry, to pewnie tam się właśnie udamy :)
Ksz.

sqbi90

Avatar użytkownika
 
Posty: 1188
Od: Śro sie 31, 2016 2:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa/Świat

Post » Wto paź 25, 2016 19:47 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Mam dwa pytania.

1.)Mam w planach udać się do p. dr. Sokołowskiej na os. Lecha- czy wiece czy posiada taki przyrząd do oglądania oka w powiększeniu, chodzi o tę lupę ze światełkiem- inaczej nie wiem jak to opisać :oops: bo dawno tam nie byłam, słowem lata świetlne temu a i wtedy ze sterylką a nie raną kiłutą na gałce ocznej jak teraz...trzeba zajrzeć jak dalece rana do której warstwy oka, to chyba czymś takim robią, tak?
2.)Wie ktoś może czy jutro przyjmuje z rana p. dr. Marciniak na Polance?

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Wto lis 08, 2016 0:28 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Szukam weterynarza, który trafnie postawiłby diagnozę - kot ma niewielkiego guzka w pachwinie. Gdzie się udać?

annmolly

 
Posty: 27
Od: Śro lip 08, 2015 21:09

Post » Wto lis 08, 2016 10:06 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Dobry weterynarz nie postawi diagnozy na oko. Mogę polecić lek.wet.Jakuba Pernaka, przychodnia Neovet na ul.Głogowskiej 164/166. Rejestracja internetowa: http://www.wettermin.pl/3772
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro gru 14, 2016 8:16 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Witam,

mam 5-cio miesięczną kotkę i chciałabym ją wysterylizować.
Proszę Was o polecenie mi dobrego weta. Niby to rutynowy zabieg, ale boję się jak diabli.
Byłam już u dwóch weterynarzy, ale nie ukrywam, że nie wzbudzili mojego zaufania. Nie chcę oddać małej w ręce konowała.

Z góry Wam dziękuję za podpowiedź, do kogo się udać.

domino79

 
Posty: 1
Od: Śro gru 14, 2016 8:10

Post » Sob gru 17, 2016 19:50 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Przychodnia Weterynaryjna s.c. ( d.Akademicka) ul.Dojazd 30, tel. 61 843 87 40.
Sterylizowałam tam wszystkie swoje koty i nigdy nie było komplikacji.

Świetnym chirurgiem jest też dr Piotr Dąbrowski z ul.Zbąszyńskiej 26, tel. 61 843 45 83.
Robiłam u niego dwie poważne operacje i każdą kolejną ( odpukać ) też tam zrobię.
" Nie zamieniaj serca w twardy głaz póki jeszcze serce masz"
Lombard

Alama

Avatar użytkownika
 
Posty: 851
Od: Pt lip 07, 2006 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie gru 18, 2016 20:17 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Ja jeszcze mogę polecić dr Przybylskiego - gabinet na ul. Nad Wierzbakiem.
Sterylizuje koty fundacyjne w ilościach hurtowych.

kasia_5000

 
Posty: 3030
Od: Czw mar 23, 2006 21:51
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie sty 22, 2017 18:03 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Bez wahania polecam doktora Jakuba Pernaka z Neo Vet na ulicy Głogowskiej 164/166. W mojej opinii to weterynarz bezkonkurencyjny w Poznaniu i okolicach. Leczy piątkę moich kotów, w tym jednego z cukrzycą. Doktor Jakub ma ogromną wiedzę medyczną, niezwykłą intuicję i fenomenalny talent chirurgiczny. To weterynarz absolutnie wszechstronny, profesjonalista, dla którego leczenie zwierząt to prawdziwa pasja. Ma rewelacyjne podejście do pacjentów, a opiekunom cierpliwie tłumaczy wszelkie zawiłości choroby i nurtujące kwestie.
Neo Vet to: pełen profesjonalizm, rozległa wiedza, przyjazna atmosfera, ogromna cierpliwość, brak stresu dla zwierzaka, bogate zaplecze, wizyty umawiane na konkretne godziny, znakomici pozostali, pracujący tam lekarze.

balbi1

 
Posty: 14
Od: Czw cze 23, 2011 19:26

Post » Pon sty 23, 2017 9:21 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

W Neo Vecie pomyśleli też o udogodnieniach na ostatnia drogę zwierzęcia:

"KREMACJA INDYWIDUALNA W NEO VET

Naszym głównym celem jest opieka nad zwierzakami, jednakże czasem medycyna zawodzi i jedyne humanitarne rozwiązanie to eutanazja (uśpienie). Odejście czworonożnego przyjaciela jest zawsze smutnym i trudnym przeżyciem. Aby zmniejszyć związany z tym ból i stres, w Neo Vet stosujemy wiele rozwiązań:

- wizyty umawiane są na konkretne godziny, w związku z tym czas oczekiwania na wizytę ogranicza się do minimum

- zależnie od decyzji można się pożegnać ze zwierzakiem przed podaniem przez nas zastrzyku lub zostać z przyjacielem do końca

- w przypadku zwierząt nerwowych jest możliwość sedacji na początku wizyty (łagodnego znieczulenia), dzięki czemu cały proces przebiega bezstresowo dla zwierzęcia

- w przypadku pozostania z przyjacielem do końca, po podaniu zastrzyku dajemy Państwu tyle czasu ile jest potrzebne aby się pożegnać.

Po eutanazji należy podjąć decyzję czy zabieracie Państwo pupila do domu, czy zostanie przekazany do kremacji przez naszą przychodnię (zostanie u nas).
W związku z rosnącą liczbą zapytań wprowadziliśmy dodatkowo możliwość indywidualnej kremacji, dzięki czemu możecie Państwo otrzymać prochy czworonożnego przyjaciela.
Ciało zwierzaka jest odbierane bezpośrednio z przychodni, po czym transportowane do krematorium w Czechach. W ciągu tygodnia otrzymujemy prochy w wybranej przez Państwa urnie lub zatopione w krysztale pamięci/biżuterii, wraz z certyfikatem.
Na życzenie jest możliwość uczestniczenia w kremacji pupila.

Wszelkie szczegóły, w tym katalog urn, wspomnianych kryształów i ozdób, dostępne są w recepcji - tel. 530 560 550 lub 61 865 90 34"
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sty 27, 2017 13:29 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Jarka, chodzisz do doktora Pernaka ze swoimi futrzakami/futrzakiem?
Po 8 latach pobłażliwego ignorowania ZŁA z życzeniami:

Obrazek

Feebee

Avatar użytkownika
 
Posty: 24147
Od: Pon paź 05, 2015 13:22

Post » Pt sty 27, 2017 13:45 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Feebee pisze:Jarka, chodzisz do doktora Pernaka ze swoimi futrzakami/futrzakiem?


Z fundacyjnymi częściej, bo mi nie po drodze.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lut 03, 2017 12:27 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

POZNAŃ
NIE POLECAM
Witam serdecznie, to mój pierwszy post i od razu w takiej sprawie, ale chciałabym odradzić lekarza weterynarii, którego jeszcze nikt tu nie polecał/odradzał.

Przychodnia Weterynaryjna Doktor How
ul. Naramowicka 169


Opis: To miał być rutynowy zabieg usunięcia kamienia u mojego kota (3,5 roku) i usunięcia jednego zęba, przez lekarza do którego mieliśmy najbliżej. Lekarz bez mojej wiedzy i zgody usunął wszystkie zęby. Ponadto, jak się później okazało, zostawił korzenie i dał kotkowi za słabe znieczulenie. Kotek bardzo się męczył. Kiedy chcieliśmy się dowiedzieć, co było wskazaniem medycznym do takiego zabiegu, lekarz zaczął krzyczeć, że "gdyby zrobił ten zabieg w Wielkiej Brytanii, to za każdego usuniętego zęba dostałby 190 funtów" i "że żałuje, że zrobił zabieg, bo najchętniej powstawiałby mu te zęby z powrotem". Ostatecznie po naszych prośbach wystawił nam informację lekarską, gdzie zalecił m.in. płukanie pyszczka rumiankiem. Odmówił nam dalszego leczenia, krzyczał, że nie chce nas więcej widzieć - tylko dlatego, że prosiliśmy o wyjaśnienie, co chyba doktor potraktował jako zamach na jego kompetencje. Przypuszczalnie samego zabiegu nie wykonał lekarz, a asystentka... z liceum biol.-chem., bo kilka takich osób kręciło się po gabinecie i rzekomo pomagało (nie wiem na jakiej zasadzie i czy to zgodne z prawem). Nie wziął za swoją usługę pieniędzy, przypuszczalnie mając świadomość źle wykonanego zabiegu. Wizyta w tym gabinecie to był horror dla naszego zwierzaka i dla nas.

Teraz kot (adoptowany zresztą z fundacji i po wielu przejściach) jest pod dobrą opieką, ale zabieg najprawdopodobniej trzeba będzie powtórzyć. :(

Kleo4

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Od: Pt sty 20, 2017 19:30

Post » Śro lut 08, 2017 21:26 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

czy ktoś zna weterynarza Jana Włodarka?
http://www.wlodarek.eu/php/index.php
jakieś opinie?
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości