POZNAŃ i Wielkopolska

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Wto mar 07, 2017 14:36 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Hej kociary i kociarze. Od 5 dni mój Bąbel stale drapie się w po futerku. Byłam juz w piątek u jednego weterynarza, dał maść ale nic ie pomogło, wydaje mi się że od weekendu jest coraz gorzej. Teraz siedzę w kolejce do doktora Czerwińskiego w Lecznicy na Wawrzyniaka Homeopatia. I nie wiem czego się spodziewać. Macie już jakieś doświadczenia? Czytałam sporo pozytywnych komentarzy. Czekam na wasze opinie i mam nadzieje że Bąbel wyzdrowieje jak najszybciej.

Milka5555

 
Posty: 1
Od: Wto mar 07, 2017 14:29

Post » Pt mar 17, 2017 23:03 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Milka5555 pisze:Hej kociary i kociarze. Od 5 dni mój Bąbel stale drapie się w po futerku. Byłam juz w piątek u jednego weterynarza, dał maść ale nic ie pomogło, wydaje mi się że od weekendu jest coraz gorzej. Teraz siedzę w kolejce do doktora Czerwińskiego w Lecznicy na Wawrzyniaka Homeopatia. I nie wiem czego się spodziewać. Macie już jakieś doświadczenia? Czytałam sporo pozytywnych komentarzy. Czekam na wasze opinie i mam nadzieje że Bąbel wyzdrowieje jak najszybciej.


Vet-Help ul. Baśniowa z Dermatologicznymi sprawami.
Obrazek

itaka

 
Posty: 3482
Od: Sob maja 29, 2010 14:43
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Post » Wto sie 08, 2017 9:19 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Cześć wszystkim :) chciałam zapytać czy ktoś miał styczność z gabinetem weterynaryjnym na ul. Matejki 60? Przyjmuje tam lek. wet. Dorota Drabko.

Beeth

 
Posty: 1
Od: Wto sie 08, 2017 9:15

Post » Pt sie 11, 2017 18:59 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

UWAGA! OSTRZEŻENIE!!! przed gabinetem weterynaryjnym
CENTRUM ZROWIA MAŁYCH ZWIERZĄT w Poznaniu na Os. Władysława Jagiełły 33, w Poznaniu.
W dniu wczorajszym (10.08.17) miało miejsce karygodne zdarzenie w w/w gabinecie.

Otóż,
Pompon, bezdomny kotek, został zawieziony przez Adama na zbieg kastracji. Adam nie był pewien płci kotka, zatem zostawiając go na zabieg, poprosił o sprawdzenie czy jest to chłopiec czy dziewczynka – co, rzecz oczywista, ma znaczenie dla samego zabiegu. Jednocześnie poprosił o przegląd kotka pod kątem pasożytów zewnętrznych, gdyż Pompon miał zapewniony DT, w którym mieszka kot rezydent.

Historia standardowa i wydawałoby się zupełnie banalna.

Po kilku godzinach Adam dostał informację z gabinetu, że kot jest jeszcze pod wpływem narkozy. Tutaj nadal mamy sytuację standardową, ale …
No właśnie … okazało się, że kotu podano pełna narkozę, zabrano go na stół operacyjny i rozcięto do zabiegu … i na tymże stole stwierdzono, że to jest nie kotka, tylko kocur i na dodatek wykastrowany!!!

Ciśnie się na usta pytanie, z kim mamy do czynienia w takim gabinecie weterynaryjnym?
Z lekarzem, fachowcem? Na pewno NIE!!!
A przecież oddajemy zwierzę, ufając, że pozostaje ono w dobrych, kompetentnych rękach.

Na pytanie, jak wygląda sprawa pasożytów zewnętrznych, odbierając Pompona, Adam otrzymał odpowiedź, że sprawdzono i nie widać śladów pasożytów.

Pompon pojechał do DT. W domu zaczął się niemiłosiernie drapać. Jak myślicie, co się okazało? Otóż, kotek ma liczne ślady po działalności pcheł i widoczną obecność żyjących pasożytów, które niestety zdążyły sprytnie podzielić się sobą z kotkiem rezydentem.
Ale to jeszcze nie wszystko, co zaprezentował „fachowy” gabinet weterynaryjny.
Kiedy emocje opadły i kotek został dokładnie obejrzany, okazało się, iż miał znak, że był już kastrowany jako wolno żyjący kot wcześniej, gdyż miał podcięte uszko, co widać na drugim zdjęciu.

Pragnę podkreślić, że Centrum Zdrowia Małych Zwierząt współpracuje z Fundacjami, zatem obsługuje mnóstwo bezdomnych, wolno żyjących kotów, co w sposób oczywisty obliguje je do rozpoznania tego rodzaju znaków. Właśnie w ten sposób oznacza się koty po zabiegu, aby zapobiec ewentualnej, ponownej, nieobojętnej przecież dla kota, ingerencji chirurgicznej.

Dla dobra swoich kotów i własnego, omijajcie ten gabinet szerokim łukiem!!!!!!!!!!!

Obrazek Obrazek
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie wrz 10, 2017 16:35 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

http://weterynaria.poznan.pl weterynarz Jacek Gołańczyk
Do kliniki trafiła bezdomna kotka po wypadku (która w końcu okazała się kastrowanym kocurem, ale wiadomo pan dr tak zajęty że przeoczył ...).
Operacja został przeprowadzona w taki sposób, że wystają z kocurka druty, druty które powinny być śródszpikowe... Kocur dodatkowo został przetrzymany w szpitalu ok. 3 tygodni... bóg jeden wie po co, chyba tylko, żeby to partactwo za potworne pieniądze nie ujrzało światła dziennego...
Kocur będzie "naprawiany" u innego weterynarza, który był zszokowany widząc jak to wygląda.

Kocur był pod opieką osoby prywatnej, która zbiera na operację i opłaciła szpital. Za samą operację wystawiono rachunek dla fundacji, niby po specjalnej niższej stawce na 1800zł!!! Jeszcze to koszty może i byłyby do "przełknięcia" gdyby nie cierpienie tego kocurka...

Odradzajcie i trzymajcie się jak najdalej...

Obrazek

Obrazek

oxygen_78

 
Posty: 81
Od: Wto paź 26, 2010 10:09
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lis 07, 2017 20:21 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

kolejny nie polecany
Weterynarz Luty z Czerwonaka, kolejna już sprawa z udziałem tego pana...
w skrócie:
Weterynarz przyjechał do chorego psa.
Zabrał go ze sobą.
Jako że ma dwa punkty, pies miał przebywać w jednym z nich.
Kiedy Właściciele przyjechali po psa, weterynarz poinformował ich, że psa już nie ma, bo ktoś go już zabrał, a On nie pamięta kto.
Po interwencji właścicieli i zgłoszeniu sprawy na Policji, weterynarz przyznał, że pies nie żyje i okazał ciało pieska.

całość: https://www.facebook.com/groups/ZaginionePoznan/permalink/1627333587326212/

oxygen_78

 
Posty: 81
Od: Wto paź 26, 2010 10:09
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lut 22, 2018 15:04 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Od siebie moge polecić Panią Wet Martę Bober z gabinetu Orion w Swarzedzu. Zawsze trafna diagnoza i profesjonalne podejście do pracy!

kotypoznan

 
Posty: 1
Od: Czw lut 22, 2018 14:58

Post » Czw mar 15, 2018 19:53 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Czy wie ktoś czy dr. Przybylski z Poznania też przyjmuje czy tylko jego pracownicy a on tylko operuje? Można go zastać?

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw mar 15, 2018 22:21 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Paulusek pisze:Czy wie ktoś czy dr. Przybylski z Poznania też przyjmuje czy tylko jego pracownicy a on tylko operuje? Można go zastać?

przyjmuję

Basia_G

Avatar użytkownika
 
Posty: 8733
Od: Śro paź 02, 2002 15:33
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto kwi 17, 2018 19:36 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Który wet czynny od godziny 20ej w poznaniu kot z zatruciem! pilne!

777temida

 
Posty: 65
Od: Czw gru 10, 2009 10:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto kwi 17, 2018 19:37 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Chyba tylko na Mieszka
" Nie zamieniaj serca w twardy głaz póki jeszcze serce masz"
Lombard

Alama

Avatar użytkownika
 
Posty: 851
Od: Pt lip 07, 2006 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto kwi 17, 2018 19:40 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Alama pisze:Chyba tylko na Mieszka

Edit: do 21-szej lecznica UP
" Nie zamieniaj serca w twardy głaz póki jeszcze serce masz"
Lombard

Alama

Avatar użytkownika
 
Posty: 851
Od: Pt lip 07, 2006 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 21, 2018 4:55 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Dzindybry, chciałabym odkopać wątek trochę, bo właśnie poszukuję weta dla mojego Marcela - przegląd techniczny, bo sprawdzenie zębisk (bo coś mu jeden mleczak uparcie wypaść nie chce) i przygotowanie do kastracji wkrótce jakoś. Przejrzałam ostatnie strony wątku, widzę że chyba najbardziej pozytywnie wypadł Neo-Vet, znajomi natomiast mocno polecają lecznicę przy Uniwersytecie Przyrodniczym (która jednak jest kawałek drogi od nas z Łazarza, więc w razie gdyby kiedyś coś tfu-tfu pilnego było to dojazd przez całe miasto dość niefajny). Pytanie moje tutaj: jak się sprawy mają w tej chwili, czy ktoś może poleca jakieś jeszcze inne miejsce, czy też może chciałby się podzielić jakimiś opiniami aktualniejszymi niż te co wykopałam na forum na razie ;) Będę niezmiernie dźwięczna!

Sedith

 
Posty: 63
Od: Pt mar 19, 2010 9:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lip 23, 2018 8:56 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

Z zębami to do Animaldent, Tuwima 10. Ale tam tylko zęby zrobisz.
W lecznicy przy UP przyjmują bardzo różni weterynarze. Dla mnie sprawdzona przychodnia, na której można polegać, to Neo-Vet. Polecam lek.wet. Ulę Mikołajewską.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lip 23, 2018 15:28 Re: POZNAŃ i Wielkopolska

A ja mogę polecić przychodnię"Na Polance". Kastracje robią bez zarzutu, z badaniem krwi przed zabiegiem i narkozą wziewną.
Ząbkiem też się zajmą.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości