Psycholog dla zwierzaków

Informacje i opinie o lekarzach weterynarii, klinikach i gabinetach.

Moderator: Moderatorzy

Post » Śro mar 15, 2006 8:52 Psycholog dla zwierzaków

Moja znajoma poszukuje takiego we Wrocławiu. Chodzi o pieska. Macie jakis namiar?

Tuka

 
Posty: 11748
Od: Pon cze 20, 2005 10:57

Post » Śro mar 15, 2006 16:07

Może podpowie coś ten behawiorysta, chociaż jest z Krakowa
www.psycholog.zoologia.pl
W domu mam jeszcze kilka adresów psich behawiorystów, niestety nie pamiątam skad są - tylko mogę je Tobie podać dopiero jutro.
Pozdrawiam :)
www.agapeanimali.org

Jolek

 
Posty: 2144
Od: Śro gru 03, 2003 9:00
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 15, 2006 16:21

To dość rzadki zawód, często poszukiwany specjalista. Szkoda, że u nas tak mało popularne jest to zagadnienie.
Obrazek KSIĘŻNICZKA MARTINI
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.

Villemo7

 
Posty: 313
Od: Pt gru 23, 2005 11:12
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 15, 2006 17:30

"Nie szanujemy jakoś w ludziach miłości do zwierząt,pokpiwamy sobie z czyjegoś przywiązania do kotów.Czyż jednak nie jest tak,że najpierw przestajemy lubić zwierzęta, a potem-tracimy serce do ludzi?
Obrazek

zorro

 
Posty: 1536
Od: Sob gru 25, 2004 21:49
Lokalizacja: wrocław

Post » Pt mar 17, 2006 15:06

www.psychpsa.cad.pl

i jeszcze tutaj :)
www.agapeanimali.org

Jolek

 
Posty: 2144
Od: Śro gru 03, 2003 9:00
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt mar 17, 2006 16:08

Nie udzielam porad telefonicznie ani przez internet !


Ech.. materializm.. Nie każdy może sobie pozwolić na wizytę w Wa-wie z czworonogiem.
Obrazek KSIĘŻNICZKA MARTINI
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.

Villemo7

 
Posty: 313
Od: Pt gru 23, 2005 11:12
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt mar 17, 2006 16:33

Villemo7 pisze:
Nie udzielam porad telefonicznie ani przez internet !


Ech.. materializm.


A może po prostu odpowiedzialność i prawo do zarabiania na życie fachem, w który zainwestowało się czas i pieniądze?

janykiel

Avatar użytkownika
 
Posty: 2457
Od: Wto lip 05, 2005 19:54
Lokalizacja: miejscowy od 2002: ex Gandalf Jarka, ex janykiel3, ex ascalithion:P, ex Jose AB

Post » Pt mar 17, 2006 16:34

Ech.. materializm..


zapewne jest to wynikiem doświadczeń...
gdyby udzielała i telefonicznie i przez internet cały czas musiałaby siedzieć przy komputerze czy telefonie...
a gdzie praca?
uczyła się w tym kierunku nie tylko aby pomagać ale i z czegoś żyć :roll:
www.agapeanimali.org

Jolek

 
Posty: 2144
Od: Śro gru 03, 2003 9:00
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt mar 17, 2006 19:08

To na pewno! Ale powtórzę nie każdy ma czas i pieniądzę, by jechać do Wa-wy!

A mało takich specjalistów... Bo nie ma takich kierunków! U nas wciąż etologia i zoopsychologia to fanaberia :(
Obrazek KSIĘŻNICZKA MARTINI
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.

Villemo7

 
Posty: 313
Od: Pt gru 23, 2005 11:12
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt mar 17, 2006 19:10

A jaki psycholog ludzki zajmie sie terapia przez telefon lub intenet? 8O
Przeciez to dokladnie to samo! 8)

D!

 
Posty: 756
Od: Śro lis 06, 2002 18:45
Lokalizacja: Elbląg

Post » Pt mar 17, 2006 19:16

Mnóstwo tego, a przynajmniej sporo!! Przy prawie każdej fundacji, stowarzyszeniu jest telefon np. tzw. "zaufania". Ale to dla ludzi... Problemy ze zwierzętami niestety najczęściej rozwiązuje "strzykawka"...
Obrazek KSIĘŻNICZKA MARTINI
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.

Villemo7

 
Posty: 313
Od: Pt gru 23, 2005 11:12
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt mar 17, 2006 20:02

Villemo7 pisze:(...)A mało takich specjalistów... Bo nie ma takich kierunków! U nas wciąż etologia i zoopsychologia to fanaberia :(

Dla zainteresowanych: Ostatnio na uniwersytecki mail przyszło takie ogłoszenie:



"Dwusemestralne studia podyplomowe:
Psychologia zwierząt:
zagadnienia podstawowe i aplikacyjne organizowane przez Katedrę Psychologii Porównawczej i Ewolucyjnej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie

Adresaci Studiów: Lekarze weterynarii, zootechnicy, hodowcy zwierząt, terapeuci prowadzący terapię z wykorzystaniem zwierząt oraz inne osoby wykorzystujące w swej pracy zawodowej lub aktywności hobbystycznej zwierzęta.

Założenia programowe: W programie Studiów przewidziano wykłady dotyczące różnych aspektów psychologii i etologii zwierząt, metod poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych i doświadczalnych oraz wiele innych, mających znaczenie dla osób, których praca lub inne dziedziny życia związane są ze zwierzętami.

Zajęcia obejmują: metody analizy zachowania, techniki modyfikacji zachowania, podstawy treningu zwierząt; interakcję człowiek zwierzę, psychologię zwierząt; zagadnienia dobrostanu zwierząt hodowlanych, towarzyszących i doświadczalnych; problematykę prawnej ochrony zwierząt.

Program studiów i nadzór merytoryczny: prof. dr hab. Wojciech Pisula
Wykładowcy: Wykładowcami są pracownicy naukowi PAN, SGGW, UW oraz SWPS.

Czas trwania: Dwa semestry, łącznie 170 godzin zajęć oraz ok. 20 godzin konsultacyjnych przewidzianych na wsparcie przy pisaniu pracy dyplomowej. W czasie zjazdów odbędzie się 115 godzin zajęć seminaryjnych. Pozostałe 75 godzin zajęć zostanie przeprowadzone na platformie “e-learning”.

Program stacjonarny realizowany będzie podczas dziesięciu zjazdów sobotnio-niedzielnych. Termin rozpoczęcia studiów: październik 2006 r.
Rekrutacja od kwietnia 2006.

Dokument ukończenia studiów: Ukończenie studiów zostanie udokumentowane świadectwem ukończenia studiów podyplomowych oraz nadaniem każdemu słuchaczowi imiennego i zarejestrowanego certyfikatu ukończenia szkolenia. Certyfikat ten uzyskał pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Etologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Opłata za studia wynosi 3000 PLN (1500 PLN za semestr).

Zgłoszenia wstępne oraz zapytania prosimy kierować na adres: anim-beh@wp.pl
adres korespodencyjny: Prof. dr hab Wojciech Pisula, Katedra Psychologii Porównawczej i Ewolucyjnej, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa "

tumasia

 
Posty: 641
Od: Pt kwi 22, 2005 7:59
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 17, 2006 20:10

Dzieki Tumasia! Pewnie skorzystam jak tylko skoncze studia;) Fajnie ze mozna juz zrobic dyplom w Polsce!I nawet cena nie jest powalajaca 8)

Villemo7 - a dzwonilas kiedys do telefonu zaufania? Jesli problem jest powazny ( a wiekszosc jest) pyscholog lub inna osoba uprawniona odsyla do dzialajacych juz instytucji w danym miescie aby problem rozwiazac tak jak trzeba, przez kontakt bezposredni.

Wyobrazasz sobie "leczenie" psa z agresji bez porade w necie? Albo ograniczanie agresji nastolatka ? 8O Dla mnie to to samo - trzeba sie spotkac i pracowac na zywo.

D!

 
Posty: 756
Od: Śro lis 06, 2002 18:45
Lokalizacja: Elbląg

Post » Pt mar 17, 2006 20:16

zorro pisze:http://www.weterynarz.med.pl/index.php?a=kontakt

Zerknijcie na strone pani doktor z Wrocławia



„Nazywam się Agnieszka Janeczek, jestem lekarzem weterynarii i zajmuję się terapią behawioralną (zachowań) zwierząt. Czym jest dla mnie wykonywanie mojej pracy? Myślę, że to pasja, radość przebywania z ludźmi, zwierzętami i chęć niesienia pomocy. Opuszczone, cierpiące zwierzę ma przecież tyle wspólnego z emocjami wyrażanymi przez ludzi. Radość czy smutek odczuwamy przecież tak samo.
Ukończyłam studia na Akademii Rolniczej wydz. Medycyny Weterynaryjnej w 1999 roku. W roku 2000-2001 podczas pobytu w Nowej Zelandii zetknęłam się z terapią zachowań ( behawioralną) zwierząt. Tytuł specjalisty uzyskałam po ukończeniu studiów podyplomowych w University of Southampton w Anglii w 2004. Należę do Angielskiego Stowarzyszenie APBC ( The Association of Pet Behaviour Counsuellors) Zrzeszającego Behawiorystów zajmujących się terapią Zwierząt.
Obecnie prowadzę konsultacje i terapie dot. nieprawidłowych zachowań zwierząt, wykłady dla lekarzy i studentów, jestem autorką publikacji i książek na temat wychowania psa i kota, staram się przybliżyć i pokazać problemy zwierząt, sposoby radzenia oraz zapobieganie takim zachowaniom.

A wiec sporo nauki zanim zacznie się pracować w zawodzie
"Nie szanujemy jakoś w ludziach miłości do zwierząt,pokpiwamy sobie z czyjegoś przywiązania do kotów.Czyż jednak nie jest tak,że najpierw przestajemy lubić zwierzęta, a potem-tracimy serce do ludzi?
Obrazek

zorro

 
Posty: 1536
Od: Sob gru 25, 2004 21:49
Lokalizacja: wrocław

Post » Pt mar 17, 2006 20:23

Pewnie ze sporo - ustawa o zawodzie psychologa (ludzkiego) tez okresla wymagania psychologom - zanim zaczna pracowac z ludzmi.

Ta podyplomowka to raczej jako rozwiniecie zainteresowan - zajmuje sie i juz zawsze chce sie zajmowac hipoterpia, dogoterapia (Na UKW jest plan powstania takich studiow podyplomowych) poczekamy zobaczymy ;) Na razie jestem na pierwszym roku psychologii.

D!

 
Posty: 756
Od: Śro lis 06, 2002 18:45
Lokalizacja: Elbląg

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości